Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

2012. gadā IT entuziasts un uzņēmējs Edgars Rozentāls kopā ar savu komandu sāka radīt apvērsumu dronu un sporta kameru industrijā. Proti, apvienojot šīs abas lietas, Rozentāla komanda izveidoja pasaulē pirmo pašizsekojošo bezpilota lidaparātu AirDog.

Lidaparāts tika būvēts, lai palīdzētu un savā ziņā pat atvieglotu ekstrēmo sporta veidu piekritēju dzīves. Līdz šim, lai uzņemtu kadrus no lidojoša putna skatpunkta, bija nepieciešams īrēt helikopteru, kas savukārt prasīja milzu izmaksas.

Tomēr viss izmainījās. Rozentālam ideja par šāda veida lidaparātiem radās pavisam nejauši, kad viņa sieva uzņēmēja 29. dzimšanas dienā viņam uzdāvināja ar pulti vadāmu mini helikopteru, tam pievienojot zīmīti:’’Tu drīz būsi tēvs, un tev būs jāpērk rotaļlietas viņam, tādēļ es vēlos, lai šī būtu tava pēdējā rotaļlieta.’’

Pēc mēneša Edgars jau bija ticis pie daudz lielāka lidaparāta, tomēr to nejauši iznīcināja jau pirmajā lidojumā. Kopš tā laika viņš sāka būvēt helikopterus, kas ātri vien kļuva par hobiju. “Tobrīd tie bija standarta divu rotoru helikopteri. Man paveicies, ka biju apveltīts ar visai radošu domāšanu un biju gatavs radīt jaunas lietas. Tā tas viss sākās.”

2011. gadā AirDog izgudrotājs saprata, ka ar šāda veida lidaparāta palīdzību viņš var ieviest nozīmīgu jauninājumu ekstrēmo sporta veidu industrijā, kā arī jebkuru citu cilvēku starpā. “Sāku meklēt iespējas, kā ar saviem projektiem es varētu pelnīt naudu, nevis tikai to investēt. Nonācu pie secinājuma, ka man nepieciešami pāris miljoni. Tobrīd tādu summu es nevarēju investēt, turklāt nebija garantija, ka šī lieta varētu izdoties.”

2012. tika nodibināta Helico Aerospace, un kompānijas darbs varēja sākties. Vispirms tika radīts četru propelleru lidaparāts, ko ar Wi-Fi starpniecību izdevās savienot ar tālruni, tomēr tad radās problēmas. Komanda saprata, ka GPS signāla precizitāte nav pat tuvu viduvējai un viedierīci ņemt līdzi, piemēram, sērfojot, nebūtu prāta darbs.

Rozentāla komanda nonāca pie secinājuma, ka potenciālajiem konkurentiem būtu nepieciešams ieguldīt daudz laika, lai radītu ko līdzīgu, tādēļ viņi turpināja strādāt pie AirDog projekta un noslēgumā sekmīgi radīja pirmo pilnībā funkcionējošo dronu, ko varēja uzskatīt par pirmo šāda veida instrumentu pasaulē.

2015. gadā CES izstādē AirDog saņēma labākā drona nomināciju, iegūstot tobrīd uzņēmuma augstāko apbalvojumu. Šobrīd dronus ir iespējams nopirkt ŠEIT . To cena ir 1511 eiro, kā arī potenciālajiem pircējiem nav jāmaksā par to piegādi.

 

Resursi: http://droneblog.com

Saistītās tēmas: airdogcesdronsizgudrojumslatvija

Izsaki savu viedokli