Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto
post-image

12. maijs, 1936. gads: Tiek patentēta Dvorak tastatūra

1936. gads – kad pirmo reizi parādījās rakstāmmašīnas, ļoti daudzi strādāja pie tastatūras izkārtojuma tā, lai tas kļūtu par nemainīgu standartu. QWERTY bija populāra sistēma, bet neesot bijusi visai efektīva. Augusts Dvoraks (August Dvorak) un Viljams Dīlijs (William Dealey) nolēma izveidot un patentēt šī stila alternatīvu un gala rezultātā dzima Dvorak tastatūra. Tā bija arī efektīvāka. Tastatūra tika izveidota tā, lai dominējošā roka spētu vieglāk aizsniegties līdz līdzskaņiem.

Kas ir vēl interesantāk, cilvēki ar šo tastatūru bija spējīgi rakstīt divreiz ātrāk nekā ar QWERTY tastatūru. Tomēr ar laiku viņi sāka rakstīt tik ātri, ka tastatūras kauliņi bieži mēdza iesprūst. Tas bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Dvorak tastatūra netika izmantota turpāk.

11. maijs, 1979. gads: Tiek prezentēts VisiCalc

Hārvardas MBA skolas programmas kandidāts Daniels Briklins (Daniel Bricklin) un programmētājs Roberts Frenksons (Robert Frankson) demonstrēja pirmo VisiCalc – oriģinālo izklājlapu programmatūru. Vispirms izlaists tieši Apple II datoram, VisiCalc izstrādāja personālo datoru biznesa mašīnas. VisiCalc guva milzu panākumus, pārdodot vairāk nekā 100 000 kopijas gadā. Tas veicināja arī Apple II pārdošanu, jo cilvēkiem šis dators bija jāiegādājas, lai palaistu VisiCalc programmatūru.

Kopumā šī izklājlapu programmatūra apstiprināja mājas datoru lietderību un nepieciešamību un, iespējams, bija galvenais faktors, kas paātrināja IBM iekļūšanu datoru tirgū.

10. maijs, 1984. gads: Bezvadu ēras dzimšana

Bezvadu ēra” dzima tad, kad Guljelmo Markoni (Guglielmo Marconi) nosūtīja radioviļņus gandrīz jūdzes attālumā. Trīs gadus vēlāk Markoni kompānija spēja veiksmīgi panākt “kuģa komunikāciju ar krastu” vairāk nekā 12 jūdžu attālumā. Makroni darbs noveda pie komercializācijas un izplatīšanās lielākajā daļā radio tehnoloģiju industrijā.

9. maijs, 1996. gads: Linux iegūst talismanu

Linus Torvalds nolemj “adoptēt” Tux pingvīnu kā Linux operētājsistēmas talismanu. Tux sākotnēji tika veidots kā prezentācija Linux logo konkursā. Pingvīna veidotāji piedalījās trīs šādos konkursos, taču nevienā no tiem neuzvarēja. Tomēr pingvīnam pašreiz ir nopietna loma Linux kopienā, līdzīgi kā Mario un Nintendo kopienā.

8. maijs, 2006. gads: Izziņo Playstation 3

2006. gadā preses konferencē Sony izziņoja jauno Playstation 3 spēļu konsoli, kuru izlaida tā paša gada 17. novembrī. Tas piedāvāja tādas funkcijas kā Bluetooth bezvadu kontrolierus, Wi-Fi un HDMI video izeju un daudz ko citu. Sistēmā tāpat bija uzstādīta Blu-ray disku sistēma un iepriekš instalēts HDD.

Saistītās tēmas: patentitehnoloģijasVēstureZīmoli

Izsaki savu viedokli