Jump to content

Marine radio VHF


dropman
 Share

Recommended Posts

Izmeginati FRS/GMRS midland komplekti. Drusku gribas lielaku attalumu. Zinu ka nav shis frekvences atlautas eiropaa, bet izmantots tiks dziljaa mezhaa, vai ari laukos copejot.

 

Samekleju ebay shitadus verkjus:

http://cgi.ebay.com/BRAND-NEW-COBRA-MARINE...1QQcmdZViewItem

 

Frekvence ir VHF 156.025 - 157.425 MHz

Izskataas nopietnakas par tiem midlandiem ar 5W (kura reali ir tikai drusku paari 1W).

 

Ko saka tie kas vairak par mani saprot no shiim lietaam? Laikam jau raidiit VHF ir vainu aizliegts vainu par maksu. Attalumam ja pareizi saprotu tad jabut lielakam.

 

Doma ir iepirkt divus tadus gabalus un savstarpeji sarunaties.

Link to comment
Share on other sites

Iipashi praatiigi jau nu nav izmantot shitaas frekvences, jo taas kopaa ar aviaacijas frekvenceem tiek chekotas visu laiku. Ja dzilji mezhaa un copeejot, tad jau labaak taadas, kur kaadi taxi dziivo... Un ja kas - legaali un par maksu nav vairs sen nemaz tik daargi - ja nemaldos 7,5 Ls gadaa par raaciju...

 

Par konkreeto kobru - Midlands toch i labaaks - nav jeega shito pirkt midlanda vietaa.

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, man pilnīgi pietiek ar PMR446 rācijm un pa mežiem es staigju diezgan daudz. Parasti jau nevajag lielāku attālumu par 2-3km, jo ar kājām lielus attālumus grūti nostaigāt. Sakaru attālums ir koks ar diviem galiem, jo lielāks attālums, jo smagāka rācija. Vai ir vērc staipīt smagu kluci lai teorētiski varētu nodibināt tālus sakarus, kurus nemaz rāli neizmanto. Protams, lētās PMR446 rācijas ir fufelis, bet piemēram Motorola taisa pat ļoti nesliktas rācijas ar 1W izejas jaudu(PMR446 standarts itkā atļauj tikai 0,5W).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...