Jump to content

DV 16:9 atpazīst kā 4:3


spitaligais
 Share

Recommended Posts

Sistēmas apraksts

 

Acer Aspire 5520

Windows Vista Home Premium

K-Lite Codec Pack

Adobe Premiere 7.0

CyberLink Power Producer

Ulead DVD movie Factory 4.0

 

Caur Premier'i sataisam DV failu ar šādiem rādītājiem:

 

PAL - 720*576(1.444) ar malu attiecību 16:9

 

Media Player Classic, Nero ShowTime atpazīst formatējumu.

Windows Media Player, kā arī Winamp uztver kā 4:3.

 

Mēģinot veidot DVD disku, kādā no augstākminētajām programmām, ķēmi materiālu atpazīst kā 4:3. Pat speciāli projekta setingos norādot, ka tas ir platekrāna materiāls, progas attēloto nemaina.

 

Vajādzētu palīdzību šādā jautājuma, sakarā ar ātro termiņa galapunktu (materiālu jāiesniedz pavisam drīz).

Varētu mani't kādu citu progu, bet tādā gadījumā, iesakiet progu, kas atpazītu latviešu diaktriskās zīmes(ko nespēj Ulead un CyberLink).

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

VLC tupi paņem kā 4:3 malas.

 

Interesanti, pai faila ikona arī tikek attēlota kā 4:3. Mans nesaprast.

 

Pie vainas gadījumā nevarētu būt fakts, ka fails ir veidots deinterlace režīmā?

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

šeit, kā jau es minēju iepriekš, es lūdzu palīdzību ar DVD diska satura ģenerēšanu no faila, kuru esmu augstāk noraksturojis.

 

Thank You.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Te paskatījos netā un tāda pati problēma ir citur manīta.

 

Visa vaina ir tur, ka tev taisīts video kā 16:9 PAL. PAL by default ir 4:3. Tev vajadzēja uz NTSC taisīt.

Labots - mezhavecis
Link to comment
Share on other sites

Windows Media Player, kā arī Winamp uztver kā 4:3.

Ja izmanto ffdshow dekoderu, tam tam propertijos var norādīt kādu aspect ratio grib.

ffdshow.png

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Orion7, kā jau minēju, problēmu vajag risināt renderēšanas līmenī. A playback'u lai viņš man met kā grib. vajag renderēt.

 

mezhavecis - nepalīdz, lamais konvertē par vēl lielāku kropli, kaut kādu 5:4 vai savādāk, jo tas toč nav ne 4:3, ne 16:9 ar melnajām malām.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Bitīt matos, ja ir PAL tad ir PAL un NTSC iekšā NEJAUKT ZEM JEBKĀDĀM PROMILĒM! :shock: [atšķirības gan kadros sekundē, gan izšķirtspējā un jopcik - kontinentos arī, neceļas roka pat vairāk ko teikt...]

 

Arī PAL ir iespējams 16:9 režīms, protams. Baigi sīki neesmu ar to cīnījies, bet varianti ir vairāki. No sākuma jautājums - ko no papildus DVD authorēšanas tu vēlies? Kaut kādu meņučus? Prosta DVD-Video disku? Ja nevajag nekādas izvēlnes, tad var skatīties, varbūt vērts pamēģināt tajā pašā premjērā taisīt DVD failus vai pat disku uzreiz (atceros, ka Pro 1.5 versijā tādai opcijai bija jābūt). Otrs variants, mēģināt izmantot citu DV --> DVD kodēšanas programmu un tad atsevišķi autorēt DVD (es daru tā - kodēju ar CCP SP un autorēju ar Sonic Scenarist Pro - pēdīgai var iestatīt DVD veidošanas procesā, ka video ir 16:9, vienreiz netīšām tā dabūju DVD ar saspiestu bildi... :mrgreen: ).

 

Bet pavisam pēdējais un čerež žopu variants (ja ir bezcerība) ir tai pašā Premjērā varam pārrenderēt, video resaizojot tā, lai tajā pašā 4:3 būtu 16:9 video ar melnajām malām augšā un apakšā.

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Tehnoman

 

Tā problēma mani gluži vajā uz katra stūra.

No tā DV materiāla man ir vajadzīgs DVD disks ar visiem meņučiem, tā kā esmu bezmaz vai spieasts izmantos authoring software...

 

ar malu attiecību nav konkrētu problēmu, bet tomēr, ja pat Windows neatpazīst pareizo attiecību, tad ir problēmas...

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Starp citu, Winda mēdz būt dažreiz galīgi dīvains. Galvenais, lai disks būtu 16:9 atbilstot visiem DVD-Video standarta parametriem. Un lai tādu uztaisītu, es tiešām uzticos Sonic Scenarist Pro. Vienīgais mīnuss - softs ir diezgan advancēts, kā arī pats neveic DV ---> MPEG2 konversāciju, līdz ar to tā ir jāveic ar kādu citu softu. :roll:

 

Ja esi disku jau izveidojis, pamēģini atskaņot ar PowerDVD vai WinDVD, tie softi arī parasti pareizi interpretē DVD-Video diskus. Win MediaPlayeram pats personīgi DVD nerādu ne tuvumā. ;)

 

EDIT: Vēl viena doma - vajadzētu progās meklēt ne tikai vienkārši 16:9 iestatījumu, bet arī vārdus "Anamorphic widescreen", jo tā sauc to, ka 720x576 video tiek rādīts ar taisnstūrveida pikseļiem un 16:9 attiecību. Moš progas kaut kur atsevišķi to opciju ir noslēpušas... :roll:

Link to comment
Share on other sites

spitaligais
(labots)

Veidotos diskus esmu mēģinājis play'ot ar visu ko var, vienalga invalīds. Pats stulbākais, ka pašas progas nesaprot, ka tas ir video ar 16:9 malām un pikseli 1.4(2), bet uzskata 1.04kaut kādu, un attēlo to kā 4:3 vai vēl lielāku kropli...

 

problēma pirmajā postā joprojām aktuāla.

Labots - apitaligais
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Ok.

 

Video PAL 4:3 no PAL 16:9 (anamorphic) no datu puses atšķiras praktiski ar neko, abi ir 25 fps, abi ir 720x576. Vienīgais - otrajā gadījumā DVD-Video diskā vajadzētu būt mazam datu "ķeksim", ka disks ir jāspēlē 16:9 režīmā, aka, jāpievieno melnās malas uz 4:3, kā arī jārāda uz 16:9 TV pa visu ģīmi.

 

Most video DVDs include a data marker that allows the player to automatically select whether the video should be presented with digitally-inserted black bars for 4:3 sets, or "as is" for 16:9 sets.

/Wikipedia - urlis (ārzemēs)/

 

Tātad, ir diezgan vienalga, kā tu DV norenderē (protams, ir labāk, ka arī DV fails satur informāciju, ka video ir 16:9, tas var palīdzēt DVD veidotājprogai automātiski to saprast..). Bet tik un tā - vissvarīgākais ir DVD autorēšanas process. Līdz ar to softā, ar ko tu to DVD autorē, ir jāmeklē 16:9 opcija. JA tādas nav un/vai DVD spēlētāji nepazīst video, ir tikai divi varianti:

1) Meklē citu autorēšanas softu,

2) Atstāj disku kā ir, bet spēlēšanas gadījumā 16:9 būs jāiestāda manuāli.

 

Viss. Citu, labāku ietekumu nedomāju, ka dabūsi! ;) Ir brīži, kad kompis dīvainā kārtā ignorē to datu "ķeksi", līdz ar to visdrošākais ir disku pārbautīd ar stand-alone DVD spēlētāju.

 

Kas attiecas uz DVD authoring programmām, jau ieteicu vienu, vēl var pamēģināt TMPGEnc DVD author, kā arī meklēt googlē kā manuāli ar IFOEdit vari to datu "ķeksi" ierakstīt diskā.

Labots - Tehnoman
Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Technoman, tu pareizi pateici - dators ignorē to ķeksi, ka video ir 16:9, un iepūt viņam.

Authoring software izmantoju dažādas, bet p***a viņš vienalga to ķeksi, katrā programmā, ignorē...

 

vienīgo risinājumu, ko es saskkatu, ir vēlreiz pārdzīt no kasetes, cerot, ka proga šoreiz ierakstīs to info iekš faila, ka fails ir 16:9 attiecībā.

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

[..]

vienīgo risinājumu, ko es saskkatu, ir vēlreiz pārdzīt no kasetes, cerot, ka proga šoreiz ierakstīs to info iekš faila, ka fails ir 16:9 attiecībā.

 

Tas nedos pilnīgi neko. Ja to ķeksi ignorē, tad citas iespējas nav. Vai nu manuāli iestatīt tad, kad spēlē, vai arī ar Premjeru taisi resize tā, lai augšā/apakšā būtu melnas malas. (aka 16:9 iekš 4:3). Tici man. Protams, vari mēģināt cīnīties, bet neko labāku kā to vienu "ķeksi" tu nedabūsi! :roll:

 

Nu man sakāmais beidzās, veiksmi darbā!

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

paceļu topiku vēlreiz.

 

Kārtējā video pārdzīšana nelīdz. video paliek joprojām ar nenosakāmu pikseļa aspect ratio.

ziņojums no G-Spot'a

gspot.png

 

ziņojums no MediaInfo

mediainfo.png

 

Adobe Premiere atpazīst ieprogrammēto ratio, bet, vai ir kāds tūlis, kas spētu aspect ratio iebarot failam, lai pat windows saprastu, ka pikselis nav 1:1?

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Paņem kādu no sekojošām programmām:

Adobe After Effects

Adobe Encore DVD

Canopus Procoder

Sorenson Squeeze

 

Tajās mierīgi var nointerpretēt ienākošā video pikseļa malu attiecību, kādu vien tev vajag un sakodēt uz MPEG2 u.c. formātiem (Encore tikai uz MPEG2 kodēs, jo tā ir DVD autoringa perga)

T.i.

Ja arī kāda no šīm programmām tev to video pēc importēšanas saprot kā 4:3, respektīvi, bildei iedod 1.067 pikseli, tad tu mierīgi vari manuāli iekruķīt settingos, ka pikselis ir 1.442 (vai 1.0 vai 0.9 - da vienalga) un video attiecīgi izstiepsies kā vajag.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

spitaligais
(labots)

Stepselis - Ar Nero Vision man ir problēmas uz mana datora, un dzirdot negatīvās atsauksmes par 8. versiju, man pagaidām nav vēlme pāriet uz viņu (starp citu, kura patreiz ir jaunākā Vision versija?)

 

Krishus - varētu pamēģināt, bet man galvenais ir eksports - lai proga iešuj failā, ka tam ir 1.422 pikselis, ar ko man pašlaik ir problēmas...

Labots - apitaligais
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

8.Nero versiju nevajag. 7.dara visu kas nepieciešams, tajā ietilpst Nero Vision 4.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...