Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi
post-image

Jaunais izklaides parks būs paredzēts ģimenēm ar bērniem līdz 14 gadu vecumam. Parka teritorija aptver vairāk nekā 24 ha un tas atradīsies Lielvārdes novadā, autoceļa Tīnūži – Koknese malā, pretī nobrauktuvei uz Lēdmani. Parks piedāvās Avārijas brigādes pilsētiņu, dinozauru taku, ūdens spēļu laukumu, leļļu taku. Tāpat parkā būs virvju trase, mazā autoskola bērniem, karuseļi un piepūšamās atrakcijas.

Par parka ideju, tās īstenošanu un finansējuma piesaisti stāsta tā īpašnieks Mārtiņš Brezauckis:

“Ideja par to, ka Latvijā vajag savu tematisko atpūtas parku radās jau 2014.gadā, kopā ar bērniem apmeklējot dažādus atpūtas un izklaides objektus ģimenēm. Bet skaidrāka vīzija par to, ko tieši un kādā veidā attīstīt, izkristalizējās tikai 2015. gada vidū. Tad arī pieņēmu lēmumu pilnā mērā veltīt savu darbu šim projektam. Viens no uzstādījumiem sev bija radīt tādu parku, kurā būtu patīkami pavadīt brīvo laiku un atgriezties tur atkārtoti. Parka pirmo posmu atklāsim 2017. gada pavasarī.

Avārijas brigāde ir parka nosaukums un tematika daļai no parka noformējuma – visvairāk tieši Avārijas brigādes pilsētiņai. Eiropā šobrīd ir populāri šāda veida izklaides objekti, kur papildus izklaidei bērni var uzzināt vairāk par tematiskajiem varoņiem, to stāstu, iejusties to lomā un turpat noformētā vidē rotaļāties. Arī mums paredzēts Avārijas brigādes pilsētiņā radīt šo rotaļu vidi, kā arī tālākos gados, pēc mazās estrādes izbūves, uzvest interesantu priekšnesumu ar Avārijas brigādes tematiku.

Protams, no parka ekspozīcijām Avārijas brigāde ir Latvijā atpazīstamākā daļa. Tam laika gaitā piebiedrosies daudzi citi vairāk vai mazāk atpazīstami tēli. Jau sākumā apmeklētājiem būs pieejamas vairākas citas tematiskās daļas – dinozauru parks, leļļu taka un 2017. gada vidū – arī ūdens spēļu laukums.

Šobrīd kopējās izmaksas tiek lēstas ap 3,5 miljoniem eiro, ko paredzēts ieguldīt pakāpeniski 4 līdz 5 gadu laikā, piesaistot aizdevumus un investorus. Sākotnējais ieguldījums ir krietni mazāks, zem viena miljona, ko veido paša līdzekļi un sākotnējā investora tipogrāfijas ADVERTS aizdevums. Atpelnīt investīcijas plānots 6 līdz 7 gadu laikā.

Patlaban tieši investoru un aizdevumu meklēšana ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem, jo līdz šim visas sarunas ar bankām beigušās nesekmīgi – tās nav gatavas iesaistīties šādu projektu finansēšanā, pat pie nozīmīga sava ieguldījuma. Taču investoru meklējumi un komunikācija ar bankām joprojām turpinās, esmu optimistiski noskaņots, ka īstajā brīdī tiks atrasts īstais partneris.

Pirmajā sezonā parka ieejas biļetes cena apmeklētājiem paredzēta 10 eiro apmērā. Būs arī dažādas atlaides vairākām apmeklētāju grupām. Būs iespēja par pieejamu cenu iegādāties sezonālo biļeti, kas ļaus apmeklēt parku neierobežotas reizes sezonas laikā.

Jāsaprot, ka, papildinot parku ar jaunām un jaunām izklaides iespējām, cena nedaudz pieaugs, jo ieguldītās investīcijas ir jāspēj atgūt un jāspēj katru gadu piedāvāt apmeklētājiem arvien vairāk izklaides. Plānots četru gadu laikā sasniegt 100 000 apmeklētāju skaitu sezonā (maijs līdz septembris).

Ja skatāmies uz Baltijas valstu tirgu kopumā, tad ar līdzīgāko piedāvājumu noteikti ir Lotes parks Igaunijā un Dinozauru parks Lietuvā. Latvijā tiešu konkurentu ar līdzīgu izklaides atrakciju klāstu īsti nav. Ir atsevišķas atrakcijas, kas var pārklāties kā, piemēram, ūdens spēļu laukums ar akvaparku, mazā virvju trasīte ar citām virvju trasēm, atrakcijas ar LIDO. Savukārt, ja vērtējam to tādā griezumā kā konkurence par brīvā laika pavadīšanu ģimenēm ar bērniem, tad lielākie konkurenti noteikti ir Tērvetes dabas parks, Ventspils piedzīvojumu parks, Līvu akvaparks un vēl vairākas atpūtas vietas ar nozīmīgu apmeklējumu.

Mūsu piedāvājums atšķiras no lielākās daļas Latvijas tirgū pieejamā ar to, ka mēs piedāvāsim par vienreizēju samaksu pavadīt visu dienu parkā neierobežojot, cik reizes tiek izmantota kāda atrakcija. Apmeklētāji vienmēr varēs rēķināties ar neierobežotu pilnas dienas izklaidi par iepriekš zināmu cenu, kas ļaus prognozējami saplānot budžetu, neliedzot bērniem izmantot patīkamākās atrakcijas vēl un vēl.

Pārsvarā visām preču piegādēm un pakalpojumiem tiek meklēti Latvijas uzņēmumi. Būtiskākajiem šā brīža darbiem jau tie ir atrasti. Šajā ziņā esmu patriots un uzskatu, ka Latvijā varam paši radīt visu nepieciešamo, tam ir talants, zināšanas un arī tehniskās iespējas. Vienīgais, kas tika pasūtīts no Ķīnas, ir kustīgie animatronics dinozauri, jo Ķīnas ražotāji ir ļoti spēcīgi šajā jomā un Latvijā neatradu nevienu, kam būtu pieredze to ražošanā.

Esam arī atvērti sadarbībai ar jauniem partneriem dažādās jomās, it īpaši tiem, kas ir gatavi atbalstīt parku finansiāli vai ar saviem pakalpojumiem un precēm.

Lielākā daļa šādu parku Eiropā ir sezonāli, ar atsevišķām papildus apmeklējuma nedēļām dažādu svētku laikā. Pie pareizi saplānotas darbības tas problēmas nerada. Mūsu darbības plāns tika veidots, ņemot vērā nozares statistiku un starptautiskās izklaides parku asociācijas IAAPA izstādē/semināros iegūtās zināšanas.

Jau šobrīd pēc pilsētas svētku apmeklējumiem cilvēki regulāri zvana un interesējas par parka apmeklējumu, lai gan tas tiks atvērts tikai 2017. gada pavasarī. Tas pierāda, ka arī Latvijai vajag šādu vietu pēc iespējas ātrāk!”

Vairāk par parku lasi  www.abpark.lv , www.facebook.com/abparklv un www.draugiem.lv/abpark

Izsaki savu viedokli