Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

15. maijs, 2001. gads: Tiek izziņoti Apple mazumtirdzniecības veikali

Apple Computer izziņo savus plānus darboties mazumtirdzniecības veikalu ķēdēs, atverot 25 veikalus Amerikas Savienotajās valstīs. Stīvs Džobss piedalās preses konferencē vienā no Apple veikaliem, lai paziņotu par jaunumiem. 19. maijā jau tika atvērts pirmais veikals Vašingtonā. Tajā laikā tehnoloģiju eksperti paredzēja šīs idejas drīzu neveiksmi.

16. maijs, 1960. gads: Tiek izgudrots pirmais lāzeris

Fiziķis Teodors Meimans (Theodore Maiman) radīja pirmo lāzera gaismu, izmantojot sintētisko rubīna kristāla ierīci. Viņš nebija ne pirmais, kurš attīstīja lāzera teoriju, nedz arī pirmais, kurš pieteica lāzera patentu, bet viņš bija pirmais, kurš izveidoja funkcionālu lāzera ierīci. Gaisma no lāzera nebija tāda, kādu mēs to pieredzam mūsdienās, drīzāk tas bija kā gaismas impulss. Citi pētnieki drīz pēc tam radīja pirmo lāzera staru.

17. maijs, 1991. gads: Sāk sarboties pasaules interneta serveris

Pirmo “web serveri” vēsturē izveidoja Tims Berners-Lī (Tim Berners-Lee) Eiropas Elementārdaļinu fizikas laboratorijā Ženēvā, Šveicē. Šī pirmā server palaišana tiek uzskatīta par “World Wide Web” publisko “atbrīvošanu”.

18. maijs, 2001. gads: Pirmo reizi pasaulē parādās animētais Šreks

Datoranimētā filma “Šreks” pirmo reizi tiek izrādīta pasaules kinoteātros. 90 minūšu garā filma tika izveidota ar 60 miljonu ASV dolāru lielu budžetu, bet pirmajā nedēļā filma nopelnīja jau 42 miljonus dolāru. Kopumā animācijas filmas kases ieņēmumi veidoja 487 miljonus dolāru. “Šreks” bija pirmā datoranimētā filma, kas ieguva Kinoakadēmijas balvu kā vislabāk animētā filma.

19. maijs, 1999. gads: Iznāk filmas Star Wars pirmā daļa

16 gadus pēc filmas Return of the Jedi izlaišanas, Džordžs Lūkass beidzot pārceļ savu redzējumu filmā Star Wars. Šī filma nopelnīja vairāk nekā 924 miljonus ASV dolāru visā pasaulē un kļuva par vienu no ienesīgākajām filmām. Vispārēja varoņu attīstība netika manīta, taču ainas, skati un paši varoņi bija vienkārši neticami izdevušies.

Saistītās tēmas: atklājumitehnoloģijasVēsture

Izsaki savu viedokli