Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms tūristu un līdzjutēju pieplūduma, kas gatavojas apmeklēt XXXI vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro, Kaspersky Lab nolēma pārbaudīt, cik droši ir sacensību norises vietās pieejamie Wi-Fi tīkli. Lai to veiktu, uzņēmuma eksperti apmeklēja vairākus olimpiskos objektus, tostarp Olimpisko parku, Marakanas un Enžeņāunas stadionu, kā arī Marakanaziņu sporta kompleksu.

Kopumā speciālisti konstatēja vairāk nekā 4 500 piekļuves punktu Wi-Fi tīkliem, un lielākajā daļā no tiem tiek izmantotas jaunas iekārtas, kas labi straumē multivides saturu. Tomēr 18 % olimpisko objektu apkārtnē pieejamo Wi-Fi tīklu ir atvērti un neaizsargāti, tas ir, pa tiem nosūtītie dati netiek šifrēti, tāpēc tos var pārtvert un izmantot uzbrucēji. Piedevām vēl 7 % visu tīklu ir aizsargāti ar WPA-personal šifrēšanu. Tagad šis algoritms ir novecojis, un tā uzlaušana neprasa lielas pūles. Tādējādi 25 % Wi-Fi piekļuves punktu Riodežaneiro olimpisko sacensību norises vietās ir potenciāli bīstami.

«Ir normāli neuzticēties atvērtajiem Wi-Fi tīkliem, tomēr tam nevajadzētu apturēt lietotājus. Datu pārraides drošību var panākt, izmantojot virtuālā privātā tīkla savienojumu, kas šifrē visu interneta datplūsmu ierīcē pa tam īpaši piešķirtu, aizsargātu kanālu. Turklāt mēs stingri iesakām vienmēr izmantot virtuālo privāto tīklu neatkarīgi no Wi-Fi tīkla, kuru lietotājs izmanto savienojumam ar internetu. Tādējādi, pat ja tīkls izrādīsies uzlauzts, uzbrucēji, visticamāk, nespēs piekļūt jūsu personīgajiem datiem, jo tie būs šifrēti,» ieteikumos dalās Kaspersky Lab Latīņamerikas pētniecības centra vadītājs Dmitrijs Bestuževs.

Plašāku informāciju par Wi-Fi tīklu drošību Riodežaneiro, kā arī kiberdraudiem, ar kuriem līdzjutēji var saskarties gan olimpiskajās spēlēs, gan mājās, gatavojoties braucienam, lasiet Kaspersky Lab analītiskajā rakstā https://securelist.com/analysis/publications/75045/it-threats-during-the-2016-olympic-games-in-brazil/

Izsaki savu viedokli