Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Zemūdens interneta kabeļi transportē visus datus, kas nepieciešami, lai iegūtu piekļuvi jebkurai mājaslapai, kuru tu apmeklē. Kamēr tiek gaidīts, kamēr lapa ielādējas, informācijas pieprasījums var ceļot starp vairākām valstīm.

IXmap parāda, kā visa šī interneta satiksme pasaulē pārvietojas. IXmaps, kas ir saīsinājums no Internet Exchange, tika izstrādāts, lai lai parādītu interneta satiksmes maršrutu, kā arī pievērš īpašu uzmanību, uzsverot valstu uzraudzību pār internetu.

Balstoties uz Google Maps, kartogrāfija izmanto vairākus slāņus, lai parādītu Nacionālās Drošības Aģentūras satiksmes pārtveršanas atrašanās vietu. 2013. gadā Eduarda Snoudena dokumentācija atklāja, ka Nacionālajai Drošības Aģentūrai ir globāls tīkls ar 80 noklausīšanās punktiem, kuros radušās aizdomas par interneta datu plūsmas pārtveršanu. 19 no šiem noklausīšanās punktiem atrodas Eiropā un ietver lielpilsētas, piemēram, Berlīni, Romu un Madridi.

Kartes radīšanu un datus finansē Canadian Internet Registration Authority, valsts pētniecības padome un Kanādas privātuma komisariāts. Pētnieki no Toronto Universitātes strādā pie kartes un tās saistītās izpētes.

Tu vari izmantot karti, lai izsekotu, kā ceļo tava interneta datu plūsma. Pirms kartes apskatīšanas ir iespējams ievadīt USP, pilsētu vai valsti, kurā atrodies, un noklikšķināt uz meklēšanas ikonas. Bet tā kā pati karte ir pastāvīgs pētniecības projekts, tā nespēj redzēt visus interneta satiksmes maršrutus.

Aplūkot interneta satiksmes karti tu vari Šeit.


Resursi: Wired

Saistītās tēmas: InternetsIzsekošanakarteMaršruts

Izsaki savu viedokli