Aktuāls

post-image

Vai pēc 50 gadiem cilvēkiem nebūs nepieciešams strādāt un roboti spēs paveikt praktiski visu mūsu vietā? Iespējams, zinātnieku centieni attīstīt mākslīgo intelektu un atvieglot cilvēku dzīves var aiziet pārāk tālu un novest situāciju līdz vēl nebijušai stadijai cilvēces vēsturē.

352 Jeila Universitātes un Oksfordas Universitātes mākslīgā intelekta pētniekiem tika jautāts izteikt prognozi – kad mākslīgais intelekts pārspēs cilvēku visās dzīves jomās? Aptaujas vadītāja Katja Greisa apkopoja zinātnieku spriedumus un nonāca pie secinājuma, ka ap 2060. gadu roboti sasniegs tik augstu attīstības stadiju, ka vairs nebūs nevienas nozares, kurā cilvēks par tiem būtu pārāks.

Prognozēs zinātnieki pauduši, ka neilgi pēc 2020. gada roboti spēs atņemt darbus datorspēļu testētājiem, kā arī mācēs uzrakstīt eseju. Nedaudz vēlāk tie varēs sekmīgi vadīt smago automašīnu, kā arī strādāt par pārdevējiem veikalā.

Pēc zinātnieku domām daudz ilgāks laiks būs nepieciešams, lai mākslīgais intelekts iemācītos vēl advancētākas darbības. Piemēram, ap 2050. gadu tas spētu uzrakstīt grāmatu, bet pēc 2060. gada tas varētu veikt zinātnisku pētījumus, kā arī veikt ķirurģiskas operācijas.

Tās, protams, ir tikai prognozes, tomēr būtu naivi domāt, ka laika gaitā tās varētu nepiepildīties.

BI Graphics_Machines

Izmantotie resursi: http://www.businessinsider.com

Saistītās tēmas: mākslīgais intelekts

Izsaki savu viedokli