Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Domino Pizza ir sākusi sadarbību ar Starship Technologies, lai jau šajā vasarā sāktu picu piegādi ar robotu palīdzību. Pagaidām sadarbības līgums attiecas tikai uz restorāniem Hamburgā, bet, ja pēc šīs idejas būs pieprasījums, robotu kurjeri parādīsies arī Niderlandē un citās Eiropas valstīs.

Starship Technologies sešriteņu roboti sver aptuveni 18 kilogramus, sasniedzot ātrumu līdz sešiem kilometriem stundā un spēj darboties aptuveni 1,5 kilometru rādiusā.

Robots darbojas autonomā režīmā līdz pat 30 minūtēm un ir spējīgs pārvadāt līdz 18 kilogramiem. Vairākus robotus novēros viens operators, tomēr pārvadātāji paši būs spējīgi šķērsot ceļu, apiet šķēršļus un pārvietoties pa teritoriju, izmantojot GPS. Tomēr pagaidām roboti nespēs uzkāpt pa kāpnēm vai braukt ar eskalatoru.

Pircējiem arī būs iespēja izsekot robota kustību caur lietotni savā viedtālrunī. Slēgtais nodalījums ar pasūtījumu atvērsies tikai tad, kad lietotājs ievadīs piegādes kodu. Pēc rīkojuma pats robots atgriezīsies bāzē, lai uzlādētu akumulatoru.

Starship Technologies dibināja divi Skype līdzīpašnieki 2015. gadā. Viņi ir gatavi konkurēt robotu izveidē ar citiem ražotājiem, tostarp arī Boston Dynamics. Katrs no robotiem maksā vairākus tūkstošus dolāru.

Saistītās tēmas: Domino PizzaPiegāderobotivācija

Izsaki savu viedokli