Jump to content

FM mobīlais raidītājs


Russo
 Share

Recommended Posts

Sveiki...

Ir konkrēts jautājums.

Vajag pārraidīt signālu FM radio frekvenču diapazonā. Neinteresē nekas par licencēm un atļautajām frekvencēm u.t.t....

 

Interesē pats aparāts. Kuram jābūt pārvietojamam, līdz 100 kg... un kuram jāspēj pārraidīt kvalitatīvu signālu 2000 - 3000 m rādiusā.

Interesē konkrēts datums, tātad, iespējas šādu nāves mašīnu iznomāt.

Vai ir vispār LV kaut kādi varianti? Vai ir šādas iekārtas un kur tādas meklēt? Par saprātīgiem cipariem. Varbūt ir kādi amatieru meistardarbi, kas kvalitatīvi strādā. Nav vajadzīgas ne datu šifrēšanas ne kas cits....

Jāpārraida gan datu, gan audio signāls. Šāda signāla uztvērējs jau ir iegadāts.

 

Savulaik bija darbs ar Harris militārajām rācijām, kas spēja pārraidīt šādus signālus, 80 km rādiusā, šādās frekvencēs bez problēmām. (savu laik SWH ziņas ķēmojām, jo signāls bija specīgāks par radio signālu un attiecīgi pārklāja radiostacijas signālu un cilvēki dzirdēja, tās muļķības, ko mēs tur runājām.. :) Bet tas bija jaunības gados... :) ) Šīs rācijas spēja raidīt signālu arī mobīlo telefonu frekvencēs un attiecīgi to kropļot...

Līdz ra to...ja neviens neko nespēs piedāvāt, nāksies izmantot iepriekšminēto rāciju...

 

Jau iepriekš pateicos par info...

 

P.S. Šeit netiek perināts nekas nelegāls un krimināls...bet sīkāku info izpaust nav iespējams...

ART..: Tu mani saprati... :)

Labots - Russo
Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Atnāks Racer un pastāstīs, kas par šito draud! :D

Link to comment
Share on other sites

Es zinu, kas draud un kas nedraud....nespamo lūdzu.

Speciāli tika pierakstīts, ka viss būs full legal....

Ludzu, ja ir kas bilstams par konkrēto jautājumu, tad ar prieku uzklausīšu un cilvēks, kas ieteiks ko jēdzīgu tiks attiecīgi atalgots. (nenaudas izteiksmē, bet gan ar iepazīsanos ar projektu)

Link to comment
Share on other sites

Sveiki...

Ir konkrēts jautājums.

Vajag pārraidīt signālu FM radio frekvenču diapazonā. Neinteresē nekas par licencēm un atļautajām frekvencēm u.t.t....

 

Interesē pats aparāts. Kuram jābūt pārvietojamam, līdz 100 kg... un kuram jāspēj pārraidīt kvalitatīvu signālu 2000 - 3000 m rādiusā.

P.S. Šeit netiek perināts nekas nelegāls un krimināls...bet sīkāku info izpaust nav iespējams...

 

Nu, nu darbojies. Lai Tev veicaas. Neaizmirsti tik cieminjus ar kafiju pacienaat, kad aktu parakstiisi... :D

 

P.S. Verkju ir daudz un dazhaadi. Ja ir interese, piekaap uz ESD un parunaa ar speciaalistiem, kuri ieteiks ne tikai verkji, bet arii kaa civilizeeti saskanjot pasaakumu uz laiku (cik noprotu, tad tas ir iislaiciigs pasaakums).

 

P.P.S. Un nevajag *irst par Harrisiem, jo pats savulaik ar jamajiem darbojos - diapazons taa iisti ar SWH nepaarklaajas, ja nu kas. :p

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

negraujpuikam iluuzijas!

gan jau tiesjaa harrisa tuvumaa kaada no garmosjkaam ielien ieksj taa diapazona :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot, es piekrīu Raceram, jo gaisā iziet nedrīkst ar kuru katru "dzelzi" un jābūt sajēgai par tām lietām. Cita lieta, ka, lai apskaņotu kadu lokālu pasakumu, vajag ļoti mazu jaudu un, ja tāds pasākums nenotiek tiešā radiomonitoringa stacijas tuvumā, tad, lai arī cik kruta būtu inspekcijas aparatūra, ta tādu mazjaudas pirātisko raidītāju nu nekādīgi nespej uztvert. Saku to no savas pieredzes, jo ir nācies ar tādu verķi darboties. Es tomer ieteiktu iet Racer ieteikto ceļu un aprunāties inspekcijā.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ooo...sveiks...Racer!! Cik saprotu, tad Tu šajā jomā esi specs.

Jā, ar saskaņošanām viss buus ok un noteikti iegriezīšos minētajā instancē...vēl tik jāveic daži priekšsagatavošanās darbi...

 

Par Harrisiem nestāstu pasakas...., modeli neatceros no galvas, jo viņiem viņu ir visai daudz....vakarā varēšu pateikt kurš tas bija un varēsi iečekot specifikāciju netā. Parasti izmato autiņos.

 

Pasākums tiešām būs lokāls un pat nepārsniegs 1 km rādiusu...pie tam pasākums būs tikai uz noteiktu stundu laiku....

 

Sīkāka info bus, kad viss tiks saorganizēts, jo pagaidām tam nav nozīmes.

 

 

P.S Edit's....zvanīju uz ESD runāju ar Grigoroviča kungu....viss saskaņots. :)

Labots - Russo
Link to comment
Share on other sites

Par Harrisiem nestāstu pasakas...., modeli neatceros no galvas, jo viņiem viņu ir visai daudz....vakarā varēšu pateikt kurš tas bija un varēsi iečekot specifikāciju netā. Parasti izmato autiņos.

 

Nu, nu - pasaki gan man modeli, jo es taadu, kursh darbotos FM apraides joslaa nezinu, lai gan ar Harrisiem esmu njeemies sameeraa ilgi...

 

P.S Edit's....zvanīju uz ESD runāju ar Grigoroviča kungu....viss saskaņots. :)

 

Nu baig lab, jo ESD funkcija nav sodiit, bet uzraudziit un paliidzeet shaadu gadiijumu variantaa. Man prieks, ka Valdis paliidzeeja. :)

Link to comment
Share on other sites

Ko tik Pasaulē netaisa :-D Ar 2,5W(interesanti, ka viņi tādu bāzienu dabū) jaudu var ne tik vienu miestu noklāt, bet, ja kārtīgu antenu uztaisa, tad i kaimiņu ciemā dzirdēs. Protams, ja blakus atradīsies jaudīgi vietējie raidītāji, tad nekāda nopietna uzraidīšana nesanāks, jo ķīniešu rāčiņi, automātiski noskaojoties, lec pari vājām stacijām.

Link to comment
Share on other sites

FALCON II VHF Series

http://www.rfcomm.harris.com/products/tact...ons/default.asp

 

Man slinkums bija meklēt tālāk, bet doma ir skaidra, nedaudz līdzīgas šai rācijai, tikai sastāv no vairākiem moduļiem....

 

Ja runa iet, par vienībām, kuras kādas rācijas izmanto, tad PM es varu uzrakstīt, kur dienēju... :) :) un visas šaubas pagaisīs... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja arī rācija noklāj FM diapazonu no 88-108MHz, tad tas nenozīmē,ka ar rāciju varēs dabūt normalu skaņu. Racijās parasti izmanto kadas desmit reizes šauraku joslas platumu un nav iespejams kautcik kvalitatīvi uzraidīt uz FM.

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā nezinu, par ko te katrs cepās vai kā.

Man nevienam ne kas nav japierāda un ne tāds bija topika mērķis...

Pateicu to ko pats esmu dzīvē izmēģinājis un viss. Ja kādam tas liekas neiespējami dēļ tā, ka nav saskāries ar šīm lietām, tad viņam ir visas tiesības paust savu neizpratni un šaubas.

Patiesībā topiku var slēgt, jo raidītājs jau ir sameklēts un sarunāts.

 

Paldies visiem dalībniekiem.

 

P.S. Ar harrisiem var arī veidot lokālus tīklus dažādu datu veidu pārraidēm. Iespējas šīm rācijām ir ļoti dažādas un plaši konfigurējamas...viss atkarīgs no modeļiem un perifērijām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...