Aktuāls

”LG V30” nesaņems divus ekrānus, tomēr ierīces dizains būs lielisks

Tālruņi, mobilās ierīces

”iOS 11” atnesīs jaunu iespēju, kā bloķēt ”Touch ID” un veikt ārkārtas zvanus

Tālruņi, mobilās ierīces

Daži ”Snapchat” īpašnieki tomēr pārdevuši savas akcijas

IT sasniegumi, bizness

Auto pieredzējušiem ceļotājiem – ”Volkswagen California XXL” ar virtuvi un vannasistabu

Auto, Moto

”Asus” laiž klajā veselus piecus jaunus ”ZenFone” ar duālajām kamerām

Tālruņi, mobilās ierīces
post-image

Jūnija mēneša pirmajā pusē notikuši vairāki nozīmīgi notikumi tehnoloģiju pasaulē. Šonedēļ vēsturē pirmo reizi tirdzniecībā parādījas dators Apple II, kā arī dzima ikoniskā spēlīte Tetris.


05.06.1977. – Tirdzniecībā parādās dators Apple II. Tieši šis dators tiek uzskatīts kā pirmais praktiskais galda dators, kas ieguvis tam laikam iespaidīgas specifikācijas. Datoram tika iestrādāts 1MHz MOS 6502 procesors, skaņas karte un iespēja tam paplašināt atmiņu. Tāpat datoram bija krāsains monitors un iestrādāta tastatūra. Visa šī konstrukcija bija salikta kopā vienā masīvā kastē, taču tolaik šī tehnoloģija bija iespaidīga.

The Original Apple II

 

06.06.1984. – Krievu izstrādātājs Aleksejs Pajitonovs laiž klajā slaveno spēli Tetris. Sākumā tā bija pieejama tikai PSRS, tomēr laika gaitā kļuva par pasaulē populārāko puzles tipa videospēli. Orģināli tā tika programmēta priekš Padomju laika datoriem Elektronika 60, taču spēle nonāca klasiskajos IBM datoros. Vēlāk vairāki uzņēmumi gribēja iegūt autortiesības, lai Tetris varētu ievietot spēļu konsolēs, datoros un citās ierīcēs.

Vairākus gadus Pajitonovam nācās samierināties ar skaudro realitāti, jo viņš strādāja Krievijas valdības struktūrā, kur autortiesības piederēja pašai valdībai. 1996. gadā viņš pārcēlās uz dzīvi ASV, kur noformēja visus nepieciešamos dokumentus un sāka gūt peļņu no sava izgudrojuma.

The Original Tetris

 

06.06.2005. – Stīvs Džobss paziņo, ka Apple atteiksies no PowerPC procesoriem, bet turpmāk izmantos Intel veidotos. Toreiz Apple ”tēvs” prezentēja Mac OS X datoru, kuram bija iestrādāts Intel Pentium 4 procesors.

Mac OS X PowerPC and Intel

 

07.06.2000. – Microsoft nonāk uz sašķelšanās sliekšņa. Bila Geitsa izveidotais tehnoloģiju milzis gandrīz tiek sadalīts divos uzņēmumos. ASV tiesu izpildītājs Tomass Penfīlds paziņo, ka Microsoft nāksies sadalīties. Proti, viens uzņēmums veidos operētājsistēmas, bet otrs pārējās aplikācijas. Microsoft uzreiz iesniedza apelāciju tiesā un tā arī nekad nesadalījās. Uzņēmumam gan bija jāsamaksā sankcijas.

Microsoft Antitrust

 

08.06.1978. – Intel prezentē 16 bitu 8086 procesoru ar takts ātrumu 10, 8 un 5 MHz apmērā. Tiek uzskatīts, ka tieši šis procesors uzsāka Intel procesoru dominanci pasaulē.

Intel 8086

Izmantotie resursi: http://thisdayintechhistory.com/

Saistītās tēmas: appletehnoloģiju vēsture

Izsaki savu viedokli