Jump to content

AKKA/LAA darbojas atkal - vēl grib mūsu naudu


zeds
 Share

Recommended Posts

Kapeikas no tā vien sanāk. Ir mēģināts. + vēl ja lielos apjomos, tad var uzrauties par nodokļu nemaksāšanu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    5

  • t-bone

    5

  • hmmz

    17

  • Fotomeistars

    4

Top Posters In This Topic

No citām Eiropas Savienības dalībvalstīm savam patēriņam, nemaksājot nodokli, drīkst ievest 110 litrus alus, 90 litrus vīna vai pārējo raudzēto dzērienu, 20 litrus vidēji stipro dzērienu un 10 litrus stipro dzērienu.

 

tas uz alco :D par paareejo veel neesmu atradis ... it kaa dvd matricas jau nav akciizes prece?

Link to comment
Share on other sites

Nu, tur jau tā lieta, ka es nezinu, kādi ir tie limiti, cik drīkst ievest. Bet, ja ierobežojuma nav, tad kāpēc ne uzreiz furgonu? Personīgai lietošanai, protams. Juridiski šajā vietā esmu tīrs.

 

Un tālāk, kas man aizliedz šo furgonu privāti tirgot citiem? Tāda likuma taču nav! Citādi jau arī BOOT.LV pērk/pārdod sadaļas nevarētu eksistēt. ;)

Link to comment
Share on other sites

astalavista

Vēlreiz tiem, kas nesaprata:

 

Tas ir nodoklis ar konkrētu nosaukumu, bet nav jāuztver tik burtiski. Piemēram, kantoris04 vai citi saražo mūziku, ko atskaņo radiostacijas, veikali utt. Katrs no publiskajiem izpildītājiem (kuri ir licencēti) iesniedz sarakstu AKKAi un tā sadala naudiņu autoriem. Nav svarīgi, vai man, konkrētajam klausītājam patīk tāds k04 vai nē. Radio un veikals un frizētava utt. tādejādi gūst ienākumus un tad ar to dalās ar autoriem caur AKKu. Problēma ir tāda, ka šīs, no komercorganizācijām un sab.raidītājiem iekasētās summas ir nelielas, sadalot "uz galviņām". Tad nu tiek piemērots papildus nodoklis uz t.s. tukšajiem nesējiem, tagad papildus diskiem arī atmiņas kartēm utt. Tātad nav jāķidā šis nodoklis pēc principa "man ir kamera, kurā es neierakstu k04 vai Reiniku, tad kāpēc man maksāt" bet gan, ka tas ir veids kā palielināt autoru ienākumus, vienlaikus nepalielinot maksājumu daļu publiskajiem izpildījumiem - tātad nepalielinot koncertu biļešu cenu, reklāmu skaitu TV un radio, friziera pakalpojumu maksu, bāra cenas utt. Ceru, ka tagad ir skaidrs?

Link to comment
Share on other sites

nu bet lai reiniks palielina koncertbiljeshu cenu :D man ta pie vienas vietas tas :D arii lai frizeetava celj cennjiku augshaa, utt, etc ... tas pasaaciens ir tik pat sviestains, kaa uzlikt papildus nodokli tualetes papiiram, lai nebuutu jaacelj shnjabja cena :p

Link to comment
Share on other sites

galīgi nav skaidrs. Tad jau šo pašu nodokli var piemērot baltmaizei. Jo Reiniks nenopelna tik, cik gribētos. Ja Reiniks ražo mēslus, tad viņam nepienākas nekas. Un ja es pērku videokameru, tad Reinikam ar to nevajadzētu būt nekādam sakaram.

Link to comment
Share on other sites

optimuss

"Autoriem" vajadzētu pelnīt ar koncertiem.

Ja uz koncertiem nāk maz cilvēku/neko nevar nopelnīt, tad acīmredzot tomēr nav tāds superdupermūziķis, un lai iet mazgāt traukus, vai lai sprāgst badā, ja citādi nemāk naudu nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Zini ko, ak viedais astalavista - man pie vienas vietas cik burtiski vai neburtiski to likumu uztver - kamēr tā nauda, ko es piemaksāju pie matricas cenas ieripo pāris ībļiem kabatās, kuri aizbildinās ar nabaga trūkumu cietošo mūziķu interešu aizstāvēšanu (kaut realitāte nav tik skaista, cik tu esi iedomājies) tikmēr es protestēšu pret to, ka man turklāt vēl jāpārmaksā arī par kartiņu fočikam, kuru gudrie prāti definējuši, kā svēto autortiesību apdraudošu mantu!

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Lai ceļ un apliek. Nelegāli (bez čekiem) iegādājos no Krievijas, Lietuvas un R-Eiropas vestas visādu veidu matricas. Pa laikam paņemu kaut ko lētāku veikalos, bet... baigā nauda iet garām valsts kasei... Derētu to aku-kaku sūdu dīķī iegāzt, nu bet kurš ies un to darīs? Pirāti?

Link to comment
Share on other sites

Sanāk, ka uzliek nodokli paļaujoties uz to ,ka es pārkāpšu likumu? Vispār jau šajā ziņā latvieši vienmēr pratuši izcelties, eiropa nosaka, ka tam nodoklim jābūt un latvieši nekautrējoties paši sev viņu viņu uzliek pēc maksimuma. Blin, varēja uzlikt par santīmu mazāku kā lietuvā un lietuvieši brauktu pie mums tās matricas pirkt. Līdzīgi piemēri ir man liekas da jebkurā nozarē..

Link to comment
Share on other sites

Manis pēc tos cp sodus lai palielina kaut 100x, sevišķi par braukšanu dzērumā, es tikai par :D

Link to comment
Share on other sites

da ne jau sodus palielinaas, bet gan iekaseeshanu :D t.i. buus vairaak reidu, njems priekshaa autovadiitaajus par +5km/h+radara kljuuda, utt, etc :D

Link to comment
Share on other sites

astalavista

interesanti, kāpēc jūs neprotestējat pret citiem nodokļiem - tie taču aiziet vēl neskaidrākos ceļos un lielākos apmēros? Tad deputātiem jaunam vāģim ir ok, bet talantīgam komponistam dažus desmitus latu ir fui un kā tā var.

Link to comment
Share on other sites

feiks001
Es jau atkal domāju, ka AKKA/LAA vajadzētu spert vēl vienu soli pareizajā virzienā un jau dzembību namā iekasēt nodokli par katra jaundzimušā smadzenēm, jo ej nu sazini, ko šis, lielāks izaudzis, var tajās iegaumēt. Piemēram - kādu Guntara Rača dziesmu, ko uz akordeona spēlēt stacijas tunelī, un iegūt ziedojumus no garāmgājējiem.

 

:rofl::rofl::rofl:

 

Paradokss ir nevis absolūti tizlajā un šķidrajā likumdošanā, bet gan tajā faktā, ka tas viss neskatoties uz savu skaidri caurredzamo apsurdumu tomēr darbojas un nauda tiek kāsta.Un tieši tāpat ir visās citās līdzīgās jomās.Varbūt tomēr ir taisnība,ka valdība ir tieši tāda,kādu tauta ir pelnijusi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mani interesē, vai viss tas, kas tiek iekasēts ar šo nodokli tiek sadalīts starp Latvijas māksliniekiem tikai?

 

Un ja jā, tad ja es uz savām nopirktajām matricām piratizēju ārzemniekus, kāpēc viņi neko nesaņem, bet saņem kaut kāds latvju bāleliņš par kuru es neko nebūšu dzirdējis un arī negribu dzirdēt?

Link to comment
Share on other sites

delta128
interesanti, kāpēc jūs neprotestējat pret citiem nodokļiem - tie taču aiziet vēl neskaidrākos ceļos un lielākos apmēros? Tad deputātiem jaunam vāģim ir ok, bet talantīgam komponistam dažus desmitus latu ir fui un kā tā var.

 

JA komponists būs talantīgs, tad viņam pietiks naudas arī bez nejēdzīgi nokāstiem līdzekļiem par lietām, kas vispār nav saistītas ar viņa mūziku. Ja nebūs talantīgs - lai iet tīrīt tualetes - pats vainīgs, ka nemācījās neko citu. Neviens nesaka, ka deputātam jaunam vāģim ir ok, diemžēl deputāti mums kāreiz visi ir vienādi. Taču uzstādīt nodokli vēl flashatmiņām un ieraksta iekārtām tikai liecina ka kādam kas tur sēž ir atmirušas smadzenes. Tad jau jēdzīgāka alternatīva, ka nodokli ievieš 2x vai 3x augstāku visām šīm iekārtām, taču visu (t.sk. ārzemju) mūziku un filmas legāli velkam par brīvu un līdzekļus sadalām uz galviņām proporcionāli - papildus peļņa iegūstama no koncertiem.

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs
Nav man nekas pret pašu LR2, bet pret vienveidīgo saturu gan. Nu es nezinu, varbūt man gaume ir galīgi garām, bet paklausoties citus, pat vecaka gada gājuma cilvēkus, no viņiem dzirdu to pašu - viss ir visu laiku viens un tas pats. Saldskābie gaudulīgie gabali. No 80-90 gadu latviešu mūzikas nav palicis praktiski tikpat kā nekas. Tā vietā vecie ķēmi (es atvainojos) ar savu "'jūra krāc un jūra šņāc... butis zuti precēt brauc", jo redz, par tik vecām dziesmām pat laikam nav jāmaksā. (50 gadi un vairāk). Nu labi, svētdienās un sestdienās tas repertuāris drusku savādāks, bet darbdienās ir šausmas!

 

Nu labi, pietiks oftopika. Jāsāk taisīt bizness. Jāpērk satelīta tuneri bez cietajiem diskiem, jāpērk cietie diski un uz to jāieekonomē 1 Ls.

 

 

jaa,latviešu radio nummur viens LR2 nezin laikam kas ir perkons,jumprava un alis p.truls radio.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

astalavista, kāds ir tavs skatuves vārds vai ieņemamais amats a'kālā (tulkot no krievu valodas)?

Link to comment
Share on other sites

dexterlabs

mans senais skatuves vārds ir LENTENIS.(Tajā laikā diskus lietoja tikai SWH,bet man bija pašam savs radio mēnesi ātrāk)

Link to comment
Share on other sites

ar nepacietību gaidu brīdi, kad viņi uzliks nodokli nokačātajam trafikam.

Link to comment
Share on other sites

artilery

es vēl ieteiktu ne tikai fleškas aplikt, bet arī usb u.c. pieslēgvietas, monitorus, pastiprinātājus un tumbas! var jau vēl mēģināt elektrību aplikt ar atortiesībām, jo kas tad cits dzen to ripu uz priekšu?!

ja jau māksliniekiem ir tik grūti laiki.

 

jānoslēdz tas līgums ar to akku/kaku lai manā kontā ar kapeika ripo!

Ja kas, koncertā spēlētā dziesma ar ir ar autortiesībām aplikta, un daļa naudas tur ir (tajos papīros vai kontos), tikai ja pats to naudu neizņem () laikam 3 gadu laikā, tad tā patiešām pāriet akas kontā. tā kā arī sava jēga tur ir! beigās kādi 200ls savāktos.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Šitas jau sāk atgādināt TVNET komentārus - visi vārās, visi ir tik gudri, bet labums no tā nekāds. Ja gribēs, apliks ar nodokli pat gaisu, ko elpojam, mēs, parastie ļautiņi, neko tur neizmainīsim. Vara šajā valstī jau sen nepieder tautai.

Link to comment
Share on other sites

Vismaz viens labums man no tā darbā būs - teikšu kolēģiem lai rādžiņu ar SWH slēdz ārā, ka neliek nodokli maksāt

 

Un es tiešām gribētu dzirdēt sakarīgu paskaidrojumu kāpēc:

 

1. Jāmaksā nodoklis par fotoaparātu atmiņas kartēm, ko ar tām piratē?

2. Kāpēc šis "taisnīgais" nodoklis Latvijā ir gandrīz 30x lielāks nekā attīstītajās Eiropas valstīs?

 

collecting agencies for teh win :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Ja USB Flash atmiņām tiek uzlikts nodoklis, tad, diezgan loģiski, tāds nodoklis būtu arī jāuzliek atmiņas kartēm. Itkā karti iebāzt karšu lasītāja / kaut kādā USB adapterī būtu liela māksla. Ir jau arī lētie MP3 atskaņotāji, kuros tiek izmantotas atmiņas kartes. Nu bardaks.

 

Galu galā atmiņas kartes tiek izmantotas ne tikai fotoaparātos. A kurš vēl ies skaidrot, kam Tev to atmiņas karti vajag - fočukam, trubai, pleijerim vai PSP.

 

Un vispār... Itkā normāls cilvēks tās kartes pirktu pa 5 dienā.

Link to comment
Share on other sites

Igelkott

Dupsējot "LAMPu" kā flash karti izmantoju mp3 pleijeri.. nebūt ne slikts variants, ja pleijerī ietilpst vismaz 1gb datu..

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Vismaz es, ja arī nopirkšu kādu karti pusgada vai gada periodā, nepārdzīvošu par tiem pāris lašiem, lai jau viņi aizrijas.

Link to comment
Share on other sites

BASS - parādi man fotoaparātu, kurš lieto USB flash

Visiem tak ir CompactFlash vai kādas citas.

xD vispār lietojas tikai Olympusos un Fuji, citiem vispār nebija.

 

NC - Sony bija Memory Stick'i visādi, Memory Stick, MS Duo, MS Duo Pro, MS Micro ...

Link to comment
Share on other sites

Cilvēkiem vajag naudiņu. Valsts ir naudiņas iekasētāja. Attiecīgi jāizdomā, ko ar nodokli aplikt, lai tiktu par naudiņu.

Tādēļ USB/FireWire utml pētīšana ir nevietā.

 

Es saskatu divas problēmas:

a) nodokļa nesamērīgums ar kamiņvalstīm un reģionu (ES).

b) nav redzama iekasētās naudas atdeve.

 

Otram punktam vajag pievērsties sīkāk. Labi, ņemiet naudu, bet maksātāji uzstāda noteikumus šīs naudas izlietošanā:

1) nodokļa administrēšanai nedrīkst izmantot vairāk par 5% no iekasētās summas (lai nesanāk tā, ka birokrātiskais aparāts izveido mehānismu sevis apasiņošanai)

2) par iekasēto naudu prasām pretī intelektuālus produktus: gadā 1 pilnmetrāžas filmu, 10 romānus, 10 skaņdarbus. Ja attiecīgajā gadā produkti nav sagatavoti, nauda netiek izmaksāta. //vēršu uzmanību, ka runa nav par bezmaksas grāmatām, bet par izdotām grāmatām.

Link to comment
Share on other sites

Fotomeistars

Pričom te fočuks + USB Flash? Atvaino, ja neskaidri izteicos, pārprati mani.

 

Tad definē, kas, Tavuprāt, ir fočuka atmiņas karte? Fočukos bāžas gan SD, gan MMC, gan MS Sticki, kurus izmanto arī daudz kur citur. Par xD un CF - cita lieta.

Link to comment
Share on other sites

Pričom te fočuks + USB Flash? Atvaino, ja neskaidri izteicos, pārprati mani.

 

Tad definē, kas, Tavuprāt, ir fočuka atmiņas karte? Fočukos bāžas gan SD, gan MMC, gan MS Sticki, kurus izmanto arī daudz kur citur. Par xD un CF - cita lieta.

Tas noteikti ir ļoti būtiski šai diskusijai - precīzi nodefinēt kas ir fotoaparāta atmiņas karte :)

Ko ražotājs paredzējis tur ielikt, tas arī būs. Kaut vai vinila plati.

 

Un jā - Tu izsakies ļoti neskaidri.

 

Es jautāju par to - kāda fotoaparāta amiņas kartei (lai arī kas viņa nebūtu) ir sakars ar kaut vismazāko pirātismu?

Kāds fotoaparātos mp3 glabā?

 

Nevar visu vienādot un par visu prasīt nodokli tikai tāpēc, ka teorētiski kāds kaut kur varbūt kaut ko sliktu potenciāli var izdarīt.

Reiz jau bija tas joks par to ka jebkuru vīrieti vajag iesēdināt vismaz uz pusgadu par izvarošanu, jo viņam taču IR iespējas un līdzekļi to izdarīt.

Link to comment
Share on other sites

Nu sviests! Beztalantīgie,tā saucamie ''latviešu mūziķi'' nejēdz neko sakarīgu radīt,lai ar to nopelnītu normālu naudu,tagad sāks kāst piķi uz nodokļu rēķina! Ja nevar sakarīgu muzonu radīt,tad lai iet grāvjus rakt! Kāda mums gar viņu peļņu daļa!? Absurdu absurds!!!

Un zem Astalavista nika visticamāk izskatās,ka darbojas kāds Račs vai tamlīdzīgs darbonis!

Link to comment
Share on other sites

Beztalantīgie,tā saucamie ''latviešu mūziķi'' ...

 

Cienīsim mūsu mūziķus.

 

Kādreiz Staļinam piedēvēja šādu frāzi. Kad vajadzēja taisīt kādu pasākumu, viņam pastāstīja, ka mākslinieki ir nekam nederīgi, uz ko Staļina kgs atbildēja: kādi mākslinieki mums ir, ar tādiem jāstrādā.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu teicis,ka viņus necienu! Taču uzskatu,ja grib naudu pelnīt tikai ar mūziku,tad ir jābūt vismaz talantam,lai viņu radīto mūziku nopirktu pietiekams skaits cilvēku,lai par to nāktu naudiņa!!! Vai arī ar koncertiem nopelnīt,izpārdodot pilnas zāles kā kādreiz Pauls! Viņš par naudas trūkumu gan laikam nevarēja sūdzēties,jo viņam bija TALANTS! Viss!

Man un daudziem citiem par darbu maksā tik cik maksā! Ja tas apmierina tad viss ok,ja nē,jāmeklē kas cits,kur nopelnīt! Nevar gribēt,lai kāds cits tev vēl piemaksā klāt! Vienkārša loģika!

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz tiem, kas nesaprata:

 

........ Radio un veikals un frizētava utt. tādejādi gūst ienākumus un tad ar to dalās ar autoriem caur AKKu. .........- tātad nepalielinot koncertu biļešu cenu, reklāmu skaitu TV un radio, friziera pakalpojumu maksu, bāra cenas utt. Ceru, ka tagad ir skaidrs?

nu sory, bet nav man skaidrs :-? taatad ja es eju uz kaadu iestaadi tad es eju tur peec lietas ko ssii iestaade piedaavaa, tas ir: kafejniica- kafija, saldeejums; frizeetava- nogriest matus; veikals- partikas produkti, sadzives prece utt.

un ne jau taapeec ka tur fonaaa skanees kaada radio stacija, taatad kaada veelna peec man par to veel ir jabaro kaads mistisks liekeezzu kantoris ? ja es piemeeram uzliktu "nac pie manis un kalusies radio! cena 2lati" -labi tad veel saprastu.

bet ne jau pa to ka nu kaads afigenna uzvaariisies kad fonaa skanees kada radio stacija. var jau te gari spriedeleet par situaacijas variaacijaam, bet vai ir kaads reaals risiaajums kaa pret ssito patvallu ciiniities? ja kaut ko taa parakstu vaakssana liidzeetu, labs variants buutu ja to uznnemtos TV3 kaa jau viini smuki norganizeeja parakstus par briivdienaam, bet vai tas vispaar ir reaali ?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...