Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Aizvadītajā nedēļas nogalē izstāžu centrā Ķīpsalā risinājās izstāde Motocikls 2017. Motocikliem tika veltīta galvenā loma, kamēr trīs citu nozaru pārstāvji uzstājās trīs apakškategorijās (Atpūta un Sports, Medības un makšķerēšana un Baltic Boat Show).

Papildus izstādītajiem motocikliem bija apskatāmas dažādas tehnoloģijas saistībā ar medībām un makšķerēšanu. Tāpat varēja aplūkot vērienīgu laivu izstādi, kur sevi spilgti pieteica arī kāds latviešu garadarbs.

Interesantas inovācijas piedāvāja arī kaimiņi no Igaunijas un entuziasts no Latvijas, kas izveidojis vienkāršu, bet noderīgu risinājumu makšķerniekiem un tūristiem.

Dažādi uzņēmumi atrādīja jaudīgas un ne tik jaudīgas motorlaivas gan makšķerēšanai, gan izklaidei un atpūtai uz ūdens.

 

Jauns un vēl mazpazīstams Latvijas uzņēmums W4Racing izveidojis sacensību motorlaivu. Šāda ideja tapa Liepājas celtniecības uzņēmumam UPB, bet to apņēmās realizēt W4Racing, kas projektā ieguldīja UPB līdzekļus.

Motorlaivu uzņēmums W4Racing eksistē tikai gadu un līdz šim ar savu jaudīgāko laivu piedalījies tikai Latvijas mēroga ūdens sporta sacensībās. Uzņēmumam tā izmaksājusi aptuveni 100 tūkstošus eiro, turklāt laivas dzinējs viens pats esot 30 tūkstošus eiro vērts.

Kompānijas primārā ideja ir šo laivu izmantot komerciāliem nolūkiem, nevis sacensties par godalgotām vietām dažādos ūdens sporta sacensību seriālos. Piemēram, Latvijas čempionāta posmos ar šo laivu ir iespējams izbraukt trīs apļus profesionāla pilota vadībā. Ja cilvēks vēlas izbaudīt adrenalīnu, uz ūdeņiem traucoties ar ātrumu 220 kilometri stundā, šāds prieks izmaksās 100 eiro.

 

Turpinot par laivu tehniku, uzņēmums Lowrance izstrādā elektroniskus palīgus zvejniekiem. Radari tiek iestrādāti laivā, tiem sniedzot noderīgu informāciju par situāciju ūdeņos. Piemēram, tas spēj noteikti ūdenī esošos objektus un atšķirt zivis no citiem.

Tāpat šie radari spējīgi nolasīt detalizētāku attēlu no lielāka dziļuma un nekļūdīgi fiksēt zivs atrašanās vietu, pat braucot lielā ātrumā. Uzņēmums veido ļoti dažādus modeļus, kuri ir gan dārgāki, gan lētāki, gan ar atšķirīgām iespējām.

Kā pastāstīja Lowrance pārstāvis, Latvijā pieprasītākas ir ierīces, kurām ir ekrāni, jo tā ir vieglāk pārskatīt informāciju. Otra veida lētākās versijas iekļauj tikai radaru, bet visu informāciju iespējams apskatīt viedtālrunī vai planšetdatorā.

Pārstāvis bija pilnīgi pārliecināts, ka radars ar ļoti radošo nosaukumu Wi-Fish, kas internetveikalā boat.lv ar atlaidi maksā 170 eiro, ir tikpat kā par baltu velti. Viņš atklāja, ka lielākas priekšrocības, protams, ir ierīcēm ar ekrānu, taču Wi-Fish lielākā priekšrocība ir tā, ka vienlaikus informāciju viedajās ierīcēs var apskatīt vairāki cilvēki.

 

Jahtas dzinējs

 

GPS spidometri, kas izveidoti Igaunijā. Tiem nav nepieciešams savienojums ar laivu, jo ierīce uztver precīzus GPS satelītu signālus un parāda skaitlisku informāciju.

Vēl viens interesants izklaides instruments. Principā modernizēts sērfošanas dēlis, kurā iestrādāts iešanas trenažieris. Cilvēkam atliek mīties un stūrēt, bet dēlis tikmēr peldēs uz priekšu.

 

Latvijas uzņēmējs Jānis Briška izveidoja kampaņu ar mērķi savākt līdzekļus, lai varētu uzsākt masveidīgu sava projekta tirdzniecību. Plānoto naudas summu savākt neizdevās, taču Brikša negrasās padoties. Viņš izveidojis neliela izmēru apaļas formas laivu, ar kuru var piekļūt vietām ūdenstilpnēs, kur to ir problemātiski izdarīt ar citām laivām.

Pašlaik ir izveidoti tikai pārdesmit eksemplāri, tomēr laiva ar nosaukumu Rupucis dažādās dizaina izstādēs ir ieguvusi divus atzinības rakstus. Laiva vēl nav nonākusi pārdošanā, jo ir tikko dzimis projekts, kas cenšas iegūt lielāku finansējumu.

Tam ir izveidotas divas versijas Rupucis Pond, kas domāts bērniem un Rupucis Adventure, kas savukārt ir makšķerniekiem un piedzīvotāju meklētājiem. Pirmais sver 15 kilogramus, bet otrs 11, turklāt tos praktiski nav iespējams nogremdēt.

Noslēgumā vēl viens Igaunijas uzņēmums atrādīja noderīgu tehnoloģiju medniekiem ar nosaukumu Huntloc. Tajā iespējams apskatīt noderīgu informāciju, kā arī kalpo kā sociālais tīkls mednieku grupām.

Ar šo aplikāciju iespējams reālajā laikā sekot citu mednieku un dzinējsuņu atrašanās vietai, mapē saglabāt konkrētus punktus un daudz dažādas citas lietas. Suņiem jābūt piestiprinātiem raidītājiem, bet citiem medniekiem jābūt atvērtai aplikācijai.

Huntloc pārstāvis pastāstīja, ka uzņēmums darbojas jau četrus gadus un aplikācija strādā visā pasaulē. Principā to var izmantot arī cilvēki, kas nav mednieki, un vēlas pasargāt savu suni. Ja mājdzīvnieks pazūd, bet tam ir piestiprināts radars, suņa atrašanās vietu var noteikt, pat ja tas atrodas otrā pasaules malā.

Saistītās tēmas: autoizstādeLaivastūrisms

Izsaki savu viedokli