Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

1890. gadā japānis Sakiči Tojoda radīja no koka izgatavotas rokas stelles. Pēc 34 gadiem viņš veica zināma veida atjauninājumu un izveidoja daudz modernāku modeli Type G. Viņa dēls Kīčiro, kurš piedzima četrus gadus pēc viņa tēva pirmo steļļu radīšanas, kļuva par aizrautīgo auto entuziastu. 1929. gadā, kad pats Kīčiro bija 35 gadus vecs, viņš devās uz Eiropu un ASV, lai pētītu automašīnu uzbūvi.

Pēc četriem gadiem viņa tēva steļļu darbnīcā tika atvērta automobiļu nodaļa, kurai tika dots nosaukums Hinode Motors. Tika izveidots pirmā pasažieru auto prototips un pirmā kravas automašīna. Nākamajā gadā radās auto nodaļas logo un 1937. gadā dzima Toyoda Motor, un sākās nopietns darbs attīstības virzienā.

Pēc četriem gadiem tika nomainīts uzņēmuma nosaukums uz Toyota Machine Works. Sākās masveidīga kravas auto un pasažieru auto izveide, kā arī tika dibinātas vairākas koorporācijas, kas nodarbojās ar automobiļu izstrādi un pilnveidošanu. Toyota Crown kļuva par pirmo Japānas pasažieru auto, kas tika eksportēts uz Amerikas Savienotajām Valstīm un 1957. gadā ASV uzbūvēja arī pirmo Toyota auto salonu.

Sākoties jaunai dekādei, tika atklāta uzņēmuma galvenā ēka, kurā notika pētniecības darbi un visas pārējās lietas, lai veicinātu attīstību. Progress bija uzskatāms, jo tirdzniecībā nonāca kaudze jaunu automobiļu, kā arī 1970. gadā Toyota saņēma Kvalitātes Kontroles medaļu. Toyota kopumā jau bija izgatavojusi 10 miljonus dažādu auto kopiju un pēc dažiem gadiem tādu pašu skaitu uzņēmumam izdevās eksportēt uz ārvalstīm.

Laiks ritēja. Tika sasniegts fantastisks izgatavoto auto skaits – 50 miljoni! Kompānija spēra vairākus soļus uz priekšu, 1994. gadā atvēra muzeju par godu kompānijas vēsturei un gadu pirms jaunā gadsimta sākuma izdevās grandiozi pārspēt visus Toyota izgatavoto auto rekordus – 100 miljoni!

2002. gads bija zīmīgs ar to, ka Toyota ielauzās pasaulē prestižākā auto seriāla Formula1 industrijā. Tika izveidoti virkne jaunu modeļu un atvērti auto saloni visā pasaulē. Šobrīd Toyota turpina augšupeju un ir vienojusies ar Tesla par sadarbību elektro auto sakarā. Tāpat Toyota panāca vienošanos ar Microsoft par jaunām auto izstrādes tehnoloģijām un sadarbojas ar BMW, lai radītu videi draudzīgas tehnoloģijas un dažādas citas lietas.

Saistītās tēmas: autotoyotaVēsture

Izsaki savu viedokli