Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Aptuveni 285 miljoni iedzīvotāju pasaulē ir vājredzīgi, taču ar mūsdienu tenholoģiju palīdzību viņu dzīves var padarīt kaut par kripatiņu vieglākas. ”Start-up” projekts ”Dot” izstrādā viedās ierīces ar Braila raksta tehnoloģiju un pēdējais uzņēmuma radītais meistardarbs ir gudrais pulkstenis.

Pulkstenim nav skārienekrāna, bet gan neliela Braila rakstības virsma ar 36 caurumiem, kas reizē spēj parādīt uzreiz četras rakstzīmes. Viedpulksteni darbina elektriski signāli un magnēti, kā arī tas ir savienojams ar tālruni. Pulkstenis spēj parādīt viedtālrunī saņemto informāciju, piemēram, ļaut vājredzīgiem cilvēkiem ”izlasīt” īsziņas vai aplikāciju paziņojumus.

”Dot” finansējumu ir ieguvis jauno projektu kampaņu vietnē ”Kickstarter”, taču savus produktus vēl nav nogādājis tirdzniecībai plašākā pasaulē. ”Dot” vēlas radīt arī viedtālruņus un planšetdatorus, kas darbojas ar tādu pašu principu, tādējādi veicot lielu soli Braila tehnoloģiju attīstībā. Tas, protams, arī būtiski uzlabotu vājredzīgu cilvēku ikdienas sadzīvi.

Saistītās tēmas: viedpulkstenis

Izsaki savu viedokli