Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto
post-image

Jau iepriekš bija zināms, ka ceļojumi kosmosā rada negatīvu ietekmi uz cilvēka organismu. Galvenais iemesls tam ir radiācijas un elektromagnētisko viļņu ietekme uz cilvēka veselību, kas palielina risku saslimt ar dažādām slimībām.

Nevadas Universitātes zinātnieki atklājuši, ka ceļošana uz Marsu būtiski palielinātu risku saslimt ar vēzi. To veicinot kosmiskais starojums, kas Marsa apkārtnē ir divreiz spēcīgāks, nekā zinātniekiem šķitis iepriekš.

NASA uzskata, ka tiem, kas plāno ceļot uz Marsu, nav praktiski nekādu iespēju no tā aizsargāties, jo nepalīdzēs neviens pašreiz pieejamais kosmonautu tērps. Tie nespētu aizsargāt cilvēku pilnībā, taču varētu mazliet samazināt audzēja šūnu rašanās risku.

Tāpat NASA ir pārliecināta, ka kosmisko tērpu tehnoloģijas ir jāuzlabo, jo pētniekiem kosmosā ir jāpavada simtiem dienu un šobrīd tērpu aizsardzības līmenis esot stipri viduvējs.

Tas, protams, nenozīmē, ka 100% visi cilvēki, kuri kādreiz aizceļotu uz Marsu, atgrieztos vai neatgrieztos ar nopietnām slimībām. Jāatzīmē gan, ka neviens cilvēks vēl nav uzkāpis uz Marsa un mēs vēl nezinām, kad tāda diena pienāks.

Ambiciozus mērķus ir nospraudis Tesla vadītājs Īlons Masks, kurš izveidojis projektu SpaceX ar ideju kolonizēt Marsu, taču arī viņa nodomu realizācija vēl ir visai neattīstītā stadijā.

Saistītās tēmas: kosmossMarss

Izsaki savu viedokli