Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

Telekomunikāciju uzņēmums Huawei ir relatīvi jauna organizācija, kas vēl nav paspējusi par sevi ieviest spēcīgas asociācijas. Vairumam cilvēku, kas neseko līdzi tehnoloģiju tendencēm, šāds nosaukums varbūt pat neko neizteiks. Uzņēmumam ir potenciāls kļūt par vienu no vadošajiem tālruņu ražotājiem, kas mērķtiecīgi jau tiek darīts. Pēdējo gadu laikā Huawei ir radījis virkni augstas klases viedtālruņu, kas droši konkurē ar tādiem milžiem kā Samsung, LG un Sony.

Huawei 1987. gadā dibināja ķīnietis Rens Žengfejs. Sākumā uzņēmums nodarbojās ar dažādu telekomunikāciju tehnoloģiju servisu nodrošināšanu uzņēmumiem Ķīnā un citviet pasaulē. 1997. gadā uzņēmums sāka piedāvāt interneta produktus Honkongā. Pēc diviem gadiem uzņēmums nodibināja pirmo izpētes centru ārpus Ķīnas, to uzceļot Indijā.

Uzreiz pēc tam Huawei noslēdza sadarbības līgumu ar biznesa un datoru tehnoloģiju uzņēmumu IBM līdz 2003. gadam. Nedaudz vēlāk kompānija sāka arī telefonu ražošanu, izveidojot C300, kas bija visu laiku pirmais Huawei tālrunis. Tas, protams, vēl nebija viedtelefons.

2005. gadā Charlton Media Group pirmo uzņēmuma 3G telefonu U626 atzina par pasaulē labāko 3G tālruni. Šim telefonam bija atlokāms vāciņš un krāsains ekrāns. Nākamgad uzņēmums Singapūrā atklāja pasaulē ātrāko HSDPA USB modemu E220, kā arī uzsāka sadarbību ar Vācijas telekomunikāciju uzņēmumu Deutsche Telekom.

2008. gadā Huawei E180 saņēma labākās mobilā interneta ierīces apbalvojumu Asia Mobile Awards vērtējumā. 2009. gada Mobile World Congress (MWC) ietvaros tika prezentēts pirmais Huawei viedtālrunis Huawei U8230, ko darbināja Android operētājsistēma. Huawei, protams, negāja Nokia pēdās un nemēģināja eksperimentēt ar dažādām citām operētājsistēmām, izvēloties stabilāko un uzticamāko.

Huawei bija pirmā organizācija, kas 2009. gadā piedāvāja 4G LTE internetu komerciāliem nolūkiem Telia Sonera tīklam Norvēģijā. Laikam ritot, Huawei visā pasaulē bija pārdevis jau 100 miljonus mobilā interneta ierīču. Kā zināms, Huawei joprojām ir sadarbība ar Latvijas lielākajiem mobilo sakaru operatoriem.

Nākamais Huawei telefons bija C8500. To 100 dienu laikā izdevās pārdot vairāk nekā miljons eksemplāros. Uzņēmums turpināja attīstīties un izveidoja pirmo mākoņservisu un pasaulē pirmo telefonu, kuram šis pakalpojums ir pieejams oriģināli – Huawei Vision. Pēc tam sākās ļoti strauja attīstība.

Huawei laida klajā Ascend telefonu sēriju. Viens no Ascend tālruņiem D1 pat kļuva par ātrāko četru kodolu tālruni pasaulē. Tāpat īsi pirms 2012. gada tapa vairāki telefoni ar 4G tīkla atbalstu. Šis Huawei bija ļoti veiksmīgs gads, jo tika laisti klajā virkne jaunu viedtālruņu, kā arī ar Ascend P6 aizsākās pašlaik spēcīgākā Huawei tālruņu sērija.

2014. gadā Huawei vēl vairāk palielināja savus apgriezienus un gada nogalē ieņēma 50. vietu prestižajā Boston Consulting Group inovatīvo pasaules uzņēmumu sarakstā. Huawei turpina savu uzvaras gājienu arī šodien. Pagājušajā gadā uzņēmums aizsāka jaunu trendu, proti, iestrādāja telefonā divas aizmugurējās kameras. Šāda opcija nebija pieejama vēl nevienam telefonam pasaulē. Šo ideju ātri vien pārņēma citi, pat Apple.

Huawei bija sācis gan planšetdatoru, gan viedpulksteņu ražošanu. Tāpat veiksmīga izrādījās arī Honor telefonu sērija, kuras ēra vēl nav noslēgusies. Huawei nesen prezentēja jaunos P10 un P10 Plus viedtālruņus. Huawei P10 tirdzniecībā nonāks tikai šā gada martā, un tam ir ļoti augstvērtīgas tehniskās īpašības. Piemēram, telefons aprīkots ar 4GB operatīvo atmiņu, astoņu kodolu 2,4 GHz procesoru, jaunāko Android operētājsistēmu Nougat 7.0, kā arī 20 + 12 megapikseļu duālo kameru.

Ja Huawei jāsalīdzina ar citiem ķīniešu tālruņiem, tas viennozīmīgi ir līderis. Neviens cits Ķīnā ražots tālrunis nav ieguvis tik lielu popularitāti arī pārējā pasaulē. Jā, iecienīti ir arī Meizu un Xiaomi telefoni, tomēr tie nerada 100% nostrādātas ierīces sajūtu. Protams, augsta līmeņa telefoni ir OnePlus izveidotie, taču tos var iegūt, tikai pasūtot internetā.

Resursi: http://www.huawei.com

Saistītās tēmas: huaweiviedtālruņi

Izsaki savu viedokli