Jump to content

27MHz rācijas


Agzas
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Lasu, bet nesaprotu, tādēļ lūdzu, apskaidrojiet.

Lieta tāda, ka dodamies uz Krieviju, par ko mums stāstīja, ka tur tikai 27MHz rācijas izmantot var - augstāk neesot atļauts. Taču cik vien skatos LV veikalos, visas tās populārās ir kā reiz 446MHz. Vai varat ieteikt, kur var dabūt 27MHz rācijas (pārnēsājamās)? Kādi ir modeļu nosaukumi?

Link to comment
Share on other sites

Prime - ielūkojos pirms šeit jautāju - pilnīgi nekas netapa skaidrs - diemžēl :(

Link to comment
Share on other sites

Jā, aplūkoju. Izlasīju, bet tur lielākoties iet runa par 446MHz rācijām, turklāt Latviju un Eiropas valstīm. savukārt man ir jādodas uz Krieviju un tur varot lietot rācijas, kas iet tikai ar 27MHz. A civilās normālajā pasaulē skaitās i tādas i tādas. Bija tikai viens ierakstiņš par 27MHz, ka tādas ir lielākoties auto iekšējās un pārnēsājamās ir dārgas un smagas. Bet mums acīmredzot kā reiz tādas vajag, tikai par modeļiem nav ne jausmas.

Link to comment
Share on other sites

mjā.. pastījos, bet tomēr esmu pilnīgs ņūbijs šajā tēmā. Pirmkārt mēs rācijas negribam priekš sazināšanās ar tālbraucējiem, bet gan 2 mašīnām savā starpā. Turklāt gribam arī pārnēsājamās, nevis tādas, kuras var tikai no mašīnas lietot. Sapratu, ka katriem megaherciem ir savs kanāls, taču nav skaidrs, vai ir iespējams starp mašīnām sarunāties tā, lai to nebūtu jāklausās visiem pretimbraucošajiem. -? Nujā, un par modeļiem joprojām nav skaidrības.

Link to comment
Share on other sites

ko cepies, paņem midlandus un miers ss.lv. domā kāds tur baigi peilēs ? viņas tak tikai pārsimts metrus velk pilsētā, ārpusē +-1km. Mēs tādas Eiropā regulāri autiņos izmantojam - jautrība ir laba :)http://www.boot.lv/forums/index.php?showto...&hl=midland

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

CB rācijas ir 27MHz un 446MHz. Saprotu, ka tās otrās man neder.

 

Savukārt uzrauties baigi negribas, jo par Krieviju ir dzirdēts pietiekami daudz stāstu, kā liek maksāt ne par ko. Tad es labāk cenšos nedarīt tādas lietas, kas nav īsti legālas, jo tāpat jau pietiks tādu, par ko piekasīsies. savukārt ķurķī vai pie nedēļu ilga pārrunu galda negribas nokļūt.

Link to comment
Share on other sites

paskaties telesputnik.lv , cik bijusi saskarsme ar 27Mhz (konkrēti alan) - jamām vajag garāku antenu jo zemāka frkvence..(27 Mhz).....bet tuvas distances gadījumā tas nav nepieciešams. Poļos visi braukā ar mežonīgām pātagām uz jumta :) Subjektīvi lik;ās , ka vairāk šņāc.....nu ja - un baterijas arī labi ēd....

Link to comment
Share on other sites

paskatījos, ieraudzīju vienu dārgu pārnēsājamu rāciju zem 27MHz. Bet vai tiešām nav vairāk?

Uzrakstīju arī kkādai Ru aģentūrai, kas bija vienā ru forumā minēta kā infocentrs, vai tiešām 446 nevar. ceru, ka atbildēs laicīgi :)

Link to comment
Share on other sites

CB rokas rācija ir pilnīgi garām. Uz autiņa cita lieta, bet staigāt ar tik garu antenu ir vienkārši nereāli. Krievijā jau labāk nezīmēties ne ar kādu rāciju. Tur vēl kā padomju laikos-visam vajag atļauju. Tur taču vēl nesen mobilais telefons bija jāreģistrē kā raidošā iekārta, be ja Tevi noķers kādas karabāzes tuvumā(a tur to no vienas vietas) ar GPS kabatā- skaties ka vēl nenošauj kā ārzemju spiegu :mrgreen: Ņem tās pašas PMR446 sistēmas rācijas un miers.

Link to comment
Share on other sites

mjā, man ar nu jau pamazām sāk likties, ka pārāk daudz mīnusu tai 27MHz (smaga, gara redzama antena, dārgas, nevar dabūt LV īsti...) un ka būs jāriskē ar 446MHz

Link to comment
Share on other sites

Atljaju vajadzees un veel jaareekinaas, ka Krievijaa un Polijaa ir 5kHz nobiide kanaalu solim un veel - svariigi, lai shii radioastacija buutu sertificeeta Krievijaa - nepietiks ar CEPT sertifikaatu... Pamekleet vari www.belss.lv vai www.telesputnik.lv (kur gan vismaz kaadreiz bij daargaak visa taa shtelle).

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Atljaju vajadzees un veel jaareekinaas, ka Krievijaa un Polijaa ir 5kHz nobiide kanaalu solim un veel - svariigi, lai shii radioastacija buutu sertificeeta Krievijaa - nepietiks ar CEPT sertifikaatu... Pamekleet vari www.belss.lv vai www.telesputnik.lv (kur gan vismaz kaadreiz bij daargaak visa taa shtelle).

Pastastiet ludzu kads cik sarezgiti ir partaisit Amerikanju/Eiropas raciju uz polijas standartu? Raacijai jau ir AM modulacija, vajag tikai to 5khz nobidi dabut. Vai to var izdarit pats majas apstaklos?

Link to comment
Share on other sites

domāju ka nav jēgas to darīt, praktiski nereāli IMHO.

Psc, 460 Mhz 5W midlands traucē DVB-T uztveršanai - raidot signālu - DVB-T uzkarās :)

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pastastiet ludzu kads cik sarezgiti ir partaisit Amerikanju/Eiropas raciju uz polijas standartu? Raacijai jau ir AM modulacija, vajag tikai to 5khz nobidi dabut. Vai to var izdarit pats majas apstaklos?

 

Viss buus slikti, jo AM neiet cauri - vajag FM, 5kHz nobiide kaadreiz maksaaja 5Ls, tagad vareetu buut ap 10 Ls - reaali pie atbalsta kvarca pielodee spoliiti. Vieniigaa probleema ir taada, ka atbalsta kvarcs izmantojas gan uztveereejam, gan raidiitaajam, bet rizinaashanas koeficenti ir dazhaadi, taapeec taa nobiide buus ar paaris kHz neprecizitaati, kas lielu lomu nespeelee - tikai pie max sakaru attaalumiem. Anyway www.belss.lv vai www.telesputnik.lv.

 

P.S. Nelobeeju shiis firmas, bet zinu, ka tur veel straadaa "chiekuri", kuri spees paliidzeet, nevis muldonjas, kuri "visu var izdariit". :D

 

 

domāju ka nav jēgas to darīt, praktiski nereāli IMHO.

Psc, 460 Mhz 5W midlands traucē DVB-T uztveršanai - raidot signālu - DVB-T uzkarās :)

 

NU ESD ciinaas ar shitiem, jo ieksh EU nav atljauti - tas ir USA FCC standarts, jo jenkjiem ir cits frekvenchu sadaliijums. Saki paldies EU direktiivaam, kuras ljauj vest iekshaa dajebko, lai nebremzeetu tirgu (tjip tranziits utt.). Kaarteejaa ciinja ar sekaam, nevis ceelonjiem... :(

Link to comment
Share on other sites

man, vienalga ja godīgi - tikko vēl divas 5W midlandus pasūtīju copei no ebaya - 49 Eur + 5 eur par piegādi par pāri. ss.lv midland GXT 710 gāja krietni dārgāk.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

man, vienalga ja godīgi - tikko vēl divas 5W midlandus pasūtīju copei no ebaya - 49 Eur + 5 eur par piegādi par pāri. ss.lv midland GXT 710 gāja krietni dārgāk.

 

Nu un ko Tu ar to gribeeji pateikt? :D

Link to comment
Share on other sites

osscar, a kāda jēga Tev izmantot Latvijā aizliegta diapazona rāciju? Tak uz 446MHz radioviļņi izplatās tieši tā pat, kā uz amerikāņu 460MHz diapazona. Es vel saprastu, ka izmantotu pirātiski 150MHz diapazonu, kurš priekš copes un medībām ir piemērotāks. Nu nedrīkst ,osscar, pieiet, ar tādu poh*** attieksmi, radiolietām. Tu tak traucesi arī citiem TV skatītājiem. Latvijā ir atļauts 446MHz diapazons un tajā arī vajag darboties. Rācijas uz 446MHz nav ne par gramu dārgākas.

Link to comment
Share on other sites

nē,ļaunprātīgi neizmantoju. Tikai ārzemēs pamatā, vai neapdzīvotās vietās LV.

Link to comment
Share on other sites

osscar, tas nav aizliegums aizlieguma peec - shitaas raacijas chakaree, gan TV, gan CDMA diapazonu (ieksh LV - TRIATEL) arii mazaak apdziivotaas vietaas un aarzemees.. Tu vienkaarshi pasaki, ka Tev ir pie vienas vietas viss un esi gatavs pietaisiit kaiminju kaapnju telpu? Phee.

Link to comment
Share on other sites

tā nav, vienkārši eiropas modeļi nav ar nepieciešamo jaudu pieejami. Man bija 4 kenwoodi bet tiem max 0.5 w (+-1km atklātā vietā) Pilsētā es viņas neizmantoju. Tikai lielās ūdenstilpnēs (jūra, ālandi ut.t.)

Link to comment
Share on other sites

Godīgi sakot, es arī pievienojos Racer, nu nav labi traucēt citiem radiosakarus tikai tāpec, ka lūk Tu osscar vari pa lēto štatos nopirkt jaudīgas rācijas. Tak nopērc normālu pārskaņojamu rāciju, uzgriez uz 446MHz un stradā ar saviem 4W(tāda parasti ir rokas rāciju jauda) mežā nevienam netraucejot. Jāprasa Racer, kā tad ir ar to PMR446 diapazonu. Itka pēc standarta atļauta 0,5W jauda, bet es internetā esmu redzejis astoņu kanālu racijas ar daudz lielaku jaudu. Man pasam ir Motorolas rācija ar 1W jaudu. Lai kā arī nebūtu, uz 446MHz arī ar lielāku jaudu nevienam Tu osscar netraucesi.

Link to comment
Share on other sites

446 MHz atljautaa jauda ir 0,5w. Varu tikai piebilst, ka ja saprogrammee profesionaalaas raacijas shajaas frekvencees, tad attalums ir vismaz 3X lielaaks, jo taam ir lielaaka juutiiba un antenu efektivitaate - pats paarbaudiiju. Jau 3. gadu braukaaju sleepot uz Austriju un kalnos standarta mazaas Motorolas gaaja max 1-1,5 km, prof. Kenwoodi liidz 7 km. Svaigi dati, jo pagaajushnedeelj sleepoju Austrijaa un sazinaajaamies savaa starpaa tikai ar raacijaam... :)

 

P.S. Eksperimentaali ir meeginaats arii ar 4W - lielas jeegas nav, jo attalums palielinaas par ~20-30% tieshaas redzamiibas zonaa, bet tur, kur skjeerslji ljoti minimaali izmainaas un akjiishi daudz aatraak izbeidzas pie intensiivas runaashanas.

Link to comment
Share on other sites

Jā bet cena tām profesionālajām arī nav maza. Rēķinot ka katrā copē kāda rācija nokrīt laivā salsūdenī-tad tai ir psc uzreiz. man jau kādas 4 mētājas beigtas. :-D

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau cilvēki celefāna maisiņus ir sen izdomajuši, bet ja Tev lētāk par 0.0.... santīmiem vērtiem maisiņiem sanāk no štatiem sūtīt jaunas rācijas, tad katrs protams dara ka grib :-D .

Link to comment
Share on other sites

Celefāna plēve jau nekad nav izcēlusies ar dižām skaņas slapēšanas īpašībām un kad vina laiva slīks, tad i caur plēvi palīga varēs sasaukt. Ja nu dikti gribās, tad var izvilkt to rāciju no maisiņa. Tagad tak ir tādi smuki maisiņi, kuriem vienā galā tada aizspiežama maliņa. Makšķerējot, vai medības jau īpaši neviens nebļaustas un bieži nerunā :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Jazznfunk

Neko tie maisiņi neslāpē! :) Tak apskaņošanā aktīvajām tumbām pat normālus 200l miskastnieksu savelk pāri un nekas! :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...