Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi
post-image

Tā kā Amerikas prezidents Donalds Tramps turpina kalt plānus par sienu starp Ameriku un Meksiku, muita un robežsardze meklē dažādus mobilus veidus, kā robežu pieskatīt. Kāda aģentūra pašlaik strādā pie nelielas bezpilota sistēmas piedāvājuma izstrādes, kas ir līdzīgas DJI un Parrot ražotajiem droniem, kurus izmanto ASV Robežsardzes aģenti.

Kādā no projekta tehniskajiem dokumentiem tika iekļauta ideja par to, ka drons ir iedomāts kā ierīce, kas “spēj atšķirt dabiskās un mākslīgās kustību funkcijas, kā arī varēs atšķirt dzīvniekus, cilvēkus un pat transportlīdzekļus”. Drons sevī ietvertu arī sejas atpazīšanas funkciju, kas ļaus identificēt jebkuru personu uz robežas un ziņot attiecīgajām tiesībaizsardzības datu bāzēm. Tiek plānots, ka sejas atpazīšanas funkcija darbosies kopā ar Homeland Security IDENT datubāzi, kas šobrīd satur vairāk nekā 170 miljonus pirkstu nospiedumu un sejas attēlu no Amerikas Savienoto Valstu nepilsoņiem.

Robežsardzes kontroles amatpersonas apgalvoja, ka šāda veida identifikācija varētu nākotnē būt ļoti vērtīga palīdzība. Viņi arī pauda interesi par vairākiem spektrālajiem sensoriem, kas spētu arī noteikt, vai robežas tuvumā kaut kur apslēptas neatrodas narkotikas.


Resursi: Theverge

Saistītās tēmas: atpazīšanaDroniRobeža

Izsaki savu viedokli