Jump to content

Grafisko karšu nosaukumu veidošanas principi


Hornicn
 Share

Recommended Posts

Sveiki, kāds varētu lūdzu izskaidrot pēc kāda principa tiek veidoti videokaršu nosaukumi? ļoti vēlētos saprast!

 

Piem.

 

1. MSI 9800GX2/10 24MB DDR3/PCI-E 2.0/Engine 600MHz/Mem ory 2.0Ghz/512 bit/2 xDVI/HDMI/ /HDTV/Powe r Cable/HDCP /SLI/ATX

2. GIGA-BYTE VGA 1GB GDDR3 PCIE16 280GTX

3. Sparkle GeFORCE 8800GTS PCI-E, 512MB DDR3, 256Bit, Core Clock 650MHZ, Memory Clock 1940MHZ, HDTV, Dual DVI, HDCP SF-PX88GTS 512D3-HP

 

 

cik zinu tad no šī nosaukuma par videokarti var nolasīt pilnīgi visu vajadzīgo un svarīgo informāciju. Kāds varbūt var atsaucoties uz piemēriem sarakstīt kas viņai piemīt un kura burtu kombinācija ko nozīmē, domāju es nebūšu vienīgais kam tas būs ļoti noderīgi.

 

Paldies!

Labots - Hornicn
Link to comment
Share on other sites

Nevaru nepiekrist, ka tas būtu noderīgi. OK, es uzrakstīšu, bet Tu mazliet pielabo topika nosaukumu, lai var no tā uzreiz saprast, par ko šeit ir runa, ok? ;)

Link to comment
Share on other sites

OK, es uzrakstīšu, bet Tu mazliet pielabo topika nosaukumu, lai var no tā uzreiz saprast, par ko šeit ir runa, ok? ;)

 

Pielabots ;)

Link to comment
Share on other sites

MSI (ražotājs) 9800GX2 (modelis) 1024MB (atmiņas apjoms) DDR3 (atmiņas veids) PCI-E 2.0 (savienojuma veids ar datoru) Engine 600MHz (kodola frekvence) Memory 2.0Ghz (atmiņas frekvence) 512 bit (atmiņas joslas platums) 2 xDVI/HDMI (uz kartes esošie savienojumi) HDTV (karte atbalsta hdtv dekodēšana) Power Cable/HDCP (komplektācija) SLI (var saslēgt vairākas šadas kartes kopā) ATX (korpusa veids ka paredzēta karte)

 

Šādi tu domā tos paskaidrojumus?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pielipināts. :)

 

Starp citu - neesmu nekāds guru VGA jautājumos. Pilnīgi iespējams, ka tur ir kādas neprecizitātes, kļūdas, vai kaut kas svarīgs ir izlaists. Ja tā, rakstiet šajā topikā - es labošu.

Link to comment
Share on other sites

auzins_is

Gribēju šo to piebilst..

 

Vē ir sastopami tādi varianti, piemēram, MSI modelis "N9400GT-MD512H", burts "H" ir HDMI output, kas ir svarīgi, jo ar HDMI outputu kartes cena ir augstāka.

Tad vēl piemērs modelsi MSI "R3650-T2D512-OC" 3650radeons, dual DVI 512MB skaidrs, bet "OC" beigās nozīmē over clock, tas ir, karte ir nedaudz uzdzīta (ir augstāki Memory clock un core clock MHz).

Link to comment
Share on other sites

Pieliku HDMI pie paraugiem par pieslēgumvietām. Par to OC un H burtu gan nestāstīšu. Kā jau teicu, tās ir modifikācijas, kuras ir specifiskas katrai kartei un ražotājam, un jāskatās individuāli. Tur nav tādas labas sistēmas, kuru aprakstīt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Lasiju Vilx postu, tiku līdz pusei, piedod, bet apnika lasīt to ūdeni. Prieks ka cilvēks mācas un apgūst šo nozari, bet labāk to tomēr apgūt lasot un mācoties, nevis rakstot gudri aplamus tekstus.

Vienu brīdi domāju ka kas ir joks, bet tad sapratu ka cilvēks tiešām cenšas.

Labots - Kasparz
Link to comment
Share on other sites

Uzraksti labāk. Vai pakoriģē manas kļūdas.

 

Jā, protams, es pac arī zinu vismaz dažas ne gluži korektas vietas šajā rakstā. Domāju, ka Tu zini vēl vairāk. Bet tas bija domāts n00biem, kuri vispār par to neko nejēdz. Viņiem gribas tikai saprast, ar ko grafikkarte A atšķiras no grafikkartes B. Tuvināti, nevis tehniski precīzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Īsos vilcienos -

Par ražotājiem - ATI un nVidia neaudzē šos te silīcija kristālus, viņus ražo TSMC, tā ka paši šie ražotāji dara gaužām niecīgu darbu. Arī reference kartes viņi neražo. Agrāk bija kartes, kuras ražoja gan ATI un nVidia paši, tagad gan nekas tāds vairs nenotiek. Tagad ir dažas firmas kā Foxconn, Flextronics, kuri ražo reference kartes, un tālāk šīs te galafirmas tās nopērk. Tādēļ arī var redzēt vienādas kartes, kurām tikai atšķiras brendi.

nVidia un ATI nesauc savas videokartes tikai par GeForce un Radeon, tas ir tikai vienas produktu līnijas nosaukums.

AGP nav īsti PCI-E priekštecis. PCI-E tiešais priekštecis ir PCI, bet tas aizstāj arī AGP.

Modeļi - ražotāji viena modeļa ietvaros ražo visvisādus brīnumus. Ir 8800GT reference karte ir ar 256bit atminās platumu un GDDR3. ir 8800GT ar 128bit atmiņas joslas platumu, un ir arī ar DDR2. Tāpat bija brīnumi savulaik, kā 9800Pro pārdeva ar 128bit joslas platumu. Pārsvarā ražotāji liek lēnākas atmiņas, retos gadijumos samazina joslas platumu. Tas viss notiek saglamājot modeļa numuru. Vēl labs piemērs ir par 9800GT. Tā ir būtībā 8800GT un nVidia paredz šīs kartes ar HybridPower kontrolieri, bet daži ražotāji izdomā ka tas nafig nav vajadzīgs un pārdod 9800GT kuras būtībā ir tikai pārflašotas 8800GT. Tādēļ skatīties tikai uz modeļa numuru ir bezjēdzīgi.

Kas atiecas uz Multi GPU kartēm, tad ar 9800GTS tu noteikti domāji 9800GX2. Jo neeksistē 9800GTS.

Par atmiņu tur ir daudz mazu sīkumu, kuros neizplūdīšu.

Par GPU ātrdarbību noteikti bija jāpiemin vertex shader, pixel shader, texture mapping unit un render output unit konveijerus.

Quad SLI nav 4 kartes vienā datorā, QuadSLi ir iespējams tikai ar divām nVidia MultiGPU kartēm kā piemēram 9800GX2 vai 7950GX2. nVidia maksimāli ļauj lietot trīs iziskas kartes un šis saucas par TripleSLI. Ir arī HybridSLI. Ati ir līdzīgi, tur gan četras kartes saucas CrossfireX, un ir arī HybridCrossfire kas ļauj savienot IGP un papildus videokarti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu kaut uz "atmiņas joslas platums", precīzi nezinu, kā ir pareizi latviski tulkots, bet tās "šinas" griež acīs.

Link to comment
Share on other sites

OK, veicu visas izmaiņas. Arī "šinu" par "joslu" pārsaucu. Paldies par ideju. :) Man arī šķita, ka "šina" nav īsti labs vārds, bet neko citu nespēju iedomāties. :p Ja kāds zin, kā to korekti latviski sauc, pasakiet.

 

Kasparz - to par atmiņu Tu domāji RAS, CAS, u.t.t.? Nedomāju, ka tas ir šeit pieminēšanas vērts...

Link to comment
Share on other sites

Joslas vietā varbūt der arī kopne?

 

Par atmiņu specifikām, konveijeriem, pat nezinu, vai šeit vajadzētu...

Labots - vilksz
Link to comment
Share on other sites

Par konvejieriem jau es arī tikai ļoti aptuveni apstāstīju, ka jo vairāk, jo labāk. :p Lai patiesi saprastu, ko tie dara.... Naz, tur vajadzētu atsevišķu topiku, 2x garāku, nekā šito. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ar ko atšķiras Asus GF 8800GT nu Asus GF 9600GT? Pēc parametriem itka vienādas... Kura labāka?

Link to comment
Share on other sites

Nākamā paaudze - tātad izmanto jaunāku procesora (GPU) modeli. Par visu pārējo (t.sk. GS/GT/GTX) augstāk jau ir pateikts.

Link to comment
Share on other sites

Vilx, ne vienmēr, pat ļoti ne vienmēr....

 

Gan nVidia, gan Ati mēdz šad un tad pārsviest vecākas paaudzes čipus jaunākas paaudzes numerācijā. Markets, vecīt, markets.....

 

Sīkāk pastāstīs Kaspars. Par maksu, protams.

Link to comment
Share on other sites

Rakstā ir tikai teikts, ka citēju "Modifikācija ir GTS" .

Bet ar ko atšķiras šīs modifikācijas ?

Link to comment
Share on other sites

Viss, kas tev ir jāzin.

GS<GT<GTS<GTX

Savu laik gan 8800gt izsita šo pakārtojumu, performējot labāk par 8800GTS, tagad gan atkal vis ir sliedēs. (ja nemaldos)

 

Atī kādreiz atkal bja GT<PRO<XT<XTX

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tur augstāk ir rakstīts, ka pēc šitiem burtiem neko nevar pateikt. Itkā ir tas, ka GS<GT<GTS<GTX, bet tajā pašā laikā ir izlēcēji. Un dažādu ražotāju starpā viens un tas pats modelis arī var atšķirties. Vienīgais, uz ko var paļauties, ir tehniskie parametri.

Link to comment
Share on other sites

Izlecēji ir, un tieši tāpēc var paļauties tikai uz chartiem.

Atcerēsimies ati driveru problēmas..

Link to comment
Share on other sites

Itānijumam taisnība. Daļēja.

 

Fiška, manuprāt, ir tāda :

 

Es taisu kaut ko, Jetijs taisa kaut ko.

 

Es savu kruto saucu WG600, Jetijs savu - JT610. Viņš domā, ka jams krutāks ( cipars lielāks).

 

Es par savu verķi gribu 10 naudas, Jetijs - 11.

 

Samēramies - Jetija kaut kas toč krutāks.

 

Es uz pakaļas, taisu modifikāciju. Pieleju vairāk zaļas krāsas - nu mans ir krutāks. Nosaucu to par WG620 XT (GT,GTX, u.t.t. Vajadzīgo pasvītrot). Tātad - 12 naudas.

 

Ar laiku izrādās, ka brāķis iekrājies. Abiem. Bet kaut kā tie verķi darbojas. Abi metam brāķim cenu nost, nosaucam savus verķus attiecīgi WG580 un JT585 ( jo Jetija brāķis krutāks par manu brāķi). Ja tas pat vairs nav brāķis, liekam klāt burtus LE, GS, ciparus liekam 320 un 425 attiecīgi.

 

Un business notiek. Un mēs ar Jetiju dzeram alu. Ja paveicas, kādu brīdi kāds iekampj šampānieti.

 

Protams, kamēr Jetijs neizgudro JT820. Tad viss sākas no gala.

Link to comment
Share on other sites

Cena nav noteicošais faktors starp abiem brandiem,

daŽreiz pat viena branda ietvaros.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
rebelstrik

nedaudz interesējoties par sava kompja upgrade iespējām nonācu pie viena jautājuma, kas mani nelaiž vaļā.

 

mans gfx5500 agp ir aptuveni šitāds:

prd200706080000201.jpg

 

nu tad nodomāju, ka gribētu kko krutāku, pameklēju netā jaudīgākas agp kartes, pirmais, ko ieraugu ir tas, ka šīm karšu slotiem vairs nav tie paši trīs robiņi, kas manai 5500tajai kartei.

 

piem.

CGA-3652A.jpg

 

ar ko tas skaidrojams?

Link to comment
Share on other sites

rebelstrik

ja abas ir AGP tad derēs - neskaties uz robiem.

 

ps- nav vērts izmest naudu par jaunu agp karti

 

vienkārši nekad pirkstus tajā spraudnī nekad neesmu licis, tādēļ nezinu vai tas ir sadalīts tipa trijās daļās vai ne. tad tu saki, ka derētu, piemēram, arī tadā ati karte?

par jaunu karti naudu negribu izmest, maybe uzduršos kādai lietotai ^^ vienkārši bija ziņkāre noskaidrot šito jautājumu.

Link to comment
Share on other sites

  • Ronalds unpinned this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...