Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

1944. gadā pirmo reizi tika nodibināta Kia Motors Corporation, kas sākotnēji ražoja tērauda caurules un rezerves daļas velosipēdiem. Vēlāk kompānija ķērās pie citu lietu radīšanas, tai skaitā automašīnu detaļu būvēšanas.

Laika griezumā no 1950. līdz 1970. gadam Kia izpalīdzēja vairākiem citiem spēkratu ražotājiem. Šajā laikā Kia radīja motociklus Honda un smagos auto Mazda vajadzībām. Parādot, ka uzņēmums spēj ražot kvalitatīvu preci, Kia uzspodrināja savu tēlu un radīja arī savu pirmo automašīnu Brisa.

Pēc nepilniem 15 gadiem uzņēmums iemantoja vēl lielāku popularitāti, kad klajā nāca Kia Pride. Tobrīd uzņēmums, eksistējot 43 gadus, jau bija iekasējis ļoti solīdus 100 miljonus dolāru.

Deviņdesmito gadu sākumā tika uzbūvēts Sephia modelis, kas bija pirmais oficiālais Kia pasažieru auto. Nedaudz vēlāk radīja savu pirmo sporta automobili Elan, kā arī Sedona, ko var uzskatīt par gana populāru auto arī šodien.

Sākoties jaunam gadsimtam, Kia radīja vēl vairākus jaunu auto modeļus, turklāt Sedona pirmo reizi nokļuva pārdošanā ASV.

2010. gadā auto vadītājiem bija pieejami jaunie Kia Sportage, Rio un Sedona, kā arī Grand Sedona, Forte un Soul, piedāvājot visai bagātīgu auto izvēli. Šodien Kia turpina radīt jaunus un arvien labākus auto, kas ietver dažādus augstākā līmeņa drošības un ērtību standartus.

Saistītās tēmas: autokiaVēsture

Izsaki savu viedokli