Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kārsavas novads saviem iedzīvotājiem un viesiem piedāvā plašu publiskā bezvadu interneta (Wi-Fi) piekļuves tīklu “Gaideiti Kuorsova”. Tas aptver sabiedrībā iecienītas atpūtas vietas, aktīvās atpūtas laukumus, sabiedriskā transporta pieturas un pašvaldības ēkas – kopskaitā 18 brīvās piekļuves Wi-Fi punkti.

Bezmaksas Wi-Fi novadā veido lauku vidi aizvien modernāku, ērtāku un draudzīgāku gan kārsaviešiem, gan novada viesiem, šādi ļaujot baudīt dabu un tajā pašā laikā būt interneta informācijas telpā.

GaideitiKuorsova2

Kā norāda Kārsavas novada pašvaldības izpilddirektors Toms Vorkalis: “Manuprāt ir ļoti ērti, ka tu vari paņemt portatīvo datoru, planšeti vai mobilo telefonu, doties laukā un paveikt tās lietas, kuras senāk bija iespējams izdarīt tikai esot četrās sienās. Ir 21. gadsimts un mēs vairs neesam piesaistīti vadiem un telpām. Skaidrs ir tas, ka e-videi pieder nākotne un mums jāiet tai līdzi,” turpinot par nākotnes plāniem T.Vorkalis saka, “ir paredzēts izstrādāt viedtālruņu aplikācijas, piemēram, pasākumu kalendāra aplikācija, SOS aplikācija, kur novada iedzīvotāji operatīvi varēs ziņot par pilniem atkritumu konteineriem, salauztiem parka soliņiem vai bedrēm uz ceļiem, šādi veicinot iedzīvotāju līdzdalību, kas paaugstina gan atbildību, gan izpratni par dažādiem pārvaldības jautājumiem. E-vide atvieglo mūsu dzīvi, bet katras idejas realizācijai ir nepieciešams finansējums, kurš pašvaldībām ir ierobežots. Neskatoties uz to, nākotnē skatāmies optimistiski!”

Publiskais bezvadu internets ir pieejams 24 h diennaktī, jo šie punkti darbojas ārpus telpām. Papildus divi publiskie interneta pieejas punkti, Malnavas pagasta ēkā un Kārsavas novada attīstības nodaļas ēkā „Mežmuižā”, izveidoti ar pieeju datortehnikai.

Projekta kopējās izmaksas ir 29080,09 eiro. Tās veido Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 21932,92 eiro, Valsts budžeta finansējums 967,63 eiro, Kārsavas novada pašvaldības līdzfinansējums 6179,54 eiro.

 

Saistītās tēmas: wifi

Izsaki savu viedokli