Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Jūnija otrā puse tehnoloģiju vēsturē, kā ierasts, bijusi notikumiem bagāta. Īpaši spilgts notikums, kas mainīja viedtālruņu nākotni, realizējās pirms 10 gadiem, kad tirdzniecībā nonāca ”Apple” visu laiku pirmais viedtelefons ”iPhone”.

 

29.06.2007. – Tirdzniecībā nonāk pirmās sērijas ”iPhone”

Lai arī ”Apple” savu meistardarbu prezentēja 9. janvārī, tas tirdzniecībā nonāca tikai pēc pusgada. Jau pirmajā dienā cilvēki stāvēja ārkārtīgi garās rindās, lai iegādātos kāroto ierīci. Nākamo 74 dienu laikā tālrunis tika pārdots vienā miljonā eksemplāru. ”iPhone” vēlāk kļuva par ļoti veiksmīgu brendu, kas mūsdienās ir iemiesojis lielu spēku. Katrs nākamais ”iPhone” modelis ir viens no labākajiem viedtālruņiem pasaulē konkrētajā laika periodā.

The Original iPhone

 

28.06.1965. – Orbītā tiek laists pirmais komerciālais satelīts

”Intelsat I” kļūst par pirmo satelītu, kas nosūtīts kosmosā komerciālos nolūkos. Tas nodrošināja pirmo komerciālo tālruņa zvanu starp ASV un Eiropu, kā arī palīdzēja nodrošināt tiešraides signālu televīzijas raidījumam ”Gemini 6”.

Intelsat I

 

27.06.1972. – Tiek dibināts videospēļu uzņēmums ”Atari”

Nolans Bašnels un Teds Dabnijs dibina videospēļu uzņēmumu ”Atari”. Tā pirmā spēle bija visiem labi zināmā ”Pong”, kas ieguva ārkārtīgi lielu popularitāti un palīdzēja kompānijai nostiptināties videospēļu industrijā. 1977. gadā ”Atari” prezentēja arī savu pirmo spēļu konsoli, taču 1983. uzņēmums sabruka. Līdz tam laikam ”Atari” bija konkrētajā laika posmā straujāk augošais uzņēmums ASV. Jāpiebilst, ka ”Atari” pēc ilgāka pārtraukuma drīzumā plāno laist klajā pavisam jaunu un pārsteidzošu spēļu konsoli.

Atari Logo

 

26.06.1974. – Pirmo reizi tiek izmantots UPC kods

Universālais produkta kods jeb UPC tiek izmantots pirmo reizi. Tas notiek ASV Ohaio štata veikalā ”Marsh Supermarket”’ un vēsturiski pirmais produkts, kas nopirkts, noskenējot UPC kodu, bija ”Juicy Fruit” košļājamo gumiju iepakojums.

UPC\

23.06.1868. – Tiek patentēta pirmā ”QWERTY” rakstāmmašīna

Tiek patentēta ”The Sholes and Glidden” rakstāmmašīna, kuras rakstzīmju novietojums izmantots pēc ”QWERTY” sistēmas. Tā bija pirmā praktiski izmantojamā un veiksmīgā rakstāmmašīna. Iespējams, tā bija tik veiksmīga tieši ”QWERTY” dēļ, jo, kā zināms, mūsdienās ikvienai datora tastatūrai oriģināli tiek piedāvāts tieši šis burtu un ciparu izkārtojums.

Sholes and Glidden typewriter

Izmantotie resursi: http://thisdayintechhistory.com/

Saistītās tēmas: tehnoloģiju vēsture

Izsaki savu viedokli