Jump to content

Portatīvais dod pa nagiem.


Jencha
 Share

Recommended Posts

Sveiki.

Atrodoties datorklasē, pēdējo 30min laikā, pieskaroties sava portatīvā korpusam, statiskās izlādez rezultātā, "dabūju pa nagiem". Arī vakardien norāvos pa nagiem, atrodoties savā istabiņā. Dators abos gadījumos atrodas pie tīkla, ar bateriju.

Tas noteikti nav normāli. Varbūt kādam ir tā gadījies? Un kas varētu būt iemesls šādai sišanai pa nagiem?

Labots - Jencha
Link to comment
Share on other sites

Mhh.. skaros ar vienu roku klāt - pa pirkstiem. Ar otru roku - pa pirkstiem.

Var jau būt. Itkā šitādas drēbes valkāju arī pirms tam, bet pa nagiem nedeva. Tad jau redzēs, kad pavalkāšu citas drēbes.

Link to comment
Share on other sites

Vilnas zeķes.

Laikam tas ir normāli.. tikko grābos pie cita PC un arī dabūju... :)

.

Labots - Jencha
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Dators abos gadījumos atrodas pie tīkla

Pie 220 tīkla vai pie Interneta tīkla?

Ja pirmais gadījums, tad iesaku ar fāzes indikatoru pataustīt barokli.

Link to comment
Share on other sites

No kura laika portatīvais var nosist ar elektrību max kas portatīvos varētu būt 20v līdzstrāva? :shock:

Vienīgais dzīvībai bīstamais spriegums ir portatīvā barošanas blokā.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Pirmkārt, statiskā strāva uzkrājas arī rokās turot un berzējot kāda dzīva sisntētiskā dzīvnieka kažoku, piem., kaķa.

Otrkārt, tas ir pavisam normāli un normālāk nemaz nevar būt.

 

Un ja pareizi saprotu, šeit runa ir tikai un vienīgi par statisko strāvu, tā ka pārejos variantos navajag iedziļināties pārāk dziļi

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

superKrona

Kaķis tad tavuprāt sanāk "sintētisks dzīvnieks"...? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

"Statiskā strāva" - nado že do takogo dodumatsa...

Strāva - plūsma. Statisks - srāvošs, neplūstošs.

Var jau būt, ka tā ir statiskā elektrība, bet iespējams arī barokļa defekts.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Labi, uzkrājas spriegums, bet pa pirkstiem sit strāva gan, un ADEX, kas ir elektrība?

 

"Var jau būt, ka tā ir statiskā elektrība, bet iespējams arī barokļa defekts."

Nevar, ja tad autors nedaudz citādu tekstu bīdītu.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

ADEX: pie 220 tīkla.

Nu par to, ka izlādes rezultātā būtu apdraudēta mana dzīvība, es nedomāju, taču kā jau Boldriks minēja, tad apdraudēts varētu būt mans notebooks.

ADEX: Kas būtu fāzes indikators?

Link to comment
Share on other sites

superKrona

...tad apdraudēts varētu būt mans notebooks.

 

 

Nevar, jo Notebukam tavas un korpusa attiecības interesē diezgan maz, protams, kamēr korpuss spēj šo potenciālu novadīt.

Link to comment
Share on other sites

iespraukshos ar savu sasaapeejusho jautaajumu par teemu: A vot man sit veljasmashiina kad ar plikaam kaajaam uz fliizeem staav un njem slapju velju aaraa. taa kaa velju aaraa njemu reti, tad sas veel taa. Bet otrs ir ka karstais vannaa dod pa nagiem. Bet tikai karstais. texim ja tikko nogriezti nagi, taadi "pajeeli" veel tad oj oj kaa sajuut. Taa jau vienu dienu nositiis. Ir kaadi komentaari par shito teemu? mosh kaadam bijis kas liidziigs, jo kad pirms gadiem 10, kad dziivoju privaatmaajaa, tad meedza buut tieshi tas pats - dusmiigs karstais uudens :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jautājums - tev mājās/skolā rozetes ir ar iezemējumu? Cik man zināms, tad gan veļasmašīnām, gan datoriem ir nepieciešamas jaunās[relatīvi] rozetes, kam ir iezemējums (3 vadi uz rozeti) un gadījumā ja tāds nav, tad vismaz veļasmašīna sit pa nagiem.

Link to comment
Share on other sites

Okay, paldies visiem. Par skolu nezinu, bet mājās ir zemējums. Un vienreiz dabūju pa nagiem. Nu var jau būt, ka tās varētu būt manas drēbes.

Link to comment
Share on other sites

iespraukshos ar savu sasaapeejusho jautaajumu par teemu: A vot man sit veljasmashiina kad ar plikaam kaajaam uz fliizeem staav un njem slapju velju aaraa. taa kaa velju aaraa njemu reti, tad sas veel taa. Bet otrs ir ka karstais vannaa dod pa nagiem. Bet tikai karstais. texim ja tikko nogriezti nagi, taadi "pajeeli" veel tad oj oj kaa sajuut. Taa jau vienu dienu nositiis. Ir kaadi komentaari par shito teemu? mosh kaadam bijis kas liidziigs, jo kad pirms gadiem 10, kad dziivoju privaatmaajaa, tad meedza buut tieshi tas pats - dusmiigs karstais uudens :mrgreen:

 

Iespējams, kaimiņi uztaisījuši sazemējumu uz ūdensvadu, vai pat pats. Kādu reizi vari nomazgāties pēdejo reizi šī iemsla dēļ. Teorētiski vajag rakstīt kļauzu ēkas apsmainiekotājam.

Link to comment
Share on other sites

...A vot man sit veljasmashiina kad ar plikaam kaajaam uz fliizeem staav un njem slapju velju aaraa. taa kaa velju aaraa njemu reti, tad sas veel taa. Bet otrs ir ka karstais vannaa dod pa nagiem. ...

Nekas dusmīgs tev tur nav. Vienkārši ir potenciālu starpība starp vannu (kura zemējas pa cauruļvadiem) un elektrisko zemējumu dzīvoklī. Tas nozīmē, ka šim pēdējam ir pārāk augsta pretestība (nezinu, kas mūsdienās ir ar drošības noteikumiem dzīvojamās telpās, bet normāli tas nav). Tas siltais ūdens nāk no elektriskā boilera turpat netālu, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

nezinu kā tas nākas, bet to ietekmā aukstā laika parādīšanas, un elktrības izlādes cilvēks <==> priekšmets kļūst daudz biežākas un tas ir novērots gadu no gada , un lietojot vienas un tās pašas drēbes vasarā nekā bet ziemā dod pa nagiem, ka prieks, štrunst par nagiem, bet kādu Pc komponentu gan var nosūtīt pie dieviem gana sekmīgi :(

Link to comment
Share on other sites

Ir redzēti beigti džeki ar portņiem rokās. Sejas ārprātā izvaibstītas, apdeguši pirksti, no nāsīm dūmi kūp... . Padomā, vai mobilitāte ir to vērta.

Link to comment
Share on other sites

Ko var gribēt- sākusies apkures sezona, telpās saus gaiss, kaut kur sintētika un lec reālas dzirksteles. Iz personīgās pieredzes : kādu pus gadu , kad sedos pie datora, bieži pārleca tāda krietna dzirkstele no nagiem uz klaviatūru ( brīnums, kur neizblieza elektroniku). Apģērbs - kokvilna , tātād viss OK.... līdz nomainiju krēslu uz kā sēdēju un ... vairāk nekādu prob. A krēsls, dabīgi , mīkstais ar pārvilktu sintētiku un uz smukiem plastmasas ritenīšiem (lasi izolatoriem no grīdas) lai var ''pārvietoties'' . ( nu normāls ofisa krēsls) Tā ka meklējam cēloni statiskās elektrības uzkrāšanā ( un ne tikai drēbes) Ja , reāli bliež pa nagiem nepārtraukti ( nu pieliek pirkstu un strāva ''kutina'' nepartraukti) , tad jau nopietns gadijums - strāvas noplūde no tīkla ( var slikti beigties, steidzami jāmeklē speciālista padoms ja pats no elektrolietām ni ni)

Link to comment
Share on other sites

Nekas dusmīgs tev tur nav. Vienkārši ir potenciālu starpība starp vannu (kura zemējas pa cauruļvadiem) un elektrisko zemējumu dzīvoklī. Tas nozīmē, ka šim pēdējam ir pārāk augsta pretestība (nezinu, kas mūsdienās ir ar drošības noteikumiem dzīvojamās telpās, bet normāli tas nav). Tas siltais ūdens nāk no elektriskā boilera turpat netālu, vai ne?

nu to ka man elektrikjis, kas vilcis pravodku dziivoklii ir bijis razhens kaprona piipeetaajs jau esmu paarliecinaajies. ee, siltais uudens nenaak no boilera nee, Riigas uudens, vai kaa vinju tur, piegaadaa uudeni. a ar parastu voltmetru var izmeeriit elektriibu uudenii?! (zinu, skan vienkaarshi uubertizli:D)

Link to comment
Share on other sites

Potenciālu var izmērīt arī krāna ūdenim (pareizāk - jāmēra ar vienu voltmetra galu pie krāna un otru - pie kāda vannas metāla elementa). Brīvā brīdī var paskatīties, vai vanna nav sazemēta pie dzīvokļa kopējā elektriskā zemējuma. Nākošais eksperiments - mēram "ūdens" potenciālu un skatāmies, vai tas mainās slēdzot iekšā citus elektrības patērētājus dzīvoklī, vēlams - tādus jaudīgākus.

Izskaidrojumi šai īpatnējai parādībai ar po6tenciāliem var būt vairāki, piemēram, (1)nekvalitatīvi zemējumi siltā ūdens caurulēm, (2)kāds kaimiņš mēģina pākstot elektrību nulvada vietā izmantojot ūdensvadu, u. taml

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

edzus, lādētu daļiņu virzīta plūsma ir elektriskā strāva.

Elektrība - tas ir tāds vienots apzīmējums visam, kas saistīts ar lādētu daļiņu "uzvedību".

Link to comment
Share on other sites

4uvak,man ari mans portativais deva pa nagiem , sekas bija mates plates nomaina, paldies dievam pa garantiju... :-D

Pec nomaiņas, viss labi, vairs nesit.Bet gaja ar pirmo plati laikam 10 men...Tikai nedaudz sad tad glukoja, karas....Ar jauno plati viss okey, jau 2 men. ar jauno plati, nekas nekaras,aaa vins karsa baigi agrak,...ari.... tagad viss ok, nesit....dators hp pavilion dv6000 serija....

 

lol, tas ir psc pateikt "Strunts ar cilvekiem, ka tikai datoram nekas nenotiek."

Labots - magnum
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...