Jump to content

Augstākā izglītība.


nemirst
 Share

Recommended Posts

Jā, es jau par to daudz esmu domājis. Koju dzīvi varu ciest, ja man ir pašam sava normāla istaba un pašam sava dušas kabīne. Vai kāds man to var piedāvāt? Kaut vai par 100ls mēnesī, kas ir, manuprāt, dārgi priekš kojām. Nu par internetu nerunāsim, tas ir visu augstskolu kojās, domāju.

 

Kāpēc nevar segt mācību maksu visiem austskolu studentiem? Augstskolās taču procentuāli mācās krietni mazāk kā vidusskolās. Ne tur augstskolas sāks rasties vairāk, ne studenti varēs tikt augstskolās vairāk(jo studentu skaits uz skolu ir ierobežots). Pietam, būs katram lielākas iespējas izglītoties.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    7

  • MarisO

    5

  • PlayingTheSaint

    5

  • nemirst

    38

KAd es studēju fizmatos, man bija atsevišķa istaba kopā ar 3 citiem kolēģiem. Drāti kojās ievilka, kad es jau biju nonācis vecākajos kursos.

Dušas kabīne bija uz stāvu viena, bet ar diviem krāniem (!).

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Šķiet, ka esmu dzirdējis, ka citās valstīs arī augstākā izglītība tiek piedāvāta bez maksas.

 

Nu tagad esmu redzējis, ka ir uz divām istabām duša. Saucas viesnīca "Prisma" laikam "Prima". Tas ir tikai nedaudz zem manām prasībām. Jā, arī pats esmu dzīvojis kojās ar līdzīgiem apstākļiem, kādus mini, bet tagad, acīmredzot, ir nepieciešams kas vairāk, lai justos morāli apmierināts.

 

Vēl viens neminēts finansējuma avots ir darba devējs: apsolies pie viņa strādāt ilgus gadus, un izglītība būs par brīvu.

Nu tas ir tikai vienojoties draudzīgi.

 

Zinu, ka skolotājiem šī lieta strādā?

Ko tu ar to domāji? Nevaru saprast.

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Ja eksistētu valsts subsidētās mācību programmas, tad jā.

Bet tad noteikti būtu jāparaksta papīrītis ka apsolies strādāt tajā specialitātē x gadus.

Latvijā neeksistē tāda lieta, kā valsts pasūtījums, proti valsts pieprasa no universitātes sagatavot x speciālistus un attiecīgi apmaksā šo programmu.

Ir neracionāli izgāzt valsts naudu, apmaksājot speciālistu apmācību, kuri pēc tam nestrādās valsts labā.

Kaut kas līdzīgs eksistē LV militāristiem, reku stīpa 530Ls uz ķepas un pēc 1.5 gada būsi virsnieks, tikai noslēdz līgumu uz 5 gadiem, kas ir loģiski, jo priekš kam valstij Tevi apmācīt, ja Tevi tas neinteresē un pēc pusgada pametīsi mācības, jo esi pārdomājis?

Link to comment
Share on other sites

:) Es labāk strādāšu.

 

Saproti, man nepatīk, ja manā dušā mazgājas kāda tante vai netīrs students.

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Ventspils Augstskolas kojas ir 2 istabu dzivoklis kur katra istaba dzivo pa div cilvekiem un tad uz tiem 4 cilvekiem ir viena dusha un ateja.

Maksa tas viss 17 LS menesi, kas mana izpratne ir par velti, un vel augstskola maksa nelielu transporta kompensaciju. Plus veel par velti ir internets ar 5MB/s up/down (reaalais atrums). Cik zinu nekur citur nets par velti augstskolas nav. Žel, ka tie prieki beidzas beidzot augstskolu, tagad pat par elektribu maksaju vairaak. Budzets IT un iespejams ari Elektronikas inženieros ar taviem limenjem garantets.

Link to comment
Share on other sites

elektronisko aparātu ar iebūvētiem mikroprocesoriem (piemēram, medicīnisko aparātu), datorvadības sistēmu (piemēram, automobiļu vadības sistēmu), robotu vadības sistēmu, automatizētās projektēšanas (CAD) un automatizētās ražošanas sistēmu, programmējamo loģisko kontrolieru (PLC) un to perifēro iekārtu projektēšana, konstruēšana, realizēšana, noskaņošana, ekspluatācija un remonts;

 

Hm, ko nez nozīmē konstruēšana? Ja tas ir domāts fiziski liekot kopā detaļas vai tamlīdzīgi, tad mani tas neinteresē.

 

Kāds var atbildēt?

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Tikai veel taads siikums, ka kojas pieshkjir tikai tiem, kam liidz augstskolai vismaz 1 rajons jaabrauc.

Link to comment
Share on other sites

Par to RTU DITF: tur tiešām 99% cilvēki ir budžetā ar savām viduskolas atzīmēm(7 gadus atpakaļ bija), diezgan viegli tikt, realitātē pieņem 30-35 cilvēkus(budžets + maksa) bet beidz apmēram 4-5 cilvēki(es pat nerunāju kuri turpina studēt), vispār diezgan labs variants(pametu studijas pēc 4 gada, dēļ darba, nav neklātienes(bet diploms ir(programēšanas tehniķis))

 

p.s. kautko jau tas papīrs tomēr dod, domāju darba meklējumos, bet ja pašam tas nepatīk tad labāk arī nesākt

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Dzīvesvieta ir sāpīgs jautājums.

 

Instigater

Jā, sākumā jā. Pirmā kursa otrā pusē un mazliet vēlāk var jau visu ko sarunāt... :) (iz savas pieredzes)

 

Nigerskijs

Par velti nets ir nu jau lielākajā daļā augstskolu. (nu 2 lati mēnesī ja arī ir jāmaksā, ar nav nekāda bēda)

Link to comment
Share on other sites

A vot tieshi LABA izgliitiiba ir taa lieta ko uz kriita var droshi njemt. Maju mashiinu atnjems, ja nemaksaasi a diplomu un zinaashanas - skuju.

 

vieniigais ir risks, ja peekshnji izraadaas, ka esi cirvis un nevari liidz galam iztureet un iegut diplomu, tad gan ir izniekots gan laiks, gan liidzeklji.

Link to comment
Share on other sites

raivis_dz

Neizvēlies ISMA!!!

Nožēlosi ja gribi kautko zināt!

Stājies iekšā tikai tad ja vajadzīgs papīrs bet ne zināšanas!

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kāds var izstāstīt kaut ko vairāk par RTU DITF Automātika un datortehnika studiju programmu?

Interesē tieši tādu cilvēku viedoklis, kas tur vairākus kursus jau nolauzuši- ko tieši māca- tīri kā programmēt kontrolierus, vai arī vismaz kā perifēriju pie tiem kontrolieriem pievienot?

Pašam šī studiju programma visdrīzāk būs pirmā prioritāte. Un vēl- ar ~ kādiem līmeņiem tur var tikt?

 

NC- Latvijā šādu speciālistu patiešām nav daudz. Taču, cik esmu ar vienu no viņiem runājis- viņiem neiet viegli, jo viss viņu bizness ir orientēts pārsvarā uz kokapstrādi, kas pašlaik Latvijā ir iegrimusi diezgan dziļā pakaļā.

Labots - Hell666_
Link to comment
Share on other sites

Neizvēlies ISMA!!!

Nožēlosi ja gribi kautko zināt!

Stājies iekšā tikai tad ja vajadzīgs papīrs bet ne zināšanas!

Nu tipa sakarā ar to, ka strādāju un uzturu ģimeni, tad svarīgāks ir papīrs... Vēl visam pa vidu traucē motosports...

Nu un es diezgan šķībi skatos uz latvijas izglitības kvalitāti kā tādu.

Cik esmu pastudējis studiju programmas, tad nu izskatās diezgan pašvaki un bieži absolūti nevajadžigi(nav runa par teoriju un vispārīgiem pamatiem, bet par iespēju to visu izmantot dzīvē).

Nu un iespaidu sabojā arī tādi kadri, kam ir RTU vaio LU diploms kabatā, bet par kompjiem ir stulbāks par zābaku - da kāda gan tur var būt izglītības kvalitāte ?! :?

 

Tad tik jautājums - priekškam iespringt, ja ierakstā iekš CV tas tāpat neko nemaina ?! :?

 

Nenoliedzu, ka man iemācīs šo to jaunu, bet nu es varu izstudēt arī pašmācības ceļā kā to esmu darijis līdz šim un tieši to ko man vajag, nevis pārgudrības, ko vajadzēja un likās aktuāli kādam 20-30 gadus atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja nu gadijuma kadam tas ko maina, tad mana izvele bija uz RTU bakalaura studiju programmu - Datorsistemas. Pagaidam gandriz par visu saistiba ar so iestadi varu teikt to labako, katra zina neesmu vilies un nekadigi nenozeloju lemumu(cik gan to var vertet pec gandriz pirmajam 2 nedelam...). Varetu teikt, ka ari pasniedzeji ir lieliski, tiesa, viens man nepatik, jo nevelas ievietot lekciju prezentacijas studiju portala, jo, redz, tadi materiali nekur neesot tulkoti un taa esot vertiga informacija, kuru vins negrib pludinat interneta.

Link to comment
Share on other sites

Tas nebūt nav ne pirmais, ne pēdējais pasniedzējs, kas tā aizbildinās, vari ticēt man, kā nekā 2 gadi jau aiz muguras :)

Link to comment
Share on other sites

Un kur nez tad patiesais iemesls? Neprot ievietot, vai ari slinkums?

 

Kaut kur vel biju dzirdejis, ka universitates Latvija tiecas uz studijam bez pierakstisanas uz papira. Tad kur problema RTU uztaisit to ka obligatu pasakumu(lekciju ievietosanu netaa)?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
vasilij234
Vēlētos dzirdēt personīgo pieredzi, atsauksmes, ieteikumus, salīdzinājumus, utml.

 

Uz Rīgu atbraucu no Daugavpils. Šeit es ieguvu izglītību Latvijas Biznesa Koledža – Agstāka izglītība. Tur ir trīs apmācības programmas: Gramatvēdība, Tiesību zinātnes, Uznēmējdarbība un šogad ieviesa jaunu programmu – Informācijas Tehnoloģijas. Pats es ieguvu diplomu uzņēmējdarbībā. Ļoti apmierināts. Pēc Koledza pabeigsanas es atradu darbu bez problmēmām. Vienkārši nosūtot CV. Tagad domāju iet tur tālāk mācīties uz Tiesibu Zinātnēm. Veiksmi Jums.

 

LBK

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...