Aktuāls

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

9 fakti, ko tu nezināji par Latvijas sasniegumiem kosmosa izpētes jomā

IT sasniegumi, bizness

Filipīnās tiek izmēģināta ”Twitter Lite” optimizētā aplikācija

Internets

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto
post-image

2013. gadā elektrodzinēju autobūves uzņēmuma Tesla dibinātājs Īlons Masks pauda ideju par pilnīgi jaunu pasažieru pārvadājumu sistēmu. Proti, ideju par milzu trubām, kuras savieno pilsētas visā pasaulē un pa kurām cilvēki var ceļot ļoti lielos ātrumos.

Lai šādā veidā pārvietotos, cilvēkam būtu jāiekāpj kapsulā, kas viņu nogādātu līdz viņa izvēlētā maršruta trubai. Cilvēks tiktu nogādāts līdz sākumpunktam, piemēram, Velsā un galapunktā Skotijā nonāktu dažu minūšu laikā.

Ātrums ar kādu cilvēki kapsulās pārvietotos būtu vairāk nekā 1200 km/h, un tas būtu ātrākais pārvietošanās veids pasaulē. 2014. gadā tika nodibināts uzņēmums “Hyperloop One”, kas 2017. gada sākumā izveidoja pirmo testa trasi Nevadā, kas gan bija tikai 500 metrus gara. Savukārt 2016. gada nogalē “Hyperloop One” vienojās ar Dubaijas ceļu un transporta autoritātēm, ka brīdī, kad šāda veida tuneļi tiks izveidoti, tiks dota atļauja tos būvēt starp Abu Dabi un Dubaijas pilsētām.

Pēdējais uzņēmuma ziņojums vēsta, ka tiek plānoti deviņi jauni ceļamērķi Eiropā, starp kuriem atrodams arī mūsu kaimiņvalsts Igaunijas nosaukums. “Hyperloop” labprāt vēlētos izbūvēt 90 km garu tuneli starp Igauniju un Somiju, kas būtu īsākais Eiropā. Garākais (teju 2 tūkstoši km) savienotu dažādas Vācijas pilsētas.

Uzņēmuma plāni, protams, ir lieli, tomēr realitātē ir izveidota tikai viena 500 metrus gara testa trase un ir grūti paredzēt, kad un vai vispār šāda inovācija tiks ieviesta.

Izmantotie resursi: https://www.engadget.com

Saistītās tēmas: cilvēku pārvadājumitransports

Izsaki savu viedokli