Aktuāls

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

”Asus” laiž klajā veselus piecus jaunus ”ZenFone” ar duālajām kamerām

Tālruņi, mobilās ierīces
post-image

24.05.1844 – Amerikas Savienotajās Valstīs no Baltā nama tiek nosūtīta ziņa uz Baltimoru, izmantojot telegrāfu. Tā bija pirmā reize vēsturē, kad ziņas nosūtīšana ar telegrāfu tika parādīta plašākai sabiedrībai.

24.05.1935 – “General Electric Co.” pārdod visu laiku pirmo spektrofotometru. Tas spējīgs nolasīt divus miljonus dažādu krāsu un spēj demonstrēt detalizētu iegūto informāciju.

 

22.05.1980. – Slavenais datorspēļu ražotājs “Namco” laiž klajā nākotnes megagrāvēju “Puck-Man” (mūsdienās zināms kā “Pac-Man”). 1980. gada oktobrī spēle nonāca arī pie ASV iedzīvotājiem un tobrīd arī tika mainīts tās nosaukums, kas saglabājies līdz pat šodienai. Jāpiebilst, ka “Pac-Man” elementi izmantoti arī dažādās 3D spēlēs, kā arī filmās. Viena no pēdējām ir fantastikas filma “Pixels”.

22.05.1990. – Pasaulē turīgākā cilvēka Bila Geitsa vadītais uzņēmums “Microsoft” laiž klajā “Windows 3.0” operētājsistēmu. Tajā tiek ieviesti nozīmīgi uzlabojumi lietotāja saskarnē un uzlabota funkcionalitāte, lai dators spētu veikt vairākas darbības reizē. Tāpat tiek ieviests “Control Panel”, kur var kontrolēt visas svarīgākās datora funkcijas.

23.05.1995. – “Sun Microsystems Inc.” paziņo, ka tiek laista klajā programmēšanas valoda “Java” un interneta pārlūks “Hot Java”.

21.05.2013. – “Microsoft” preses konferencē Vašingtonā laiž klajā savu jaunāko spēļu konsoli “Xbox One”, kas ir viena no labākajām konsolēm pasaulē līdz pat šai dienai.

Izmantotie resursi: http://www.tommerritt.com

Saistītās tēmas: tehnoloģiju vēsture

Izsaki savu viedokli