Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Islandei jau sen ir bijis progresīvs skatījums uz tehnoloģijām. Šī valsts regulāri atrodas reitingu augšgalā, kad runa ir par valsts datu privātumu. Tomēr vietējie pašlaik bažās, ka viņu dzimtā valoda drīzumā varētu izzust tehnoloģiju attīstības dēļ.

Islandiešu valoda ir unikāls sennorvēģu pēcnācējs, un ir visai droši teikt, ka šīs valodas runas atpazīšanas integrēšana nav izstrādātāju augstākā prioritāte uzdevumu sarakstā. Taču bažas par islandiešu valodas retāku izmantošanu sakņojas tehnoloģiju un globalizācijas ietekmē.

2008. gadā Islande pamatīgi cieta finanšu krīzes dēļ. Tā rezultātā valsts valdība ir veikusi dažādus dramatiskus pasākumus, lai ierobežotu līdzīgus finansiālus sabrukumus, bet islandieši meklē veidus kā saglabāt savu ekonomiku stabilu.

Tūrisms ir bijis viens no uzticamākajiem valsts ienākumu avotiem – to pakalpojumi veido 74% no vietējās ekonomikas. Viena gada laikā vairāk nekā trīskāršs vietējo iedzīvotāju skaits apmeklē Islandi. Tas ir labi biznesam un multikulturālismam, tomēr tas, diemžēl, arī nozīmē, ka angļu valoda sāk pārņemt vietējo valodu.


Resursi: Gizmodo

Saistītās tēmas: Islandetehnoloģijasvaloda

Izsaki savu viedokli