Jump to content

Viasat dekodera kļūdas novērtējums


Copy
 Share

Recommended Posts

Laba diena!

Lieta tāda, ka man ir Viasat komplekts, kurā ietilpst Thomson dekoderis. Viss itkā iet labi līdz noteiktam posmam, un šis posms ir lietus. Kā parādās lietus, tā attēls sāk raustīties, parādās kubiki uz ekrāna un skaņa arī čarkst, faktiski attēls nav baudāms pilnīgi visiem kanāliem. Antena ir noregulēta precīzi un izkustināt to no vietas nav iespējams bez 13 atslēdziņas. :) Kad sākās attēla raustīšanās, tad ieeju sekojošā izvēlnē: Uz pults nospiežu Menu, tad attēlā Informācija - Signāla Kvalitāte. Tur uzrāda: Signāla līmenis: 58% (kas ir labi) un Signāla kvalitāte 100% (arī labi), tas nozīmē, ka lietus laikā antena nekustās un signāls pienāk visu laiku. Bet tad ievēroju, ka apakšā ir tāda lieta kā: Kļūdas novērtējums, kur visu laiku mainās visādi cipari: 7 E-4, 10 E-4, 1 E-2, 3 E-4 8 E-4 u.t.t. Cik noprotu tad tam visam ir kautkāds sakars ar tiem cipariem, tikai nezinu ko tie nozīmē, pamācības grāmatiņā arī nekas nebija par to rakstīts. Turpretī kad ir labs laiks tad tie cipari rāda 1 E-3, 1 E-2.

Varbūt kādam ir kāda informācija par šiem cipariem?

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

nu signaala liimenis kaa "(kas ir labi)" nav gluzhi veerteejams,

varu tikai mineet: shkiivis 60cm un "kvalitatiivais" kabelis kas naaca komplektaa ir izlietoc pilnaa garumaa

(cauri 100metriem shiis markas kabelja signaals izdiest arii no 1m shkiivja)

Link to comment
Share on other sites

Varbūt pastāsti, cik liels šķīvis un cik galvu, ja 3, tad Sīriuss ir malā un 80 cm šķīvis lietus laikā ir par maz.Signāla kvalitāte katram uztvērējam ir sava, Openboxs rāda no 20% citi savādāk.

Link to comment
Share on other sites

nu signaala liimenis kaa "(kas ir labi)" nav gluzhi veerteejams,

varu tikai mineet: shkiivis 60cm un "kvalitatiivais" kabelis kas naaca komplektaa ir izlietoc pilnaa garumaa

(cauri 100metriem shiis markas kabelja signaals izdiest arii no 1m shkiivja)

nu grāmatiņā bija rakstīts ka signāla līmenim ir jābūt 50%, nu ja man ir 58%, tad pieņemu, ka tas ir labi :)

šķīvis 60 cm, 1 lnb, kabelis kas nāca līdzi un jā izlitots pilnā garumā, bet tomēr domāju ka tas nav pie vainas kad attēls raustās lietus laikā. kapēc tad labā laikā nekādas problēmas nav?

Labots - Copy
Link to comment
Share on other sites

Nu man ar viss tas pats. Un negaisa laikā, piemēram, vakar bilde vispār pazuda. Es ir būt domāt, ka ja tev būtu lielāks šķivis, tad šī problēma atkristu. Ja nerāda viasats, skaties DVD! :)

Link to comment
Share on other sites

Tak beidz, tas uztvērējs ir konkrēts sū** un signālu mera "papagaiļos". Ja gribi skatīties bildi lietus laikā, tad vajag šķīvi ar rezervi vismaz uz 1,2m un nav ko tur galvu lauzīt.

Link to comment
Share on other sites

kapēc tad labā laikā nekādas problēmas nav?

tapeec ka labaa laikaa signaals neatstarojas uudens pilienos un nonaak liidz shkiivim lielaakaa daudzumaa

Link to comment
Share on other sites

nu labi, bet tā arī neviens neatbildēja neko par to Kļūdas novērtējumu, ko tie cipari izsaka? Kautkāda nozīme viņiem arī ir, pa velti viņi tur nelēkā!

Link to comment
Share on other sites

Bit error rate (BER) ir kļūdaini saņemto bitu attiecība pret kopējo saņemto bitu skaitu, procentos. Parasti izsaka 10- pakāpēs. Tāpēc arī tjuneris Tev rāda tos 1E-3

1E-3 nozīmē, ka no 1000 saņemtajiem bitiem viens bija kļūdains.

Ja kļūdu daudzums ir lielāks - sākas kubiki, raustās bilde utt, jo tjunerim ar kļūdu korekcijas kodu vairs nepietiek jau atjaunoto nekorekti saņemtos bitus.

Ja gribi gudrāk palasīties, :rtfm:šite

 

Te var līdzēt lielāka diametra šķīvis 90-120 cm, un kvalitatīvāks kabelis no galvas līdz tjunerim. Iespējams arī tjunera firmwares apdeits arī ko dos. Bet to es negarantēju.

Sāc ar kabeli.

Link to comment
Share on other sites

stipraa lietuu un negaisaa domaaju nav ko iespringt ja neraada,pasties pa to laiku kaadu divx,man ntv arii negaisa laikaa pazuud,kaut gan ir atsevisks skiivis 80cm.

Link to comment
Share on other sites

nee nu baltaa lietus gadiijumaa arii uz 3m buras daudzi kanaali aizkritiis ciet

 

bet te iet runa par parasta lieta ietekmi uz komplektu kuram rezerve uz laika apstaakljiem ir 0

Link to comment
Share on other sites

Redz, lieta tāda, ka tie viasata aparāti NERĀDA PAREIZI SIGNĀLA LĪMENI. Pirmajiem Pace aparātiem signāla skalai vispār bija tikai divi stāvokļi - nulle un simts. Tad kad viņš rāda 100 ej nu sazini cik tur īstenībā ir, rezultātā sliktā laikā aiziet kvadrātos. Tompsoniem arī kautkas uz to pusi ir, gan ne tik traģiski. Man vismaz raizi nedēļā ir pa klientam ar šo problēmu. Risinu vienkārši - ņemu veco kā pasaule Humax VaAce un regulēju ar viņu. Ja skatās tikai viasat, tad pietiek ar 60 cm šķīvi bez problēmām, vajag tik kārtīgi noregulēt. Regulēšana nebeidzas tikai ar šķīvja grozīšanu, neaizmirstam arī pašu galvu pagrozīt.

Link to comment
Share on other sites

Argusā ir arī aparātiņi sat signāla līmeņa noteikšanai. Prastākie zem 10Ls, 7 šķiet.

Bet nu pirkt tādu priekš viena šķīvja...

Link to comment
Share on other sites

Zinu tos aparātiņus, noder ja uz baigām pohām jāuzliek šķīvis, bet bilde pašam iet kvadrātos tā ka nevar nooriententerēties uz kuru pusi dienvidi :D Vēl es viņus lietoju kad vajag izšaut kautkur piemēram starp kokiem, ar viņu ērtāk meklēt vietu ja rokās jātur bļoda un jāstaigā pa jumtu

Labots - RsDJ
Link to comment
Share on other sites

man ar VIASAT standarta komplektāciju lietus laikā nerodas problēmas.. pat samērā stipra.. vienīgi pie ļoti stipra lietus.. kad gāž kā.. nezin no kurienes :) Dekoders tas pats Thomson.. un kabelis komplektā kurš bija 20m (ja nemaldos).

Link to comment
Share on other sites

nozage kokam to galotni jo lapas trauce.kad lietu tas paliek slapjas tad negrib laist cauri signalu.

Link to comment
Share on other sites

Es vienam cilvēkam lauku m'jā liku šķīvi un tā starp citu ieminējos ka varbūt koks traucēs uzlikt pie tā mājas stūra kur viņš gribēja. Nepagāja ne minūte ka šis ar motorzāģi k;āt un parasa - kuru? :D

Link to comment
Share on other sites

stipraa lietuu un negaisaa domaaju nav ko iespringt ja neraada,pasties pa to laiku kaadu divx,man ntv arii negaisa laikaa pazuud,kaut gan ir atsevisks skiivis 80cm.

nu... man 60cm aiziet ciet tikai tad kad balts nāk zemē... nu un taspats uz 90cm 19,2; 13; 5.

 

 

visbiežāk jau sliktākā laikā problēmas rodas dēļ neprecīzi pieregulētas bļodas (antenas ass, satelīts)

Link to comment
Share on other sites

Ar orģinālo uztvērēju praktiski nav iespējas noregulēt šķīvi uz maksimumu. RsDJ pilnīga taisnība par Humax, jo tas tiešām ļauj precīzi pieregulēt , bet orģinālā uztvēreja indikātori ir tikai smukumpec. Ar SATfindei(to no Argusa), precīzi antenu nevar noregulēt, toties ar to perfekti var pateikt, ir vai nav koks priekšā. Par kabeļa garumu es atļaušos pastrīdēties. Ar 100m visštruntīgākā RG6 kabeļa no lielveikala, signals iet tā ka nemetās. Cita lieta, ka tam kabelim ir "aizmirsuši" normālu zeķi uzpīt un mehaniski tas nekam neder. Šķīvja lielums vienmēr ir kompromiss- gribi stabilāku bildi, liec lielāku šķīvi. Man darbā APTN ziņu aģentūra pieprasīja vismaz 2,5m antenu priekš sava signāla uztveršanas, bet pēc LyngSat pietiek ar 80cm. Tad nu es uzliku 1,4m un signals ir pat ļoti stabīls arī lietus laikā. Protams, ja uznāk baigais gāziens un obligati vajag uztvert konkrēto programu, tad vajag 2,5m. Es gan apšaubu, vai ir kads SAT fanats, kurš liks milzīgu šķīvi, lai tik nedoddies reizi gadā nepazūd bilde :-D

Link to comment
Share on other sites

izdarīju tā, ka paņēmu dzelteno Super Netto iepirkuma maisiņu, notinu LNB galviņu. pašlaik lietus ritīgi līst, bet traucējumu tagad absolūti nekādu nav, nekā iepriekš. bet cik tas ir pareizi .... :-)

Link to comment
Share on other sites

Par to glvas grozīšanu ir tā, ka uz unisat 78 cm bļodām viņa jāpagriež par kādiem 25 grādiem, skatoties no šķīvja puses sanāk pa pulkstenim. Mērījis gan neesu, tas tā aptuveni..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...