Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Apple kompānijai briest lielas pārmaiņas, jo jau nākamā mēneša sākumā kompānija savu iTunes biznesu no Luksemburgas pārvietos uz Īriju.

Jau no 5. februāra kompānijas bizness, kas neatrodas ASV, ieskaitot iTunes Store, Apple Music, App Store un iBooks Store, darbosies Īrijas pilsētā Korkā. Šāds solis gan nav nekāds lielais pārsteigums – Apple par saviem pirmajiem nodomiem paziņoja jau 2016. gada septembrī.

Faktiski Apple ceļo no vienas zemo nodokļu paradīzes uz citu. Augustā Īrijai no ES tiks uzdots savākt papildu nodokļus 13 miljardus eiro apmērā no Apple kompānijas. Valsts tika apsūdzēta par efektīvas nodokļu likmes piedāvāšanu šim tehnoloģiju gigantam, kas ir zemāka par 0,005 procentiem, kas, kā uzskata ES, ir anti-konkurējošs pret nodokļu sistēmu citās dalībvalstīs.

Gan Apple, gan Īrija apsolīja apstrīdēt šo nodokļu noteikumu 13 miljardu apmērā, lai arī izpilddirektors Tims Kuks neieradās uz neseno tikšanos ar Īrijas valdību, lai apspriestu šo jautājumu.

Apple kompānija Korkā nodarbina aptuveni 5500 darbiniekus, un pagājušajā gadā tā paziņoja, ka šis skaitlis varētu palielināties pat par 1000 darbiniekiem. Uzņēmums arī pašlaik atrodas datu centra būvniecības procesā Atenrijā, Īrijā. Kopumā būvniecības izmaksas tiek plānotas 850 miljonu eiro apmērā.


Avots: arstechnica.co.uk

Foto: Pixabay

Saistītās tēmas: applebiznessĪrijaitunes

Izsaki savu viedokli