Jump to content

HD ripu skatīšanās uz TV


tomy
 Share

Recommended Posts

Galvenais jautājums ir kā HD materiālu var redzēt uz Full HD TV.

 

- Vai var savienot PC ar TV caur DVI/HDMI kabeli un skatīties HD materiālus nezaudējot kvalitāti? Vai šajā gadījumā arī PC ir jāatbalsta HD izšķirtspēja un kas notiek, ja datoram tā ir mazāka?

- Vai var šo HD materiālu iecept DVD diskā (neatkarīgi no PC iespējamās izšķirtspējas) un pēc tam palaist uz mājas kinozāles, ka saslēgta ar TV caur HDMI? Vai pašam lasītājam arī jāatbalsa ir HD izšķirtspēja vai arī galvenais lai TV to spētu attēlot?

 

Ja neviens no augstāk minētajiem apgalvojumiem nav pareizs, tad:

- kā var pārkonvertēt HD materiālu uz zemāku, tā lai saglabātu pēc iespējas labāku kvalitāti un DVD atskaņotājs to spētu sagremot?

Link to comment
Share on other sites

Tātad ja es savienošu datoru ar Full HD TV man televizors rādīs tādu iz''skirtspēju, ko spēj atbalstīt dators?

Ja man DVD diskā ir ierakstīts HD contents bet mājas kinozāle netbalsta HD izšķirtspēju vai TV atskaņos saturu ar tādu izšķirtspēju kādu atbalsta mājas kinozāle vai neatskaņos vispār?

Link to comment
Share on other sites

varēsi izdarīt visu, kas rakstīts tavā tv instrukcijā - kādus ieejas signāla veidus un kādas izšķirtspējas tavs tv atbalsta.

Labots - uldiss
Link to comment
Share on other sites

PIezīme: DVD diskos (ja domā DVD-Video) HD kontentu neraksta...

Savukārt visādus mkv parastie DVD pleijeri neēd, tos ēd specialzēti HD bokši tipo Popcornhour

Link to comment
Share on other sites

atļaušos piezīmēt, ka popcorn veidīgajiem arī mēdz būt problēmas ar kodekiem un regulāri jāapdeito firmwares.Nav tā ka jams visu atskaņo.

Link to comment
Share on other sites

Bet tas ir vienalga, kāds media playeris tiek izmantots faila palaišanai, pie nosacījuma ka ir uzinsatalēti vajadzīgie kodeki? Citiem vārdiem sakot, playeris var caur sevi palaist jebkādas kvalitātes failu un palaižot filmu ar kaut kādu media player classic vai VLC vai vienalga ko, attēls būs vienāds?

Labots - Grubby
Link to comment
Share on other sites

principā jā, man labāk patīk MP classic. Laba fīča ir, ka ar num pad pogām var mainīt aspect ratio (ja slēdz pie TV un sejas nav apaļas :) )

Link to comment
Share on other sites

Bet tas ir vienalga, kāds media playeris tiek izmantots faila palaišanai, pie nosacījuma ka ir uzinsatalēti vajadzīgie kodeki? Citiem vārdiem sakot, playeris var caur sevi palaist jebkādas kvalitātes failu un palaižot filmu ar kaut kādu media player classic vai VLC vai vienalga ko, attēls būs vienāds?

 

Jā un nē.

 

Playeris būvē tā saucamo kodeku grafu - savieno kodekus vienu ar otru un izvēlās kurus kodekus izmantot. Un to katrs spēlētējas +/- pa savam dara. Var iznākt tā, ka viens vispār nav spējīgs šo grafu izveidot, cits izveido neoptimāli. MPC - Homecinema ir labākais ko esmu redzējis.

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=170561

 

Dažādi var regulēt bildes renderēšanas režīmus. Tas ir no svara lai full hd ripi neraustītos, ja viņus spēlē uz lielas izškirtspējas ekrāna.

Link to comment
Share on other sites

Skaidra lieta.. būs jāpamēģina tas Ronalda ieteiktais brīnums :good:

 

Bet radās vēl viens jautājums- skaņu labāk laist kopā ar bildi caur HDMI, vai atsevišķi no videokartes uz TV ar 3.5mm austiņu vadu? It kā elkorā pārdevējs ieteica 2. variantu, un cik pats esmu mēģinājis, patiešām vienam TV ar HDMI-HDMI bija ļoti klusa skaņa, bet ar austiņu vadu labāka. Bet nezinu, jo kā standarts jau HDMI it kā skaitās augstākas kvalitātes :unknw:

Labots - Grubby
Link to comment
Share on other sites

Tad par tiem austiņu vadiem tā kā skaidrs, tas nav variants, jo es pieņemu, ka mūsu pasūtītie TV (42PFL 7603 un 9603) iekļausies tajā lielajā vairumā, kam tās pārējās ligzdas atslēdzas defaultā.

 

Bet

Ja ir tikai DVI izeja, tad nekas cits neatliek kā ķīmiķoties

Tas domāts tādā ziņā, ka DVI-HDMI->HDMI būs sliktākas kvalitātes bilde vai skaņa kā HDMI-HDMI? Vai tādā ziņā, ka vienkārši vajadzēs likt to +1 štekeri, kas kaut ko pārveidos, bet kvalitāte nemainīsies? Cik ir forumos dzirdēts, drīzāk vajadzētu būt tam 2. variantam

Labots - Grubby
Link to comment
Share on other sites

Nē, tas bija domāts tā kā pa DVI skaņa ta neiet un lai iedabūtu skaņu TV, kuram ir HDMI, vajadzēs ākstīties ar 2 kabeļiem, ja vien nav paredzēts skaņu pa taisno laist uz resīveri/pastūzi.

Link to comment
Share on other sites

ar HDMI skaņu ir tā - kā dažādiem TV atšķiras tie standarti (tijipa dekodēšana) - ar HP laptopu vcaur HDMI uz TV skaņa bija ideāla, bet asus HTPC mammai ar HDMI - skaņa gāja ar noteikta intervāla rpārrāvumu. Cik sapratu vaina atšķirīgajos standartos. labāk paļauties uz optiku.

Link to comment
Share on other sites

Ok, tad laikam pamēģināšu visus variantus, cik sapratu, par briesmīgiem kvalitātes zudumiem visā tajā skaņas pieslēgšanas procesā nav ļoti jāuztraucas

paldies visiem

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...