Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi
post-image

Katru gadu dienasgaismu ierauga aizvien vairāk interesantu un pat neticamu izgudrojumu. Mūsdienu tehnoloģiju pasaule jau ir “radījusi” labāko galda spēļu spēlētāju-robotu. Tagad roboti ir gatavi atņemt cilvēkiem arvien vairāk profesiju, jo lietas, ko jaunās tehnoloģijas nespēj izdarīt, manāmi sarūk.

Pēdējo gadu laikā robotika ir īpaši strauji attīstījusies. Cilvēce dažu gadu laikā ir pieredzējusi daudz interesantu robotu piemēru, kas jau prot staigāt, veikt tīrīšanas un pat dārzniecības darbus bez cilvēka palīdzības. Protams, robotiem līdz pilnvērtīga cilvēka aizvietošanai vēl ir ļoti tālu. Tomēr inženieri un zinātnieki jau veic jaunus robotikas ierakstus arvien plašākās jomās, arī celtniecībā. Negaidīti lielu popularitāti ir ieguvis kāds robots-celtnieks ar nosaukumu “Sems”.

Sems”, protams, nav īsti nekāds terminators, un tas pat ne tuvu neizskatās kā cilvēks. Šis robots vairāk ir kā mehanizēta roka. Šī inovācija lieliski spēj aizstāt cilvēkus, kuru profesionālā darbība ir saistīta ar mūrniecību. Tas ir pat 6 reizes efektīvāks nekā vidējais šīs profesijas speciālists. Tas nekavē darbu, spēj strādāt visu diennakti jebkādos apstākļos. Un “Sems” ir gandrīz pilnībā automatizēts.


Resursi: Novate

Saistītās tēmas: CeltniecībaMūrēšanarobots

Izsaki savu viedokli