Aktuāls

”Audi” superauto atgriežas Latvijā – šogad Biķernieku trasē ”’Audi R8 Coupe”, ”R8 Spyder” un citi

Auto, Moto

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto
post-image

Apple speciālisti ir radījuši algoritmu datorā radīto attēlu atpazīšanas uzlabošanā. Šis pētījums publicēts un vēl joprojām ir pieejams arXiv.og.

Kā atzīmē darba autori, ātrākai neironu tīklu apguvei bieži tiek izmantoti sintētiskie attēli. Tā rezultātā mākslīgais intelekts, kas ir apmācīts atpazīt datorā ģenerētus attēlus, bieži vien ļoti kļūdaini identificē objektus uz reāliem attēliem.

Lai atrisinātu šo problēmu, Apple pētnieki izstrādājuši metodi, ar kuru var uzlabot sintētisko tēlu. Tādā veidā labākas un kvalitatīvākas datu kopas izveidojas, izmantojot gan datora radītos, gan reālos attēlus.

Algoritmu efektivitāte tika pārbaudīta, salīdzinot objekta noteikšanas precizitāti starp abiem neironu tīkliem, kas bijuši apmācīti uz parastiem un uzlabotiem attēliem. Tā rezultātā otrais neironu tīkls tika galā ar objektu noteikšanu reālajos kadros par 22 procentiem labāk nekā sintētiskajos kadros.

Šī gada oktobrī tika paziņots, ka Apple pētniecības virzība ir atbildīga par mākslīgā intelekta attīstības jomu, kuru vada Ruslans Salakudinovs. Viņš apsolīja, ka uzņēmums mainīs politiku un stāstīs par saviem sasniegumiem mašīnu apmācīšanas jomā.


Foto: Pixabay

Saistītās tēmas: appleIntelektsMākslīgsRadīšana

Izsaki savu viedokli