Jump to content

Viss par un ap .LV domēna reģistrāciju


Russo
 Share

Recommended Posts

Apkopojums:

-.lv domēnus reģistrē Nic.lv(LU MII Tīkla risinājumu daļa), to var izdarīt tiešsaistē nic.lv

- maksa par .lv domēnu ir 8.70 gadā. Rēķins jāapmaksā ~mēneša laikā no izsūtīšanas, tikai jāņem vērā, ka nic.lv mēdz atteikt reģistrāciju vai prasīt priekšapmaksu, ja ir neapmaksāti rēķini .

- šobrīd aizliegts reģistrēt ir tikai domēna vārdus, kas satur rupjības

- katrai privātpersonai pienākas 1 .id.lv domēns

- datiem, ko dod nic.lv ir jābūt ticamiem, savādāk domēna reģistrāciju atsaka.

- domēnus atdot, pārdot, attteikties var sūtot faksu vai arī klātienē atnesot iesniegumu uz Raiņa bulvāri 29, Klientu apkalpošanas daļu (uzreiz pirmās durvis pa labi)

 

===

 

Sveiki.

Vēl viens muļķīgs jautājums, bet nu pašreiz man samērā aktuāls.

Pieņemsim, ka esmu piereģistrājis sev vairākus ļoti sakarīgus domēnus. Apmaksājis.

Kas ir tās garantijas, ka kāds onkulis, kuram, pieņemsim, varētu būt manāmi nozīmīgas biznesa intereses uz šo domēnu, nepaņems un tai pašā NIC nepārliks to domēnu uz sevis. Samaksājot, piemēram, attiecīgu naudas summiņu tam IT spechukam, kas to reģistrācijas lietu uzpasē?

Man ir 10 domēni. Bet man nav reāli momentā uz viņiem visiem tagad uzlikt mājas lappas.

Vai tas papīrelis par apmaksu, kalpo kā tas garantijas talons?

 

Tēma par to, kā būtu, ja būtu... :-)

 

Jau iepriekš pateicos par komentāriem un info.

Labots - eMDiiPii
Apkopojums
Link to comment
Share on other sites

Parasti līgumā jau šādas lietas atraksta, lai nebūtu nekādi sānceļi ;) Bet nu brīnumi jau notiek visādi...

Labots - alone
Link to comment
Share on other sites

NIC'am ir ļoti precīzi atrunāti domēna reģistrācijas noteikumi. Tos mēs lasam šeit, un vairāk nebūs jautājumu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Neviens neko tev neatņems.

Kurš pirmais brauc tas pirmais maļ.

Vienīgais izņēmums ir ja SIA ir dibināta PIRMS tu piereģistrēji domeinu un domeins tev tika iedots neuzmanības/kļūdas dēļ.. tad tev var atņemt to domeinu.. citādi nekā.

Link to comment
Share on other sites

Nu SIA man veel pagaidām nav un reģistrājis domēnus esmu kā fiziska persona.

 

Ok...bet kas notiek tad, ja esmu piereģistrējis kaut kādu domēnu, apmaksājis un pēc tam izrādās, ka ir kaut kāds UR reģistrats uzņēmums ar tādu nosaukumu? Tās latviešu naudiņas man kāds atdotu?

 

Un kas notiek, ja 1 no maniem domēniem ir līdzīgs kā UR reģistrāta SIA? Piemēram....hmmmm....Mums ir AS PAREX BANKA...es pieregjistrēju domēnu www.myparex.lv. Kas notiek tādos gadījumos?

It kā jau vārds parex nav unikāls. Pasaulē ir vairākas kompānijas kuru nosaukumos ietilpst vārs PAREX, pie tam shis vārds vēl figurē ja runā par ģeoloģijas lietām.

Faktiski ja snāk, ka man nav tiesību uz šo domēnu, tad arī ja es piereģistrēšu domēnu www.janisberzins.lv tad vairak neviens nedrīkstēs reģistrēt domēnus, kas satur vārdu jānis un bērziņš.???

 

P.S. Paldies dievam, neviena uzņēmuma ar tādiem nosaukumiem kā mani domēni nav.

 

P.S. Dīvainas lietiņas notiek Bootaa...[5 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 1 anonīmie lietotāji)

2 biedri: Russo, Immaa]

Labots - Russo
Link to comment
Share on other sites

moments te ir tads, ka Tev nepieskirtu domenu, neparbaudot vai tas nav pretruna ar citu iestazu, firmu utt interesem. Ja Tev jau ir nopirkti domeni, tad tai firmai ir javienojas nu jau ar Tewi par si domena parpirksanu un NIC'am seit darisana vairs ir tikai tik liela ka parregistret DNS uz citu serveri :)

Man skiet ka ir drosi.

Link to comment
Share on other sites

He he... :-D

Es to ašo ideju ar www.myparex.lv šodien uzreiz pēc publicēšanas arī realizēju un pasūtīju tā domēnu reģistrāciju uz sevis. Nu redzēs. Rīt vajadzētu būt rēķinam kuru apmaksāšu. It kā komentos arī norādīju, lai iečeko vai man ir likumīgas tiesības uz to domēnu. Ja kas pastrīdēšos vēl ar viņiem. Un došu ziņu par rezultātiem. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ātrāk pirms gadiem ~7 (varbūt vairāk) bija viens vecis, kurš reģistrēja domēnu Half-Life.com, tagad domēns laikam, ir pārpirkts. Bet vecis bija nopircis to domēnu, un viņš nodarbojās ar savu biznesiņu - printēja uz tualetes papīriem visādus logo, zīmejumus, nosaukumus. Un pateicoties šim domēnam, čalis īstenībā diezgan nopelnīja, un pēcāk pārdeva domēnu par ļemoniem Valve'i. Vot saucās - māk izbraukt uz citu rēķinu :)

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā prieks par tādiem cilvēkiem, kas mak kaut ko jēdzīgu izfiškot...

 

P.S. Izveidoju jaunu topiku, kas domāts WEB izstrades lietām. Wellcome! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Vai .lv domēnu var reģistrēt tikai šī iestāde http://www.nic.lv/DNS/

vai arī ir iespējams apiet to un tās noteikumus, reģistrējot .lv domēnu kur citur?

 

Vienkārši dažs punkts noteikumos par to, kādi domēna vārdi netiek reģistrēti, ir pārspīlēti stingrs.

 

Tātad - vai arī ārzemju vai kādi citi registrari vienalga pakļausies augstākminētās iestādes notikumiem, vai arī tie atļaus reģistrēt .lv domēnu pēc brīvākiem noteikumiem?

Labots - goto
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nav dzirdēts, ka varētu iztikt bez nic.lv, reģistrējot .lv domēnu.

Link to comment
Share on other sites

Cik man zinams Nic atbild par visiem latvijas domenu vardiem un laikam lidz ar to kontrole .lv zonu.

Link to comment
Share on other sites

ir redzēti daudz pārkāpumi tajos noteikumos jau piereģistrētajos domēnos, visvairāk bija par personu vārdiem domēnos, bet bija arī citi, ka laikam jau ir iespējams

Link to comment
Share on other sites

Smirnoff

manuprāt, normāli noteikumi. reizēm gan tas var nokaitināt, un kāvēl. bet nu... it sevišķi, ja vēl nic.lv šos noeteikumus ievērotu... un vēl it sevišķāk, ja viņi šos noteikumus neiterpretētu pēc saviem ieskatiem to nepaskaidrojot.

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Vienīgais, kas mani kretinē NIC darbībā ir rēķina piesūtīšana pa pastu (papīra formā, 21.gs, ibio) nedēļas vai divu laikā. Nu varētu kā cilvēki uz e-pastu atmest rekvizītus un rēķina numuru, bet nē..

 

P.S. kuri no NIC'a noteikumu punktiem autoram šķiet neapmierinoši? Tas, ka nevar izmantot firmu nosaukumus? Wrong - man pat pašam pieder domēns, kura nosaukumā izmantots Latvijā pazīstamas firmas nosaukums, un nekādu problēmu, jo jamie neiebilst. Toties es pilnībā atbalstu, ka nosaukumā nedrīkst būt rupjības. Nav mums vajadzīgs www.pohuj.lv

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vienīgie iebildumi varētu būt pret to, ka reizēm, aizsūtot pieteikumu reģistrēt labu domēna vārdu, gadās saņemt atteikumu, bet pēc tam pārbaudot, izrādas, ka domēns reģistrēts, kaut gan pirms tam uzrādījās kā brīvs.

Man pašam tā nav gadījies, bet tādas baumas ir dzirdētas.

Link to comment
Share on other sites

Artanis

Adex - nu, nav man gadījies, ka NIC'ā iebūvētais DNS meklētājs samelotu. Parasti statusu norāda pareizi, un visiem ir iespējas pārbaudīt, pirms strebt karstu un tad škrobēties.

Link to comment
Share on other sites

Hornicn

Man ir gadījies tā :D :D :D ka firma nevar piereģistrēt domēna vārdu, jo UR esot uzņēmums ar šādu nosaukumu, a fiška ta tur ka šī arī ir tā firma :D tas beidzās ar rakstisku iesniegumu un velkas jau 2 mēnešus :D

Link to comment
Share on other sites

Janciic

Ir tač daudz un dažādas starpniekfirmas. ;] Gandrīz katrs hostinga sniedzējs piedāvā arī domēnu reģistrāciju! :]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jautājums, ja esmu reģistrējis lv domēnu, vai kāds man to var atņemt?

 

Es domāju piemēram ir firma SIA Interlekss

 

Ja es vēlos reģistrēt domēnu interlekss.lv, vai man tas būs izdarāms?

 

Un ja būs, vai teiksim firmas īpašnieks var man viņu atņemt?

 

Otrs variants, ja firmas vēl nav ; Es piereģistrēju domēnu ; Kāds uztaisa tādu firmu, vai tas firmas īpašnieks man var atņemt domēnu?

Link to comment
Share on other sites

versatile

edw, ja nezini....

ja tu esi firma, tad dari ko gribi.

ja prastais juuzeris... tad ceri, ak neviens neizradis pretenzijas.

Link to comment
Share on other sites

ja tu esi firma, tad dari ko gribi.

ja prastais juuzeris... tad ceri, ak neviens neizradis pretenzijas.

 

un kur tas butu rakstits? :?

 

laikam atradu

 

 

Domēna vārds nedrīkst būt:

 

a. Citas organizācijas reģistrēta preču zīme, citas organizācijas nosaukums vai vispārpieņemts šāda nosaukuma saīsinājums. Reģistrs patur tiesības atlikt šādu domēna vārda reģistrāciju vai pieprasīt papildu pierādījumus pieteicēja tiesībām uz domēna vārdu.

 

Bet nu ka jau teicu, kas 1. brauc tas 1. mal, ja firma vel nav, visam jabut ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kristaps

Taču vari nosūtīt viņiem faksu (jā, NIC vēl joprojām uzskata faksu par dokumentu)..

MK noteikumi Nr.154 "Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas noteikumi"

Dokuments – jebkurā veidā un materiālā ierakstīta informācija, ko rada, saņem un uzglabā jebkura Latvijas Republikas valsts pārvaldes institūcija, valsts un pašvaldību iestāde, uzņēmums, uzņēmējsabiedrība un uzņēmējsabiedrību apvienība, kā arī sabiedriskā un reliģiskā organizācija (turpmāk tekstā – “organizācija”) vai fiziskā persona.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kristaps

Runa iet nevis par to, ka faksam nav juridiskā spēka, bet gan par to, ka viņš jebkurā gadījumā ir dokuments.

Link to comment
Share on other sites

Avots: http://www.nic.lv/DNS/ (2008-04-17 12:41)

 

Pēc satura

 

Domēna vārds nedrīkst būt:

 

a. Citas organizācijas reģistrēta preču zīme, citas organizācijas nosaukums vai vispārpieņemts šāda nosaukuma saīsinājums. Reģistrs patur tiesības atlikt šādu domēna vārda reģistrāciju vai pieprasīt papildu pierādījumus pieteicēja tiesībām uz domēna vārdu.

b. Ģeogrāfiskas vietas vai objekta nosaukums. Pilsētu, ciemu vai pagastu nosaukumus ir atļauts lietot to pašvaldībām.

c. Personas vārds.

d. Vispārzināms nosaukums vai vārds, kura lietošana var aizskart trešo personu intereses.

e. Nepieklājīgs vai aizskarošs vārds vai izteiciens.

 

Sīkāk domēna vārda izvēle ir izskaidrota atsevišķā rakstā Domēna vārdu strīdu risināšanas noteikumi.

 

TokRa - b punkts.

Piemēram, gribu reģistrēt venecuela.lv

It kā saskaņā ar minēto punktu tas ir pretrunā.

 

Taču kāpēc tad ir reģistrēti domēni argentina.lv un brazilija.lv???

Link to comment
Share on other sites

TokRa - tas ir gadījumā, ja atteikums ir šāds:

Labdien,

 

LU matematikas un informatikas instituts, izskatot Jusu pieteikumu par domena varda registresanu, konstateja apstaklus, kas norada uz to, ka domena varda registresana uz Jusu varda aizskartu treso personu intereses. Domena vardu stridu risinasanas noteikumos ".lv" augseja limena domenu registra ir noradits:

 

1) 3.punkta "Latvijas Republikas Uznemumu registra registreto organizaciju un uznemumu pilnos nosaukumus un to saisinajumus ..., ka ari Latvijas Republikas Patentu valde registretas precu zimes ka domenu vardus var pieregistret tikai to juridiskie ipasnieki.

 

2) 4.punkta "Registretaja pienakums ir parliecinaties, ka izveletais domena vards ta registresanas bridi neparkapj 3. punkta minetos noteikumus. Domena varda registracija var tikt atcelta jebkura laika, ja tiek atklats, ka domena varda registracijas bridi bija parkapti noteikumi.".

 

Pamatojoties uz ieprieks mineto, lai noverstu 3. un 4. punkta parkapumu, LU Matematikas un informatikas instituts ir atteicis Jums domena varda registraciju.

 

Neaizskarot treso personu intereses, Jums ir iespeja:

 

1. Izveleties citu domena vardu atbilstosi "Domena vardu stridu risinasanas noteikumiem ".lv" augseja limena domenu registra";

 

2. Iegut no sis tresas personas rakstisku piekrisanu si domena varda registresanai uz Jusu varda.

 

3. Iesniegt rakstisku apliecinajumu, ar kuru apnematies pec augstak mineto personu pieprasijuma atteikties no domena varda par labu pirmtiesibu ipasniekam.

 

 

DNS Admin,

Latvijas Universitates Matematikas un Informatikas instituts,

NIC, DNS Registrs,

Institute of Mathematics and Computer Science,

NIC, DNS Registry,

Raina bulv 29, Riga, LV - 1459, Latvija

tel.+371 67085858, fax.+371 67225072

e-pasts <dns-reg@nic.lv>, http://www.nic.lv/DNS

 

Šajā gadījumā atteikums ir uz cita pamata:

Labdien,

 

saskana ar .lv domena vardu noteikumiem mes neregistrejam:Ģeogrāfiskas vietas vai objekta nosaukums. Pilsētu, ciemu vai pagastu nosaukumus ir atļauts lietot to pašvaldībām.

 

DNS Admin,

 

LU agentura LU Matematikas un Informatikas Instituts

NIC, DNS Registrs,

Institute of Mathematics and Computer Science,

NIC, DNS Registry,

Raina bulv 29, Riga, LV - 1459, Latvija

tel.+371 67085858, fax.+371 67225072

e-pasts <dns-reg@nic.lv>, http://www.nic.lv/DNS/

Labots - goto
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ervains91

Hai!

Man daži jautājumi radušies par domēnu reģistrāciju!

 

Kur var reģistrēt .lv domēnu?

Kas ir vajadzīgs lai to izdarītu?

Cik tas maksā?

Kā ar serveriem?

Ja man jau saits eksistē ar vienu adresi, es to jauno .lv domēnu varu vienk. pārlikt pāri tam vecajam ??

 

Plds :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

senaakos laikos tiesaam vareeja pieregistreet gan esosu firmu, gan geograafisku vietu un personvaardu domeenus... bet tas veel bija pagaajusajaa gadsimtaa :) jaunaakajos laikos ar katru gadu naak jauni ierobezojumi... jaunaakais hits : nepieregistreesi domeenu ja taa vaards atbilst EU registreetai precu ziimei, respektiivi kaads portugaalis buus pieregistreejis precu ziimi avīze un tu LV iedziivotaajs kaut izstiepies kaut saraujies klaat tam domeenam netiksi... un avīze.lv staavees briiva po ziznji..., ja vien kaads ko nesarunaas ar precu ziimes tureetaaju..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
guccirl

Es atceros man sen stāstīja piedzīvojumu ar domeenu www.mc2.lv kāds gudrinieks zinot ka buus shaads veikals noregistreeja vinju aatraak un peec tam pats piedāvāja nopirkt no vinja sho domeenu par bargu naudu reatonam :) Cik sapratu tas beidzās ar salauztu kāju un domēns tika atdots pa simbolisku samaksu :)

Link to comment
Share on other sites

Vieglāk ir vienkārši .lv zonai iet ar līkumu. Noteikumu tiešām viņiem ir par daudz.

 

Gribēju piereģistrēt dlg.lv, kas ir saīsinājums. Reģistrs atbildēja, ka [laikam Latvijā] eksistē juridiskā persona ar nosaukumu "DLG". Tas nozīmē, ka faktiski liela daļa domēnu, it īpaši īso, ir rezervēti, registrantiem par to neko nemaksājot.

 

Ģeogrāfiskie nosaukumi, personas vārdi. Kalendārā un tai pašā Latvijas kartē (nerunāsim nemaz par ārzemēm) var atrast bezgala daudz īsu vārdu. Ja ņem vērā, ka katram vārdam vēl ir vairāki alternatīvie pieraksti, faktiski šo noteikumu pilnīgi ievērot nemaz nav iespējams.

 

Lamu vārdi nav konkrēti definēti. Vai tie ir tikai Latviešu, tikai Krievu?

 

Rodas iespaids, ka noteikumi radīti, lai dotu Registraram iespēju atteikt pēc iespējas vairāk gadījumos.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tev ir jāpalūdz tam, kas ir iegādājies domēnu id.lv, lai tev piešķir subdomēnu xxx.id.lv tikko uzzināju, par otrā līmeņa domēniem, bet tie nav bezmaksas

Labots - paulis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...