Jump to content

vai sat sjarings ir piraatisms?


Guest drunk_lizard
 Share

Recommended Posts

Guest drunk_lizard

mani vienmeer ir intereseejis....

taatad daliities ar cd kejiem un lejuplaadeet ar autortiesiibaam aizsargaatus izstraadaajumus mees te apkarojam un tas skaitaas piraatisms

tanii pat briidii sjaareet kodus uz maksas kanaaliem neskaitaas piraatisms?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Boldriks, par cik tas pats adobe ir uzlicis miiksto uz fotozjopa softa latviskosjanu, tad uzskatiisim, ka to nav domaats izplatiit muusu valsts teritorijaa un drosji, atklaati zagsim?

un visi buus laimiigi!

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

taatad - viss skaidrs - parasta divkosiiba, ko ieviesis savaa laikaa sat aizbildnis Boldriks....

paldies par uzmaniibu...

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

esmu izlasījis SAT sadaļu krustām-šķērsām un tā arī neesmu atradis veidu vai metodi kā tikt pie šāres

sjitais vispaari pestec....

 

Cieniijamais Boldrik, neviens jums neaizliedz iegaadaaties kodu karti kaut etiopijaa!

un skatiit visas etiopijas paarraides godiigi samaksaajot!

un tagad te tikai nevaig liet, ibio!!!!

naakamie tiesjie jautaajumi par sat karsju informaacijas sjaareesjanu no manas puses tiks uztverti tiesji taapat kaa luugumi peec cdkeja!

tas noziimee - shift+delete!

skaidrs?!

Link to comment
Share on other sites

Vispirms baiso pirātismu saprotu ja kāds no tā nopelna, vai lietot zagtu mantu katram pašam jādomā vai jēga riskēt.

 

Par citiem kodiem reāli var salidzināt ar mājas durvju atslēgām Vai aiziesi kādam ciemos un aiznesīsi televīzoru tas tavs lēmums..

Protams katrs īpašnieks pats domā vai savas atslēgas publiskot pasaulie un gaidīt ciemiņus :D.

 

Pirātisms sākas kad tiek lauzti licenses līguma notiekumi, kurus reāli lasa tikai juristi.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja kāds ne-jurists nelasa licences līgumu, tā ir viņa paša problēma. Ar savām atslēgām vari darīt, ko gribi. bet tas neattiecas uz SAT provaidera atslēgām.

 

Ja kādam pietiek prāta lietot šāri vai dot to citiem - manis pēc. Bet nafig to bazūnēt pa visu internetu?

Link to comment
Share on other sites

Nu cik saprotu tad jau par shaari ir arii kaadam jamaksaa ?!

Taatad kaads arii nopelna!

 

Piraatisms na lico !

Labots - Plumbums
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ja SAT sadaļa tiktu moderēta, un šādi topiki slēgti, tas būtu risinājums.

Taču SAT sadaļu neviens nemoderē. Viens no iemesliem ir tas, ka debīlu un bezsakarīgu topiku tur praktiski nav. Taču tas neattaisno pastāvīga moderatora trūkumu. Diemžēl, kopš Boldrika aiziešanas no moderatora amata, es neesmu redzējis ka kāds kompetents cilvēks sekotu līdzi SAT sadaļai. Tas tā kā būtu foruma administrācijas uzdevums - piešķirt SAT sadaļai kompetentu moderatoru.

Link to comment
Share on other sites

... piemēram drunk_lizard, krieviem ir teiciens- "iz grjazi v knjazi". Ja atmiņa neviļ, konkrētais personāžš kādu laiku atpakaļ bija "Persona non grata". Kā tas nākas, ka nu šis ir moderātors?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

wilz, pukjiit, no karmas neizmuksi, mhhhhh

starp citu - persona non grata (ceru, ka tu saproti sjiis fraazes noziimi) es ieksj boot neesmu bijis....

upssss, sore, atcereejos, gadus cjetrus atpakalj mani taips bija nobanojis...

mea culpa.....

atbilde par sat sadalju - vaaraties savaa sulaa, jo ljoti jau nu maza taa sadalja...

vieniigais kad pirmajaas slejaas paraadaas topic "eu, kur ir bezmaksas keysharing serveri?!" liek biku aizdomaaties par konsekvenci.....

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ja kardšāringu izmanto kāds, kurš atrodas ārpus teritorijas, kurā SAT provaideris drīkst pārdot savus pakalpojumus, SAT provaiderim tas, iespējams, ir vienalga, jo šāres izmantotājs vienalga nav viņa potenciālais klients. Provaideris varbūt pat varētu atļaut kardšāringa izmantošanu ārpus savas oficiālās apraides teritorijas, bet to viņam neļauj darīt raidīšanas licence. Ja uzskatam, ka SAT povaiderim nav nekādas teikšanas par to, kas notiek ārpus šīs teritorijas, tad kardšāringa izmantošana no šāda viedokļa nav nekas nelikumīgs (citādi gan ir ar šāres devēju - tas atrodas apraides teritorijā vai arī izmanto karti tur, kur to izmantot nedrīkst).

Bet - ir vēl cits aspekts. SAT provaideris maksā par tiesībām pārraidīt konkrētus raidījumus konkrētās teritorijās. Maksā šo raidījumu autortiesību īpašniekiem. Ja šie raidījumi tiktu pārraidīti plašākā teritorijā, šī maksa būtu lielāka. Un kardšāringa izmantotāji skatās šos raidījumus vietās, kur autortiesību īpašnieks šos raidījumus nav atļāvis translēt, tādējādi samazinot iespēju gūt peļņu, pārdodot tos, piemēram, vietējām televīzijām.

Tāpēc - no pirātisma viedokļa kardšāringa izmantošana ne ar ko neatšķiras no zagtu filmu pirkšanas.

Link to comment
Share on other sites

P.P.S. Un jā, es atbalstu pirātismu nekomerciālai lietošanai. Tāda nu ir mana pilsoniskā nostādne.

 

Ko tad tu vēl dari moderatora amatā?! Manuprāt šis teikums neiet kopā ar ieņemamo amatu BOOT.Lv forumā..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Tava frāze vienalga skan diezgan slideni - būtība te katrs pilsoniskais home jūzeris , kas prasa CD key kādam softam , tāpat to lietos nekomerciāliem mērķiem , tomēr par šada rakstura topika izveidi varning par pirātisma propagandu viņam garantēts .

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Tāpat kā kareivis, kurš ienīst karu, taču pilda pavēles :)

Ja šāds kareivis sāks citiem kareivjiem klāstīt savu pilsonisko nostāju , ka karot ir slikti , komandieri ļoti ātri viņu nodos tribunālam . Tāpat , ja strādāsi Lido , bet ēdīsi Makdonaldā un Lido darbiniekiem stāstīsi , cik Makdonaldā garšīgi , tad Lido priekšniecība sajūsmā nebūs .

Link to comment
Share on other sites

Par autortiesībām un blakustiesībām (spēkā esošs)

 

46.pants. Raidorganizāciju tiesības

 

(1) Raidorganizācijām attiecībā uz saviem raidījumiem ir izņēmuma tiesības atļaut vai aizliegt (izņemot likumos noteiktos gadījumus):

 

9) savu kodēto raidījumu dekodēšanu

 

savukārt

 

39.pants. Teritorija, kurā ir spēkā licences līgums vai licence

 

(1) Licences līgumā vai licencē jānorāda teritorija, kurā tie ir spēkā.

 

(2) Ja licences līgumā vai licencē nav norādīta teritorija, kurā tie ir spēkā, tie attiecas uz valsti, kurā noslēgts licences līgums vai izsniegta licence.

 

Nu tad - aiziet - pētam kas ir iekļāvis LV un šārējam uz nebēdu.

 

P.S. ātri izskrēju cauri likumam, varētu būt, ka neesmu kaut ko pamanījis.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

TokRa , tātad , ja es solidarizēšos ar tavu pilsonisko nostāju un palūgšu kaut kāda Photoshop key nekomerciālai lietošanai , es taču nepropagandēšu pirātismu , jo boot.lv priekšniecība ( moderatore ) to atbalsta ? Labāk dzēs to frāzi laukā - man ir aizdomas , ka viņā ir juridiska pretruna .

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Bet vajag aizliegt pašu pirātismu (šāres pārdošanas/pirkšanas mēģinājumus, atslēgu publicēšanu, konkrētu provaideru piratizēšanas metodes u.tml.)

es tiesji par to pasju, mhhhh

tiesji par sjo niansi arii ir sjis topic un tu zini, peec kura ntopic tas tika aizsaakts....

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu, ka tas topiks par bezmaksas šāri jau ir krietni pāri malai un tam bija jāpazūd uzreiz. Reklamēt šāri un jebkādus nelegālus SatTV izmantošanas veidus tiešām nevajadzētu. No savas puses varu tikai apsolīt vispār šādus šaubīgus tematus necilāt. Taču varu atbildēt tikai par sevi, nevis visu SAT sadaļu.

Pārējais ir uz katra personīgās atbildības/sirdsapziņas.

Papildus tas ir jāatrunā SAT sadaļas noteikumos, ja standarta boot.lv noteikumi neder.

Kuri ir jāizmaina/jāizveido esošajam SAT sadaļas moderatoram.

 

ADEX - pēc Tavas loģikas es esmu vienkārši ūberzaglis, jo mana 400+ disku DVD kolekcija ir >90% pirkta amazon.com

Tātad esmu apzadzis vietējos izplatītājus, kuri noteikti būtu šīs filmas Latvijā ieveduši un man piedāvājuši. Jāklapē arī ciet katrs topiks bootā, kur cilvēks interesējas par preču iegādi ārzemēs, jo viņš potenciāli apzog vietējos izplatītājus.

 

Softam IR alternatīva - lietot freeware, opensource vai lētāku softu. SatTV ir tikai FTA (bezmaksas, nekodētie) kanāli. Jo "valstij neparedzētas" programmas skatīties NEDRĪKST!

Es nedrīkstu pirkt SKY UK tjuneri un oficiālo karti, jo tā man vienkārši nepienākas. Tikai Rosts. Tas nekas, ka Rosts man nepiedāva Sci-Fi kanālu, bet toties viņš ir oficiāls un legāls!

 

Softa lietošanai tādu ierobežojumu praktiski nav, ja es nopērku programmu, tad es to varu lietot uz jebkura viena datora (ja vien licenze nenosaka ko citu) un jebkurā pasaules malā (nu ar retiem izņēmumiem).

Netā no adobe.com nopirkts Photoshop ir tikpat legāls kā M79 veikalā kastītē esošais.

Nelegāls Windows XP piedāvājas legalizēties caur netu. Office 2007 var novilkt no Microsoft mājas lapas un turpat nopirkt legālu keju. Un tas būs tikpat legāli kā nopirkt Office 2007 kastīti veikalā.

Tā ir mana izvēle KĀ to nopirkt. Nevis uzspiest man vienu un tikai vienu veikalu, kur es drīkstu "legāli" iepirkties.

Jā, varbūt tas nav gluži godīgi attiecībā pret vietējo izplatītāju, bet tā ir viņa problēma - piedāvāt mani interesējošu produktu. Un kāpēc lai viņš to vispār darītu, ja konkrētais produkts interesē mani un vēl 5 cilvēkus? Neatmaksājas. Tāpēc jau nevajag liegt cilvēkiem iespēju izmantot alternatīvas.

Tiesa, softa funkcionalitāte ir vienāda jebkurā pasaules malā, ja neskaita lokalizācijas nianses protams, bet tā jau neietekmē funkcionalitāti.

 

Viasats nespēj piedāvāt mani interesējošas programmas.

SatTV oficiālu alternatīvu LV teritorijā NAV. Tikai Viasats. Neviens cits satTV kantoris te oficiāli nav pārstavēts. Apraides licenzes nav.

Ar vārdu "oficiāli" es saprotu to, ka kantorim šeit ir savs ofiss, kur tirgo tjunerus un kartes, slēdz līgumus ar lietotājiem, nodrošina servisu.

Tāds LV teritorijā ir tikai Viasatam.

Ja mani Viasat piedāvājums neapmierina un es gribu ko citu, tad, ja es gribu but mega godīgs, man vienkārši atliek tikai kaktā sūkāt lāsteku, jo alternatīvu nav. Būtu kabeļTV pieejama, es uz sat vispār neskatītos.

Labi, tagad ir Hannu DVB, bet ar to jātiek skaidribā - vai viņiem atļaus apraidi visā valstī vai nē. Ja to pasākumu noraus podā, tad nav jēgas tērēties. Ceru ka nē. Viasatam vajag konkurenci.

 

Atklāti sakot, Viasatam ir sliktākā SatTV pakete Eiropā, katrs, kuram ir bijusi iespēja salīdzināt ar HTB+, SKY UK vai Premire piedāvājumu, to ir atzinis. Tjuneri, kuri mirst kā mušas, bez raidījumu ieraksta iespējām (PVR funkcija), praktiski neeksistējošs EPG (Viasat atbilde - priekš kam?) un abnormāla abonēšanas maksa par slikta satura kanāliem.

Nespēja piedāvāt "mazo" paketi, kura eksistē gan Igaunijā gan Lietuvā, ar ~10 kanāliem.

Viņi ir monopolisti un maz ieinteresēti sava pakalpojuma uzlabošanā, sak, kur liksies. Tagad nāk IPTV un DBV-T, būs viņiem beidzot konkurence, viņi varbūt sāks kustināt savas pakaļas un domāt par klientu.

Tāpat Viasats pat nedomā par HD kanālu piedāvāšanu tuvākajos gados.

 

Vienmēr būs tie, kas lietos to, kas viņiem "nepienākas", jo nav iespējams panākt (vismaz pie patreizējā sat tehnikas līmeņa ne) lai satelīta transpondera stars tiktu "nogriezts" precīzi uz valsts/reģiona robežas. Tikpat labi Valkā dzīvojošie arī var uztvert igauņu TV pārraides vai lietot Igaunijas mobilā telefona operatorus. Šaubos, ka Igaunijas TV ir raidīšanas atļauja uz LV teritoriju. Bet pierobežā tak rāda.

Nav iespējams aizliegt skatīties/gribēt to, kas ir ēterā. Tikai neraidot vispār.

Ir bezmaksas SAT kanāli - tos var redzēt daudz plašākā teritorijā kā mērķvalsts - ko ar tiem? Piemēram vācu TV kanāli VOX, RTL, Pro7, Sat1 - viņi rāda arī filmas.

Kas vēl interesanti - Viasat paketē uz Sirius 4 pavadoņa, ziņu kanāli CNN, BBC World un Euronews ir kodēti. Uz Astra pavadoņa 19.2E šie kanāli ir nekodēti.

 

Vienīgais veids, kā pilnībā uzvarēt sat pirātismu boot.lv forumā, ir par 2/3 izslaucīt SAT sadaļu, jo jebkurš posts/tēma par karšu emulatoriem, Dreambox, openbox, ip box tjuneriem, to iegādi un pāršūšanu ir potenciāli pirātisks, jo šos tjunerus neņem FTA kanālu skatīšanai.

Un aizliegt šādu topiku veidošanu kā šķiru, nežēlīgi klapējot jebkuru mēģinājumu apspriest šādas lietas. Ieskatot HTB+ kanālu un programmu apspriešanu, jo viņas nav oficiāli paredzētas Latvijai.

 

Ja vajadzēs legalizēties, legalizēšos, labi zinu, ka haļava nav mūžīga. Bet Viasatu tāpat neņemšu, nu jau ir labākas alternatīvas - LTC IPTV vai Hannu DVB ja to novedīs līdz tirgus līmenim.

Bet neviens man nevar liegt tiesības skatīties to ko, ko es gribu, nevis maksāt naudu par bezsakarīgu paketi zemā kvalitātē un bez EPG, par tjuneriem kuri mirst kā mušas un citiem Viasat jaukumiem.

 

Tjunera sagatavošana šārei prasa zināmas darbības. Nevar nopirkt veikalā "gatavu" tjuneri ar šāri, atnest to mājās, ieslēgt un baudīt bezmaksas/mazcenas sat priekus. Vajag arī interneta pieslēgumu.

Apmaksāt šo lietu ir mazliet sarežģītāk nekā telefona rēķinu.

Tas nav tikpat vienkārši kā aiziet uz vienu no publiskajiem torrent serveriem, iegrabināt vajdzīgā softa nosaukumu un to novilkt. Tāpēc šārēšana nekad nebūs tikpat plaši izplatīta kā softa pirātisms. Es nesaku, ka tas to attaisno.

Bez tam, augstais tjuneru skaits ar Ethernetu, un nāk klāt aizvien jauni, drīz vien šāri nogalinās. Pieņems ES saistošus likumus un beigsies tas prieks. Arī vairāku sat operatoru pāriešana uz virzītajiem stariem padara neiespējamu šāres izmantošanu tālu ārpus mērķa zonas. Šāre nomirs dabiskā nāvē. Latvijā paliks tikai FTA, Viasats un HTB+. Jo:

Man ienācās pārbaudīta informācija, ka oriģinālos SKY UK tjunerus un kartes vairs uz Eiropu nesūta. Atbildes gājiens uz Viasata nogriešanu Īrijai un UK droši vien. Kaut kur "augšā" ir notikušas pārrunas un sadalītas ietekmes sfēras. Nupat paskatījos vēl vienu resursu, kurš tirgoja Premiere oriģinālos tjunerus un kartes visai Eiropai. Arī tur tas pats.

 

/sarkasms on

Principā SAT sadaļa ir visbriesmīgākais pirātisma perēklis, domāju šāda tipa informācijai nav vietas godīgajā boot.lv forumā.

/sarkasms off

 

/fakts

boot.lv forumā uzturās LV lielākā online sat kopiena. Nevienā citā Latvijas IT forumā savas sat sadaļas nav. Vairāki cilvēki ne reizi vien ir teikuši, ka šeit ir vienīgā vieta internetā, kur var iegūt informāciju par Sat lietām latviešu valodā.

/fakts

 

 

Ieteiktu to apsvērt, pirms ķerties pie sišanas krustā un ķeceru dedzināšanas. Tas nav drauds, bet ieteikums.

 

Patiesībā ar šādiem tjuneriem ir tieši tāpat kā ar BitTorrent klientu - ar to var novilkt bezmaksas Linux distribūcijas un var arī vilkt ... paši ziniet ko. Pielietošanas veids. Modificē šādus tjunerus priekš "tumšām lietām" paši lietotāji.

Vispār var jau aiziet tik tālu, ka dajebkuru inetam pieslēgtu datoru var nodefinēt kā pirātisma perēkli, jo šim datoram taču ir iespēja lejupielādēt piratētu materiālu.

 

Par divkosību runājot:

Kāpēc piemēram netika aizklapēts topiks, kur cilvēks pārdeva čipotu PS2 komplektā ar vismaz 20 no neta novilktām spēlēm? Tas nav pirātisms? Pie tam vistīrākais, jo naudu prasīja par to.

Gandrīz jebkurš topiks par HTPC un HDTV iekļauj postus par HD ripu skatīšanos. Tas NAV pirātisms?

Kāpēc tad mob. tel. sadaļā temati par telefonu hackošanu, atlokošanu un pāršūšanu ar citam telefonam domātu softu iet griezdamies?

Ja apkarojam pirātismu, tad visās frontēs, nevis tikai SAT un Win lauciņā. Šajā jomā nevar būt "nedaudz stāvoklī".

 

Un vēl - man ir jautājums par šo te:

http://www.boot.lv/forums/index.php?s=&amp...st&p=995195

 

Izvilkums no foruma noteikumiem:

Forumā nav ļauts propagandēt pirātismu, kā arī neatļauti izplatīt programmproduktu atslēgas, sērijas numurus, pieejas kodus. Nedrīkst izplatīt programmas un metodes, kas paredzētas programmproduktu aizsardzības apiešanai (cracks). Tāpat arī nedrīkst pašam prasīt/piedāvāt citiem foruma biedriem programmu seriālos numurus, aktivācijas kodus, utt. Aizliegts arī propogandēt vai pamudināt kādu šādu nelegālu drošības līdzekļu apiešanas metožu izmantošanai. Gadījumā kad šāda tēma tiks aizsākta, vai jūs prasīsiet/piedāvāsiet augšminētos līdzekļus kādā citā pavedienā, jūsu raksti tiks tūlītēji dzēsti, un jums tiks piešķirts brīdinājums.

Ja es pareizi saprotu boot.lv noteikumus, tad par vienu "pirātisma propagandas" gadījumu var saņemt tikai vienu brīdinājumu, nevis banu.

 

P.S. SAT sadaļas moderators it kā skaitās base7, taču neesmu manījis nekādas moderējošas darbības no viņa puses. Kāpēc - tas manuprāt, ir boot.lv foruma administrācijai risināms jautājums.

 

P.P.S. Nevēlos, lai šis posts tiktu uzskatīts par "Mārci par moderatoru" kampaņu. Negribu un nevēlos būt par moderatoru. Dažu rakstura īpašību dēļ absolūti nederu tam. Jūtos labi kā boot.lv ierindas biedrs.

Link to comment
Share on other sites

Tas nav prettiesiski, jo tīri tehniski runājot, ir praktiski neiespējami "apgriezt" mob. telefona šūnas darbības zonu tieši pie robežas. Tāpat kā ar SatTV, virzemes apraidi, radio un daudz ko citu, kur netiek izmantots virzītais starojums.

Ja vien valsts nav pieņēmusi likumdošanu, ka tas tomēr ir prettiesiski. Bet tad jau katrs ar antenu/mobilo/DVD-RW/kseroksu ir potenciāls kriminālis. Tas jau velk uz PSRS/1984 stila sabiedrību.

Tas nav gluži pa tēmu.

Principā LV likumi aizliedz izmantot tikai Viasat šāri, ja es izmantoju ko citu, vismaz pie patreizējās likumdošanas, man nekas nedraud.

Ja skatās Eiropas (Vācijas) likumus, kur par šaringa un keju izmantošanu draud līdz 5 gadiem vai pamatīgs naudas sods - cita lieta.

Savukārt jebkuru, kas šārē citus operatorus Latvijā, var iesēdināt par nelikumīgu uzņēmējdarbību.

Baumo, ka Krievijas HTB+ šārētāji daloties ar operatoru. Cik tur taisnības - neņemos spriest. Bet redzot cik bezkaunīgi atklāts tas pasākums ir Krievijā, man ir zināmas aizdomas, ka tas tā varētu būt.

Jo HTB+ bez problēmam likumīgi izrēķinās ar kreisiem kabeļTV operatoriem Krievijā, kuri piedāvā viņu kanālus savos tīklus, nemaksājot HTB+ licenzes maksu.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Galu galā, tāpēc jau forumam ir administrācija, lai risinātu lietas stratēģiskā līmenī un noteiktu normas.

ja tu veel neesi sapratis, tad sjinii forumaa administraacijas kaa taadas SEN VAIRS NAV!

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi, tad Boot atradu tieši pateicoties SAT forumam. Pirmstam tusēju datuvē, tagad tur neesmu vispār bijis jau vairākus mēnešus...

SAT forumā vienmēr ir bijuši izpalīdzīgi cilvēki (Mārcis, Martini, Boldriks, aigarsclp). Liels paldies viņiem! Nevēlos, lai šādu foruma daļu slēdz!

 

Runājot par pirātismu, Mārcis jau visu sīki izklāstīja! Latvijā NAV alternatīvu (vismaz pagaidām) Viasatam. Arī par oficiālo karšu sūtīšanu jau teica - daudzi SAT operatori tagad to nemaz nevēlas darīt...

Kas gan cits atliek? Kabelis diemžēl man nav pieejams un es gribu redzēt kanālus, kuri MANI interesē, ne kurus uzspiež skatīties Viasats.

Link to comment
Share on other sites

Ar steigu vajadzētu mainīt VIASAT Latvija vadību.. jo ne jau Zviedrijas vadība ir pie vainas, kas notiek ar VIASAT Latvijā.. kāpēc tad citās valstīs VIASAT var piedāvāt labas paketes par pieņemamām cenām? piem., Ukraina, Igaunija, Lietuva, Ziemeļvalstis.. ?? aber Latvijā viss vienmēr ir otrādi.. pluss.. kāpēc NTV+ pa šiem gadiem vēl nav ienācis Baltijas valstu, NVS teritorijā?? kāpēc tikai apgrozās Krievijā, lai gan jamā piedāvātos kanālus, vismaz daļu, kabeļoperatori piedāvā arī Latvijā?

Link to comment
Share on other sites

CAP - es nezinu cik daudz teikšanas ir/nav Latvijas Viasat vadībai par paketes saturu, bet zinu, ka neesot bijis viegli dabūt TV3 iekšā IPTV, jo tieši zviedru mamma (Viasats) esot pretojusies, kamēr LV TV3 esot bijis pretīmnākošs.

Link to comment
Share on other sites

Man liekas, ka tauta uz masu nodarbojas ar filozofiju - kas ir un kas nav pirātisms. Ja mēs ņemam strikti juridiski, Latvijas teritorijā darbojas 3 veidu normatīvie akti:

1) Satversme;

2) LR likumi latviešu valodā;

3) MK noteikumi latviešu valodā.

Tad ir vēl vesela virkne rīkojumu, instrukciju un rekomendāciju, kas paskaidro procesu, bet kam nav likuma spēks. Ja mūsu likumos un MK notiekumos nav noteiktā prasība iekļauta, ka mums jāņem vērā attiecīgās ārvalstu licences/nosacījumi, tad mēs drīkstam visu pieejamo ņemt un izmantot. Ja paši neuzlaužam. Un tīri teorētiski jāatbild būtu tikai uzlauzējiem. Un visi starptautiskie līgumi, ES direktīvas u.c. ir tikai rekomendējoša rakstura, jo lai tie paliktu par juridiskiem dokumentiem, tie JĀAPSTIPRINA ar nacionālo normatīvo aktu. Un nekā citādāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

MarcisB, kāda starpība, no kura izplatītāja esi pircis - gan amazon.com, gan vietējie maksā autortiesību īpašniekam (par Maximu gan neesmu pārliecināts ;-) )

Runājot par pirātismu personīgajām vajadzībām - es arī šad tad novelku kādu kraku, keygenu vai seriāli, lai nočekotu kāda softa pilnās iespējas un izlemtu - ir vērts pirkt vai nē. Bet es tos nepublicēju un publiski neprasu padomus.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu,ko Jūs te visi tā cepjaties par to pirātismu!? Policija nespēj(vai negrib) apkarot īstos pirātus,kas uz to visu pelna vēl baltu naudu,nelegālie CD tirgoņi,veikalu softu instalētāji,kaut vai tie paši šāres devēji utt. Jūs te satraucaties par cilvēciņiem,kuri prot un spēj no interneta paņemt visu ,ko tas dod un arī tikai savām personīgajām vajadzībām!!!

OK,tad ieviešam Latvijā totālu interneta cenzūru un kontroli,kā tas jau ir Ķīnā,uz to pusi iet arī Krievija,un tad viss būs kārtībā! Būsim līdzīgi šīm ''supervalstīm''. Sviests totālais un absolūti neauglīga diskusija!!!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...