Aktuāls

post-image

Intel ir izstrādājis un jau šogad sola laist pārdošanā jaunus optiskos kabeļus, kas varēs lepoties ne tikai ar iespaidīgu datu pārsūtīšanas ātrumu, bet arī ar dažām visnotaļ praktiskām un nozīmīgām īpašībām.

MXC kabeļi solās būt īsta revolūcija. Vispirms jau tie apvieno 64 optiskās šķiedras vadus, kur katra datu pārsūtīšanas ātrums sasniedz 25 Gbps. Rezultātā kopējais ātrums sasniedz 1,6 Tbps. Tiesa, ņemot vēra, ka puse no vadiem nodrošina informācijas plūšanu vienā virzienā, bet otra puse – otrā virzienā, patiesais informācijas ātrums sarūk līdz 800 Gbps.

Piemēram, ja vēlēsieties ar šo kabeļu palīdzību pārsūtīt 4 GB izmēra filmu, tad tas jums prasīs nieka divas sekundes.

Turklāt piedomāts ir ne tikai par ātrumu, bet arī par ražošanu. Minētie optiskie kabeļi sastāv no mazāk daļām, ļaujot padarīt lētāku to ražošanas procesu, bet pašus kabeļus – izturīgākus. Jāatzīmē arī fakts, ka šos kabeļus, salīdzinot ar jau esošajiem risinājumiem, daudz mazāk ietekmēs putekļi.

Intel norāda, ka šo kabeļu masveida ražošana tiks uzsākta jau šā gada trešajā ceturksnī, ļaujot apgādāt 21. gadsimta datu centrus ar labāko, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģijas.

intel optiskais kabelis

Saistītās tēmas: inteloptiskais internets

Izsaki savu viedokli