Aktuāls

”Huawei” prezentē jauno ”Huawei Mate 10 lite” – viedtālruni ar kamerā iestrādātām dubultajām lēcām

Tālruņi, mobilās ierīces

Nominēts Latvijā visstraujāk augošais tehnoloģiju uzņēmums

IT sasniegumi, bizness

”iOS” lietotāji ar ”Gmail” aplikāciju drīzumā varēs lasīt arī citu servisu epastus

Mobilās aplikācijas

Kontakta parkošanās un pārpildīti auto – braukšanas kultūra citviet pasaulē

Auto, Moto

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums
post-image

Tālajā 1889. gadā fabrikants un tā laika auto industrijas pārstāvis Armands Pežo sabiedrībai atrādīja viņa radīto un viņa uzvārdā nosaukto trīs riteņu braucamrīku. Pašu pirmo Peugeot viņam palīdzēja izgatavot inženieris Leons Serpolē.

Pežo savas dzīves laikā tā arī nebija lemts ieraudzīt pirmo viņa uzvārdā nosaukto automobili tāda veidolā, kādā mēs to pazīstam šodien. Pežo aizsaulē devās 1915. gadā, bet 33 gadus pēc viņa nāves tika radīts pirmais Peugeot pēckara modelis. Tam bija puslodes veida cilindra galva un V formas vārsti. Šim auto tika izveidoti viens miljons eksemplāru.

1960. gadā itāļu auto dizaina kompānija Pininfarina radīja dizainu Peugeot 404 automašīnai, kas tobrīd bija ārkārtīgi elegants un moderns auto. Pēc astoņiem gadiem Peugeot atrādīja “504”, kas 3,7 miljonos eksemplāros kļuva par visu laiku vislabāk pārdoto modeli. Tobrīd šis auto pēc statistikas datiem ieņēma pirmo vietu pārdoto auto vidū Āfrikā.

1972. gadā Peugeot 104 kļuva par pasaulē mazāko četru durvju salona mašīnu. Pēc tam sākās strauja jaunu automašīnu izgatavošana. Pēc septiņiem gadiem tapa “604”, kas varēja lepoties ar Eiropā pirmo turbo dīzeļa dzinēju. 1983. gadā debiju piedzīvoja “205”, kas kļuva par vislabāk pārdoto auto savā dzimtenē Francijā, kā arī divas reizes uzvarēja Parīzes – Dakāras rallijā.

1997. gadā Peugeot laida klajā “406” – pirmo divvietīgo auto ar dīzeļa dzinēju. Pēc gada Peugeot 206 kļuva par trīskārtēju World Rally Championship (WRC) uzvarētāju.

Saistītās tēmas: autoPeugeotVēsture

Izsaki savu viedokli