Jump to content

Laba skaņu karte


Skull
 Share

Recommended Posts

Beidzot pienāca kārta skaņu kartes maiņai. Integrētā skaņa jau sen neliekas pietiekama, taču vienmēr atrodās lietas kurām ir lielāka prioritāte manā iepirkumu sarakstā.

 

Mans budžets: Ls 100

Ko es gribu: labu skaņu karti ar dažādiem "pribambasiem" ("pribambasos" neietilpst nekādi ārēji paneļi, pultis, lampiņas), kura tiks lietota galvenokārt lai klausītos mūziku (klausos dažādu mūziku). Protams mazliet filmām (bet tam ir mājas ķīnozāle) un spēlēm.

Kāda man ir akustika: šis jautājums tiks risināts pēc skaņu kartes iegādes. Pašlaik lietoju RRR FA-7150 un 2x RRR S-30. Tāpēc tumbām lielu uzmanību nepievērsīsim.

 

Mērķa akustikā būs 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Es gan daudz nezinu, bet man pašam vienmēr ir šķitis, ka Creative piedāvā labākās skaņu kartes mājas lietotājiem. Protams, ir vēl visādas profesionālās studiju kartes, bet tās jau ir dārgākas par 100Ls, un mājās klausoties mūziku/gāmojot tāpat nevarēs novērtēt to stiprās puses.

 

Attiecīgi - es ņemtu šo. Vai nu ko nu vēl labāku no Creative varētu atrast.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu esmu apstājies tieši pie šī paša varianta, vēl bija domā ņemt Asus Xonar D2X.

 

Lābprāt uzklausīšu vēl viedokļus :)

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Neesi slinks, pameklē tepat forumā pie multimedijiem. Ir daudz topiku par šo tēmu. Būs vismaz pašam viedoklis.

Iesaku skatīties uz M-Audio pusi. Viņi sliktas kartes neražo, un neesmu dzirdējis nevienu, kas nebūtu apmierināts ar viņu ražojumu.

Atšķirībā no lētajām padsmit latu kartēm, šajā cenu kategorijā uz Creative labāk vairs neskatīties.

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Man bail aizbraukt auzās nopērkot kādu kartiņu kas paredzēta mūziķiem. Ne ar kādu mūzikas apstrādi nenodarbošos pilnīgi droši, ja neskaita *.ape->*flac utml :)

Link to comment
Share on other sites

Vells viņu zina, ko īsti gribi. Es tavā vietā būtu pajēmis kādu lietotu SB Live par latiem 15-20 un baudījis savas vajadzības nost.

 

P.S. Man tāda ir, lietoju pārsvarā visādos Cakewalkos u.t.t. Tas arī tāpēc, ka ir MIDI IN. Skaņa pietiek arī visam citam.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

SB Live! varēja dabūt jaunu par 15Ls pirms 3 gadiem. :p Tagad jau varētu domāt par kādu lietotu Audigy 2 vai 4.

Link to comment
Share on other sites

Vai CREATIVE SB Audigy (laikam pirmā) būtu labāka par iebūvēto? Arī doma mainīt.

 

Kura no šīm ir pirmā?

 

 

 

* Audigy 4

 

* Audigy 2 ZS Notebook

 

* Audigy 2 ZS Video Editor

 

* Audigy 2 NX

 

* Audigy SE

 

* Audigy Value

 

Link to comment
Share on other sites

kristaps_83

SE BULK

 

Nezinu vai pirmā, bet kvalitate būtu labāka jūtami kā iebūvētajai, spēlēm un mūzikai?

Link to comment
Share on other sites

Jā tēv ir sakarīga akustika, tad būs :) Cik ļoti? To es pats gribu noskaidrot...

Link to comment
Share on other sites

imho,ja nevajag ļoti labu daudzkanālu atbalstu spēlēm,tad pie šāda skaņas aprīkojuma neko labāku par Audigy 2 nav jēgas ņemt.

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Pats sēžu uz Infrasonic Quartet, bet patika arī ESI JULI@

Tiesa gan, nav skaidrs, kapēc vēlies tērēt līzd 100Ls par karti, kur klausiisies tikai mp3 un citu "augstaako raudzi", piedevām pārējā komplektācija ir pēdējais kraps, kas kvalitātes ziņā ir līdzvērtīgs maxima 5Ls vērtajām austiņām?

 

edit: abas kartes var iegūt par ~100Ls

edit: ja nenonjemies ar mūziku, kreativitāti vai ko interesantu, tad netērē par skaņas karti vairāk par ~30Ls (jauna vai lietota, tas ir vienalga)

Link to comment
Share on other sites

Aparatūra mūzikas centrs. Panasonic 2x30w rms laikam.

 

Tad jau nav tik traki :)

 

imho,ja nevajag ļoti labu daudzkanālu atbalstu spēlēm,tad pie šāda skaņas aprīkojuma neko labāku par Audigy 2 nav jēgas ņemt.

 

Dauzkanālu akustiku slēgtu pie PC tikai tad, ja zinātu precīzi kā un kas. Jo nekādus Creative pīkstuļus es negribu. Un viss kas ir nopietnāks ir domāts slēgšanai pie daudzkanālu pastiprinātājiem, kuri savukārt ir paredzēti mājas kīnozālēm nevis PC. tb es laikam nejēgtu pats visu savākt kā nākas :(

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Iecheko M-Audio Delta Audiophile 192 vai arii veco 2496. Pirmaa atbalsta 24bit/192khz ierakstu, otraa 24bit/96khz ierakstu. Abas divkanaalnieces, cena jaunajai ~120Ls, vecajai 80Ls. Shamaas var spraust vairaakas, liidz pat 4gab., beigaas vari dabuut 8kanaalus. Papildus naak iebuuveetais MIDI in/out, SPDIF IN/OUT. Skanjas kvalitaates zinjaa saliek Creative Audigy2 vienos vaartos, zinu, ko runaaju, jo man uz datora ir gan Delta gan Audigy2.

M-Audio Delta 2496 un 192 ir mazie braalji taadam karteem kaa Delta 1010 , 66, 44. Peec specifikaacijaam vinjas ir taadas pashas kaa lielaas Deltas un pat dazhos parametros labaakas. Draiveri ljoti labi. Asio atbalsts perfekts. Ja jaudiigs kompis, vari pat liidz 0.5ms dabuut @96khz. Ar creative audigy par taadaam lietaam vari nesapnjot.

Veelviens iemesls, kaapeec nenjemt Creative kartes ir fakts, ka vinji izmanto vienu un to pashu chipu, tikai mazliet uzfrishinaatu no SB Live! laikiem. Taa kaa tas saakotneeji bija 16bit chips, un tagad audigy2 ir pilns 24bit atbalsts, tur ir lielas probleemas ar samploshanu. Taapat audigy, audigy2 un live probleema ir , ka taas ir 48khz kartes native modee, un viss paareejais tiek paarsampleets no 48 uz piemeeram 44 vai 96. Taa rezultaataa zuud kvalitaate. Protams, tie kas klausaas mp3 to nejutiis, bet ja tu veelies maajas studiju, mans ieteikums ir M-Audio Delta Audiophile 2496 vai arii 192. Buus naudinja, piepirksi veel klaat taadas pashas kartes un taas visas sinhroni darbinaas viens draiveris.

Have fun & good luck!

P.S. M-Audio kartes var pasuutiit un pat varbuut uzreiz nopirkt Yamahas muz.instr.veikalaa uz Teerbatas ielas vai arii tajos muuzikas veikalos, kas ir Upiisha pasaazhaa.

 

 

principā pievienojos Siimoram, tikai gribu piebilst, ka jaunā m-audio 192 kHz imho ir overkills, sevišķi jau nu mājas studijai, pilnīgi pietiek ar veco 2496, sevišķi vēl tagad, kad viņai nokritusi cena, vēl varianti ir E-MU 0404 (creative profesionālo karšu apakšnodaļa, lai nemulsina creative, e-mu ir pilnīgi cita dziesma un uz pilnīgi citādiem čipiem kā sounblaster būvētas kartes), kam arī nesen nokritusies cena uz ~120,- $ , varbūt var meklēt elkorā (protams, cena būs augstāka kā "suggested retail price", bet vienalga samērīga) un Terratec EWX2496 (nejaukt ar jauno 6-kanālu DMX 6FIRE 24/96, kas ir dārgāka !), kuras laikam tirgoja tajā upīša pasāžā, Jazz varētu vairāk zināt par to vietu.

 

E-MU 0404

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Visus neizkvotēsi :(

 

2 biivers Atsauksmes par manu akustiku nav šī topika mērķis. Kā jau minēju tas ir pagaidu variants, kas visai labi saskan ar integrēto skaņu (tā teikt - "два сапога пара").

 

2 A-kalvis Šo variantu arī biju apskatījis, taču vai tad šis produkts nav vairāk tendēts uz "sevišķi jau nu mājas studijai"?

Labots - Skull
Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Nja, cilvis piedāvā 4gadus vacas kartes... Tagad no EM-U vispār nav ko ņemt... ja nu vienīgi k-kaadu 1212 seeriju... nepatiik man taas kartes ;D

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

biivers

 

Cilvēks taču teica, ka tas pārējais tikai pagaidām. Gan jau vēl iepirks ko nopietnāku.

Ja ņem ko normālu, tad ņem, lai nav pēc pāra mēnešiem jāmaina atkal, kad Maximas austiņu komplektācija tiks nomainīta pret ko nopietnāku...

Link to comment
Share on other sites

CREATIVE SB X-FI TITANIUM - FATAL1TY PROFESSIONAL

 

Ņem tik ciet, priekš tavām vajadzībām nožēlotājs nebūsi.

Link to comment
Share on other sites

Guest martin9

varu ieteikt creative xmod - taa ir aareejaa skanas karte ar usb, kad atjaunina uz peedeejo firmware versiju, skana ir tiiri cieshama, un vismaz 2vi kanaali un analogaa izeja - to es lieku pie plusiem, jo spdif skanees kaa mucaa , tiesa gan, shii karte tikai 40 latus maksaa, laikam par leetu prieksh tava budzeta:)

var atsleegt arii visos debiilos creative efektus un lietot kaa normaalu skanas karti

peec tehniskajiem datiem ir :

96db SNR un 24 bit/96khz, paareejais nokluseets

saliidzinot ar iebuuveeto VIA Vinyl skan labaak un kopeejais iespaids ir cenas veerts

Link to comment
Share on other sites

varu ieteikt creative xmod - taa ir aareejaa skanas karte ar usb, kad atjaunina uz peedeejo firmware versiju, skana ir tiiri cieshama, un vismaz 2vi kanaali un analogaa izeja - to es lieku pie plusiem, jo spdif skanees kaa mucaa , tiesa gan, shii karte tikai 40 latus maksaa, laikam par leetu prieksh tava budzeta:)

var atsleegt arii visos debiilos creative efektus un lietot kaa normaalu skanas karti

peec tehniskajiem datiem ir :

96db SNR un 24 bit/96khz, paareejais nokluseets

saliidzinot ar iebuuveeto VIA Vinyl skan labaak un kopeejais iespaids ir cenas veerts

 

Skaņas karte kas spraužas USB ir drusku par traku :) Pie tam man nav neviena brīva USB porta...

Link to comment
Share on other sites

Guest martin9

tad atvaino, vienkārši pats shodien nopirku un gribeeju palieliit pirkumu :)

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Jau labu laiku skatos uz Asus Xonar U1,varbūt kāds var iepostēt par tās +/-,ja šamam viņa ir :p

Labots - Seph88
Link to comment
Share on other sites

Vilx, nav skaidrs, priekš kam vajag Audigy.

Live vairs NAV Vistas draiveru, jo Creative tomēr nobanoja Danielu_K ar galiem.

Paši viņi Live draiverus Vistai nekad nebija plānojuši.

 

Un arī Audigy Vistas draiveros 100% funkcionalitātes nav. Resursu neesot izstrādei. Kā tad...

Gribi pilnvērtīgi funkcionējošu SB karti zem Vistas - pērc X-Fi.

 

Fatality kā reiz ir domāta geimeriem. Bet ir arī ne-Creative alternatīvas. Šeit jau tika pieminētas.

 

USB skaņas kartes vajag lapšiem. Desktopam ir PCI/PCI-E sloti.

 

Vai vajag PCI-E skaņas karti? Tikai tad, ja ir mātesplate bez PCI slotiem. Ja tādas vispār ir.

 

Un vēl - izlasiet kaut vai wikipēdijā par SB Bulk un Value kartēm, lai pēc tam neraudātu te, ka esat iegrābušies nopērkot "softisku" Audigy vai X-Fi.

Katras sērijas vislētākajam SB kartēm vispār nav EMU čips. Softiska emulācija.

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

PCI-E skaņas kartes noder gadījumam,ja esošie PCI sloti jau ir aizņemti ar kādu nebūt TV karti un vēl kaut ko.Mēdz gadīties.

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu gan, cik var saprast no autora, viņa atliektiem galiem būs Sondblāsters pa kādiem 30Ls.

Pārējo naudu ieguldi citur, jo Tev nafig nav vajadzīgs ne ūber Sounblāster, ne Emu ne kāda cita pus pro karte.

Link to comment
Share on other sites

Saunblasteri bija ūber līdz kādam 2003. gadam.

Visas Live un Audigy sērijas ir viena un tā paša EMU10K1/EMU10K2 čipa variācijas ar labākiem vai sliktākiem CAP/ACP izejās. Audigy 4 vispār no Audigy 2 sērijas atšķiras tikai ar kvalitatīvāku izejas shemotehniku. Pārāk maz jauna, lai sauktos par Audigy 4. Mārketings rulz.

X-Fi ir būvēta uz jaudīgākas (audio apstrādes jauda x24 lielāka kā Audigy) šī čipa versijas - EMU20K1. Un viss. EAX 5 atbalsts.

Bet lai to izjustu, vajag vismaz 4.0 audio sistēmu pie datora spēļu laikā.

 

Un es vēlreiz saku - vislētākas SB kartes nemaz nesatur EMU čipus, dabūsiet autiņu ar zālespļāvēja motoru, figurāli izsakoties.

http://en.wikipedia.org/wiki/X-Fi

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster

 

Es teiktu, ka lētā XtremeGamer būtu gana laba.

 

Live mīnuss ir tas, ka viņai diemžēl nav normāla Vistas draiveru atbalsta, jārok pa netu no tumšiem nostūriem Daniela_K draiveri.

Audigy vismaz ir puslīdz normāls draiveris priekš Vistas un (papildinājums) nupat Creative uzcepa tomēr sakarīgus Vistas draiverus. Tikai un vienīgi nenormālā publikas spiediena dēļ par Daniela_K izbanošanu kuras dēļ Creative tēls ir ļoti krities lietotāju acīs.

Citādi viņi turpinātu dziedāt savu veco "priekš Vistas pērciet X-Fi" dziesmu...

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

q64silver

Pēc tam, kad SB Live! atteicās normāli funkcionēt Vistā (biju pamēģinājis kaut kāda, šķiet, krieva izstrādātu dziņu paķeti, ar kuru Live! 5.1 Vistā kādu laiku strādāja, bet tad kaut kas nogāja...), sēžu ar integrēto AC97 (māte Gigabyte IPE1000Pro - veca kā pasaule). FLAC, mp3 - zuper. Pamanīju, ka Vistā, atšķirībā no 98 un XP, nozuduši šprakšķi, šņākoņa... Mistika.

 

Pēc pāris dienām ac97 saslēgšu ar integrēto pastiprinātāju - domāju, nebūs ne vainas. Kāpēc maksāt vairāk? :)

 

Neaizmirsti skaņkarti kārtīgi notīt ar foliju (skat. intrukcijas tīmeklī), citādi nedzirdēt tev hi-fi skaņu nemūžam. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Mana probleema ar Creative karteem - taam parasti nav standarta optiskaas izejas. Jaalieto kaut kaadi pasha Creative darinaataas paarejas (lai gan tur kaut ko savietojamu vareeja atrast).

 

Teiksim tai pashai XtremeGamer ir izmantots viens fiziskais kontakts optiskajai izejai vai microfona ieejai - nav iespeejams pieesleegt microfonu un optisko izeju vienlaiciigi.

Labots - Wiper
Link to comment
Share on other sites

Jaunos SB cilvēki principā pērk tikai dēļ 5.1+ skaņas un EAX efektu dēļ gamēs.

Nu tos krutos CAP/ACP principā var izmantot, lai nociparotu kaut ko dikti kvalitatīvi, bet kurš to izmanto...

Datormūziķiem Creative sen jau ir noriebies dēļ nespējas savietot savus draiverus ar muzicēšanas softu standartiem.

Link to comment
Share on other sites

Man tieši nav neivena brīva PCI slota (video karte ar savu milzīgo dzesi aizsedz praktiski 2 no maniem 3 PCI slotiem), PCI xpress gan ir piejams.

 

5.1 akustikas iegāde nav paredzēta, bet nav pilnībā izslēgta, galvenais ir atras komplektu kas man patiktu :)

Link to comment
Share on other sites

MārciB, Tu ļoti labi atbildēji uz jautājumu, kuru uzdevu Vilxam. Tagad līdzīgs jautājums Tev - nav saprotams, priekš kam vajadzīga vista?

Link to comment
Share on other sites

Guest martin9

prieks vistas lai palaistu creative live seeriju vajag kx draiverus un viss notiek: kxproject.lugosoft.com

tikai skana manupraat sliktaaka kaa ar orginaalajiem xp draiveriem :(

Link to comment
Share on other sites

KX ir labs, tikai nevajag to ieteikt parastam lietotājam. Diezgan piņķerīga lietošana, jāzin kartes uzbūve.

Link to comment
Share on other sites

MārciB, Tu ļoti labi atbildēji uz jautājumu, kuru uzdevu Vilxam. Tagad līdzīgs jautājums Tev - nav saprotams, priekš kam vajadzīga vista?

Atkal sākas?

Šis topiks nav par to ir vai nav vajadzīga Vista, bet par to vajag vai nevajag pirkt jaunākas Creative skaņas kartes.

Manis pēc, vari sēdēt kaut vai uz Win 3.11 līdz mūža galam...

Link to comment
Share on other sites

Vai dieniņ, ļoti atvainojos. Ja gribas vistu, protams, ka viss jāpērk jauns. Tāpēc jau viņa ir.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Varbūt dumjš jautājums, bet vai ir sajūtama atšķirība starp iebūvētajām mātes platē un lētā gala kartēm (20-30Ls)?

Jo pats ntos gadus sēžu pie iebūvētās un nekādas problēmas nejūtu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...