Jump to content

462 MHz


ērce
 Share

Recommended Posts

Esmu iegādājies rāciju kura raida 462 MHz frekvence.Cik saprotu ar likimu man tas ir aizliegts, vai ir iespēja dabūt atļauju lai sazinātos šai frekvencē.Kur to var izdarīt un cik tas izmasās.

Ceru ka kāds zin atbildi uz šo jautājumu

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

lietotaajs Racer noteikti spees pareizi atbildeet

Link to comment
Share on other sites

Vari nemaz i neintereseeties - CDMA opratori tur straadaa - "popal" Tu. :D

Link to comment
Share on other sites

CDMA kas tie par operātoriem? Ka spratu šai frekvence pat labāk i"nedomāt ko teikt! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Vai runa iet par taa saucamo GMRS frekvenci? Ja tas taa ir, tad labprāt uzklausītu pārdomas un/vai faktus par to vai kāds reāli skries pakaļ man ja es ar tādu rāciju ik pa laikam kautko parunāšu? Vai vispār tehniski ir iespējams (un arī vai ir cilvēki Latvijā kas ar to nodarbosies) nokert kustīgu indivīdu ar aizliegtu rāciju?

Gribās vienkārši noskaidrot lietas nopietnību.

Īpaši gribētos dzirdēt Racer domas šajā jautājumā, jo cik noprotu cilvēks ir tajā visā iesaistīts :D

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tik pat labi varētu paprasīt: vai kāds meklēs, ja es mājās glabātu nereģistrētu šaujamieroci?

Kopš kura laika šeit ir atļauta likumpārkāpumu plānošanas apspriešana?

Link to comment
Share on other sites

nevajag pārspīlēt. vienkārši zinu ka cilvēki izmanto šos sakarus ikdienā un gribu uzzinat ar ko tas var draudēt. Elementāri, ne?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Es nepārspīlēju. Nelicencēta frekvences izmantošana ir likumpārkāpums.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Lai ir likumpārkāpums.

Likumi ir dažādi, sodi arī. Par parkošanos neetļautā vietā ir 10ls, par zādzību ir 3 gadi un par terorismu ir daudz gadu.

Gribu saprast cik NOPIETNS ir šis aprunātais likumpārkāpums un kādā līmenī tas tiek kontrolēts.

Link to comment
Share on other sites

Sods - ierīču konfiskācija un pārsimts Ls.

Kontrolē jau iepriekš minētā ESD - nesatraucies, noķers tevi ātri.

Likumi netiek rakstīti tāpēc, lai ieriebtu kādam, bet, gan, lai palīdzētu un sakārtotu. Diez vai tu pats būtu priecīgs, ja tev nerādītu TV, raustītos internets vai nedod Dievs nevarētu sazvanīt ātro palīdzību dēļ viena dunduka, kuram uzspļaut uz likumiem un galvenais papļāpāt par vakara pjaņu.

 

P.S. Iedomātājām situācijām var nebūt nekāda sakara ar jautājumā apspriesto frekvenci, galvenokārt tās tika minētas pārdomu rosināšanai.

Link to comment
Share on other sites

Lai kautko pārkāptu ir jāzin kā to izdarīt. Nopirkt pilnīgā bezjēgā rāciju uz aizņemtu frekvenciir vienkārši stulbi.Ja nesajēdzi kas notiek ēterā, tad turies no tā pa gabalu. Nu nedrīkst izmantot aizņemtas frekvences un viss! Ja ir vēlēšanās nelegāli iziet ēterā, tad ir daudz un dažādi varianti, bet pirmstam vajag apgūt vismaz radiotehnikas pamatus. Kaut visu mūžu esmu bijis radiopirāts, es tikai atbalstu Racer ar viņa kantori, kurš ķer visādus durakus, kuri var, bez sirdsabziņas pārmetumiem, iziet ēterā uz aizņemtas frekvences.

Link to comment
Share on other sites

Vai vispār tehniski ir iespējams (un arī vai ir cilvēki Latvijā kas ar to nodarbosies) nokert kustīgu indivīdu ar aizliegtu rāciju?

 

Svariigi cik aatri indiviids skrien. :D Atbilde ir jaa, var. Vispaar vari palasiities www.esd.lv. Rekur Tev filminja, lai buutu priekshstats kas un kaa. :)

Link to comment
Share on other sites

Koroče pārdomas par FRS/GMRS rāciju lietošanu Latvijā (liels paldies gūglei un SPRK)

 

(Neizskatīsim kanālus 8-14 (467.5625 MHz - 467.7125 MHz" jo "FRS use ONLY" un "Channels 8~14 are low-power FRS license free channels")

 

1) Vienīgais licenzētais šī frekvenču diapazona lietotājs ir VAS "Valsts Informācijas Tīklu Aģentūra" - turpmāk VITA:

"padome nolemj:

Piešķirt valsts AS „Valsts informācijas tīkla aģentūra” radiofrekvenču spektra joslu 450 MHz-453 MHz/460 MHz – 463 MHz viena radiokanāla (kanāla solis 1,25 MHz) radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības komercdarbībai Latvijas Republikā līdz 2016.gada 22.decembrim." Avots - http://www.sprk.gov.lv/index.php?id=4490&sadala=294

 

2) Platjoslas ciparu sistēmās PAMR/FB (ML:450,0-453,0 MHz) ir iespējami tikai DIVI kanāli ar soli 1.25 MHz. Centrālās frekvences: ML1: 451,1250 MHz/FB1: 461,1250 MHz un ML2: 452,3750 MHz/FB2: 462,3750 MHz. Avoti: http://www.sprk.gov.lv/doc_upl/Radiofrekve...01.01.2008).doc un http://www.likumi.lv/doc.php?id=154846

 

3) Pieļaujot, ka kanāla platums ir 1.25 MHz, pirmo kanālu FB1: 461,1250 MHz varam atmest jo tas neskar GMRS frekvences: 461,1250+6250= 461,7500 MHz kas ir mazāk par FRS/GMRS pirmo kanālu 462,5500 MHz

 

4) Cenšoties lietot pēc iespējas tālākas frekvences no iespējamās VITA centrālās frekvences 462,3750 MHz (piemēram 7-to - 462,7125 MHz), mēs ar savu 25 KHz vai 50 KHz (dažādos avotos dažādi) FRS/GMRS kanāla platumu pret VITA izmantoto 1,2500 MHz kanāla platumu, sēņojot vai makšķerējot, VITA-i būsim kā piliens jūrā.

 

 

P.s. Labojiet mani, ja kļūdos.

 

Ko varat teikt par šādu spriedelējumu? Atrasts tepat forumā.

Link to comment
Share on other sites

Neviens neko par manu spriedelējumu nesaka ;) un arī par pāris vārdiem ēterā tipa "kur esi, kā iet" līdz šim pa galvu dabūjis neesmu.

Link to comment
Share on other sites

Ko varat teikt par šādu spriedelējumu? Atrasts tepat forumā.

 

Ehh, pirms paaris gadi, kad CDMA tikai saaka ieviesties, darba grupa uztaisiija peetiijumu tieshi par dazhaadu sisteemu saderiibu, jo blakusjoslaas izmantojas arii shaurjoslas (25 kHz) sisteemas. Varianti ir n-tie pat ar blakusjoslaam. Slinkums gari izpluust bet arii shaurjoslas raidiitaajs, ja atrodas pietiekami tuvu, tad rada trauceejumus platjoslas sisteemaam. Baazes stacija saak mest aaraa kljuudas un tad operators veershas peec paliidziibas ESD. Taalaak jau viss notiek vienkaarshi. :)

 

Liidziigi ir ar GSM un 900 MHz radiotelefoniem...

Link to comment
Share on other sites

Ok, operators vēršas ESD. Bet tajā brīdī kad ESD brauks ar savu zaļo busu ķert likumpārkāpēju, tas jau būs pavisam citur un varbūt jau sen būs izdarijis savas nelegālās lietas :)

Uzdošu vēl citu jautājumu (vēl tiešāku): Vai ESD ir noķēris kādu ar GMRS rāciju rokā un ja ir tad kā tas process ir beidzies (naudassods, konfiskaacija, fiziska izrēķināšanās :D )

Link to comment
Share on other sites

Ok, operators vēršas ESD. Bet tajā brīdī kad ESD brauks ar savu zaļo busu ķert likumpārkāpēju, tas jau būs pavisam citur un varbūt jau sen būs izdarijis savas nelegālās lietas :)

Uzdošu vēl citu jautājumu (vēl tiešāku): Vai ESD ir noķēris kādu ar GMRS rāciju rokā un ja ir tad kā tas process ir beidzies (naudassods, konfiskaacija, fiziska izrēķināšanās :D )

 

 

ļoti ceru ka nēbūšu pirmais ko noķrs-ar pirmajiem parasti pēc pilnas programas :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ok, operators vēršas ESD. Bet tajā brīdī kad ESD brauks ar savu zaļo busu ķert likumpārkāpēju, tas jau būs pavisam citur un varbūt jau sen būs izdarijis savas nelegālās lietas :)

 

Busi ir visaadi, zalji vairaak eksponeejas... :) Tas tiesa, ka nav reaali nokjert paarkaapeju kursh raida 5 sec dienaa un pie tam neregulaari, bet tie nav galvassapju radiitaaji legaalajiem.

 

Uzdošu vēl citu jautājumu (vēl tiešāku): Vai ESD ir noķēris kādu ar GMRS rāciju rokā un ja ir tad kā tas process ir beidzies (naudassods, konfiskaacija, fiziska izrēķināšanās :D )

 

Jaa ir nokjerti. Par atbildiibu attieciibaa uz paarkaapumu nav tik vienkaarshi, jo debilaas regulas atljauj ES tirgot arii lietas, kuras neatbilst lietoshanas priekshnoteikumiem. Liidz ar to ir starpiiba starp cilveeku, kursh veikalaa ir vienkaarshi nopircis raacijas, nezinot, ka taas nedriikst izmantot un cilveeku, kursh apzinaas, ka tas nav legaali, bet speeleejas ar uguni. Tad nu uguns vinju pieveic... :p Viss notiek atbilstoshi likumdoshanai. Par variantu ar fizisku izreekinaashanos... Nemeegini visus meeriit peec vienas meerauklas un saliidzinaat ar savu vidi. :D Joks, protams.

 

ļoti ceru ka nēbūšu pirmais ko noķrs-ar pirmajiem parasti pēc pilnas programas :unsure:

 

Da nevienu neuztrauc vai Tu esi pirmais, vai 36346-ais. Paaraak daudz uzmaniibas 1 personai. Darba pietiek arii citaas joslaas.

 

Godiigi sakot neesmu ieintereseets baigi staastiit par darba ikdienu nelegaalju kjeeraajiem (vismaz par to, ko zinu). Varu pateikt vienkaarshi - aparatuura ir pietiekami laba, kvalificeeti cilveekresursi ir un kjershanas panjeemieni arii ir. Radiofrekvenchu spektra uzraudziiba un elektromagneetiskaas saderiibaas nodroshinaashana ir baig nopietna lieta. Viss.

Link to comment
Share on other sites

ērce, a Tev vajag tās problēmas, jeb varbūt Tu esi asu izjūtu cienītājs, kuram sagādā baudu sajūta, ka redz inspekcijā ir luņi kuri mani kruto nevar noķert. Tak padomā par to, ka tu vari traucēt kādam un ja viņš Tevi noķert, tad Tu nu točna dabūtu bietē. Tieši tā pat var būt ar Tavu bezvadu interneta pieslēgumu, vai bezvadu videosignāla raidītāju. Diez vai Tu būsi priecīgs, kad hoķa laikā kaimiņš ieslēgs traucējošu iekārtu un Tu neredzēsi kā iemeta golu. Es daudzus gadus esmu izmantojis ēteru , bet nekad nēsmu "sēdējis" uz kādas jau aizņemtas frekvences un traucējis citu sakarus. Traucēt kādam, es uzskatu par cūcību un tur tiešām ir Racer kantorim darbs. Ir taču tik daudz iespēju iziet ēterā tā, ka neviens gailis pakaļ nedziedās. Vajag tikai pie tā pastrādāt. Protams, ir jāzin Rcer kantora darba metodes un jāzin, kur atrodas monitoringa stacijas. Tā pat vajag attiecīgo mēraparatūru un zināšanas lai noregulētu savu aparatūru, citādi tā var izstarot nekontrolētas harmonikas un radīt citas problēmas.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Prieks, ka visiem viss ir skaidrs. :) Vispaar probleemas ir arii labticiigajiem pirceejiem, jo paardeveeji ar biezhi neko nejeedz no ta, ko driikst un ko nedriikst tirgot - PTAC jamos leenaa garaa apzin un liek izvaakt no tirdznieciibas shaada tipa radiostacijas, bet tas arii ir sviests, jo principaa buutu jaabuut sisteemai, kas aizliedz neatbilstoshas raacijas te ievest, nbet - welcome to EU... :p

Link to comment
Share on other sites

viss jau tas ir labi un apsveicami. Bet shiis problemas nebuutu ja buutu vienots frekvenchu sadaliijums gan EU gan US. Kapeec nav vienots, man nav skaidrs vel joprojaam... Un kapeec US var bliezt ar lielu jaudu privaatajos sakaros un EU ar krietni mazaaku, arii nav skaidrs.

Buutu viss daudz maz novienadots, shiis mulkiigaas diskusijas par 462 frekvenci vispar nebutu :)

Link to comment
Share on other sites

Radiosakari ir veidojušies vēsturiski. Ja Eiropa vēl kāda sistēma ir, jo radiofrekvences vajadzēja saskaņot starpvalstu līmenī. Radioviļņiem bija pofig, vai valsts ir ar komunistisku vai citu režīmu. Krievi gan darīja kā grib un Eiropai to bija grūti ietekmēt, jo ko tu padrīsi, ja pret tevi stobri pagriesti. Amerikāņi jau tadi paši krievi vien ir, tikai bagātāki, bet dara kā grib un spļauj virsū visiem pārejiem. Tā nu tas bardaks ir Pasaulē izveidojies un izdarīt tur vairs neko nevar. Kas nu ir jāatdzīst, amerikaņi vienmēr ir bijuši priekšā pārejām valstīm ar pilsoņu vai tautas sakariem. Jaudas arī amerikāņiem lielas, bet valsts jau arī liela. PMR tipa tautas rācijas amerikāņiem bija daudz ātrāk par Eiropu.

Racer principā ir taisnība un nevajadzēja atļaut pie mums tirgot mistisku diapazonu rācijas, bet kas tad ar to nodrbosies. Racer kantoras darbs sākas tikai tad, kad tāds radiopirāts, ar nepareizu rāciju, iziet ētera, bet kamēr rācju nelieto, tikmēr jau neko izdarīt nevar. Bodnieks vienmēr var pateikt, ka rācija domāta tūristiem, kuri brauks uz Ameriku.

Link to comment
Share on other sites

make_my_day

Palasiet Nīči "Ubermensch"

 

Ūbercilvēkiem nav jāievēro dumjās tautas masas noteikās mijiedarbības likumsakarības. Ja ir vajadzība noteikta lietot kautko, tas ir arī jādara bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem un jānovērš/jāiznīcina jebkurš traucēklis, vēl jo vairāk pretdarbība no to puses, kas grib traucēt Ūbercilvēkam funkcionēt visuma/dieva/likteņa paredzēto sakarību ietvaros/ārpus tām! Āmen...

Link to comment
Share on other sites

Palasiet Nīči "Ubermensch"

 

Ūbercilvēkiem nav jāievēro dumjās tautas masas noteikās mijiedarbības likumsakarības. Ja ir vajadzība noteikta lietot kautko, tas ir arī jādara bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem un jānovērš/jāiznīcina jebkurš traucēklis, vēl jo vairāk pretdarbība no to puses, kas grib traucēt Ūbercilvēkam funkcionēt visuma/dieva/likteņa paredzēto sakarību ietvaros/ārpus tām! Āmen...

 

 

Ja mēs visi tā sāksim laist tad bardaks būs ne tikai rādijo viļņos,bet ari uz ceļiem un vispār nebūs droši izlīst no pagraba. :unsure:

 

 

Prieks, ka visiem viss ir skaidrs. :) Vispaar probleemas ir arii labticiigajiem pirceejiem, jo paardeveeji ar biezhi neko nejeedz no ta, ko driikst un ko nedriikst tirgot - PTAC jamos leenaa garaa apzin un liek izvaakt no tirdznieciibas shaada tipa radiostacijas, bet tas arii ir sviests, jo principaa buutu jaabuut sisteemai, kas aizliedz neatbilstoshas raacijas te ievest, nbet - welcome to EU... :p

 

 

Kad iegādājos šo rāciju mani intresēja tikai viens, lai būtu ciešma sakru kvalitāte un darbības attālums.

Pec kāda laika izdomājām iegādāties vel, lai varētu vairāki cilvēki sazināties UN tikai tad sāku pētīt kāda frekvence viņa īsti raida lai nenopirku pavisam ko citu.

Pie vieniem raušiem pielīdu pie kompja lai plūrētu vai vispār es drīksu ko šai frekvencē raidīt, lūk ari visa šī diskusija.

 

Bet ja tā godīgīgi rācījai ir 22 kanāli. Rīgā vietām ir aizņemts 1 un 5 braukājot ap Rīgu maniju kādu darbību ap 6 , likās ka vienīgie kas tur drīkstētu raidīt ir uz 1. kanāla.Pārējie tādi paši muļķiši ka es :!:

Link to comment
Share on other sites

viss jau tas ir labi un apsveicami. Bet shiis problemas nebuutu ja buutu vienots frekvenchu sadaliijums gan EU gan US. Kapeec nav vienots, man nav skaidrs vel joprojaam... Un kapeec US var bliezt ar lielu jaudu privaatajos sakaros un EU ar krietni mazaaku, arii nav skaidrs.

Buutu viss daudz maz novienadots, shiis mulkiigaas diskusijas par 462 frekvenci vispar nebutu :)

 

Didzis jau daljeeji atbildeeja - jenkjiem FCC ir pavisam cita pieeja un vinjiem ir juutami lielaakas platiibas valsts ietvaros. Un vispaar vinjiem ir pofig. :D Starp citu par krieviem taa nevar teikt, jo arii padomju laikos krievi daudz ko paarkaapa, bet tomeer pie vadliinijas par diapazonu sadaliijumiem pietureejaas. Vispaar ir taads pamatdokuments shiim lietaam kaa RadioReglaments, kur valstis ir sadaliitas regionos un attieciigi arii diapazoni. Aziaatiem arii ir citas frekvences, jo piemeeram Japaanaa razhots radiotelefons var straadaat, piemeeram, NATO aviaacijai paredzeetaas frekvencees. Utt. Uzskatu, ka tomeer kaut kaadi noteikumi ir jaaieveero (liidziigi kaa celju satiksmee), galvenais lai tie buutu logiski un nepiecieshami, nevis bezjeegaa ierobezhojoshi.

 

P.S. Par Niichi riktiigi paarsmeejos, jo tomeer arii filosofiju bikinj esmu studeejis - make_my_day, Tu veel kaut ko no Niiches esi lasiijis, vai tikai sho citaatu kaut kur atraki un pielietoji absoluuti kreisaa kontekstaa? :p

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...