Jump to content

DAB radio Latvijā


fusio
 Share

Recommended Posts

AAC efektivāk saspiež skaņu, bet ne jau līdz 64kbps. Lai kā arī būtu vismaz LR uz labas skaņu tehnikas FM variantā skan labāk par DAB+. Kas gan jāatdzīst, klausoties ziņas un citus raidījumus, kur tikai balss skan, DAB+ nav ne vainas. Ar mūziku, pie tik zema bitraita, netiek galā arī AAC. Nē, uz ķēķa radio, kurš jau pats skan kā miskastes vāks, gan jau to kompresīju nedzird.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

 

Pirms 36 minūtēm , Didzis teica:

jāatdzīst, klausoties ziņas un citus raidījumus, kur tikai balss

 

Mana pieredze ir gluži pretēja Didzis, es testā izmantoju Radio5, un skanot dziesmai atšķirību var dzirdēt pat kurlais.

 

Protams plikam vokālam raidījumā nav jau diapazons tik liels un varētu būt, ka atšķirību nedzird, bet mūzikai ir super pie esošās situācijas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Kaspars12 teica:

es testā izmantoju Radio5,

nezinaaju, ka 5 klausiitajam ir svariiga muuzika un skaneejuma kvalitaate, galvenais tak ka reklaamu naff :)

 

1 stundu atpakaļ, ivo teica:
pirms 2 stundām , ju teica:

uztvērējs ir telefons. Pēc tam pa BT vai vadu

Čakars sanāk

tik pat milziigs, kaa Waaziiti palaist,

toties LV stacijas var klausiities aarzemees un aarzemju pie mums

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Čakars sanāk

parasti jau telefons automātiski savienojas, ja BT ir palicis ieslēgts, tālāk atleik tik ieiet aplikācijā un nospiest play.

 

Carplay vai Android Auto gadījumā vēl vienkāršāk

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, MartiniB teica:

nezinaaju, ka 5 klausiitajam ir svariiga muuzika un skaneejuma kvalitaate, galvenais tak ka reklaamu naff

 

grabošās škodās tak mūzikas kvalitātei vēl mazāka nozīme pie pastāvīga fona trokšņa :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ideja tam T-DAB bij skaista, bet sačakarētu tāpat kā DVB-T, kad q aizietu galīgā pīī. Lai gan jau tagad analogajā FM tiek atskaņoti n-tās reizes pārspiesti gabali. Šodien pēc 4 vakarā, braucu mašīnā un dzirdēju pa LR1 LVRTC un Padomes viedokļus - interesanti. Vēl bij mazliet jau izaugušais mūžīgais Tīnis Grēviņš un kaut kāds jokains tehnoloģiju eksperts Karlsons, kurš pusi pastāstīja garām. Pa lielam po, bet esmu to pusē, kuri saka, ka tagad DAB nevajag...

Link to comment
Share on other sites

Es gan Kasparam nepiekritiishu, ka DAB mashiinaa skan labaak kaa FM, savaadaak, jaa, bet kaut kaada nedabiiga taa skanja. Iespeejams pie vainas mans uztveereejs, hwz.

Iesleedzot Spotify tur gan starpiiba ir milziiga.

Internets mashiinaa caur to pashu Bluetooth tiek nodroshinaats.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ju teica:

tur kaut kā izteikti kropļojumi uz augšām, ja lieto BT.

nav nekāds brīnums, jo bluetooth spiež ar zudumaino SBC vai gandrīz bezzudumaino aptX, bet cik bieži pēdējais ir sastopams auto audio sistēmās, hmmm... dažos verķos ir, bet vai kādos OEM arī, hz

Link to comment
Share on other sites

Bet ar tās pašas firmas lētāku aparātu to kropļojumu nav. Tātad vienam kaut ko nomuģījuši.

Link to comment
Share on other sites

Man kā vidusmēra nezinītim radio jomā, palasot tofiku, šķiet, ka gala patērētājam ieguvums būtu apaļa 0, ja tagad ieviestu DAB. Am I Right?

Bet vispār jāsaka, ka, radio šobrīd darbojas pārāk labi, lai tur kaut ko radikāli mainītu. CD kvalitāti tāpatās nesasniegs arī DAB, jo uz tehniku (raidītājiem) kā vienmēr letiņi noskoposies un saliks lētāko.

 

Bišķi offtopik, bet ienāca prātā uzjautāt, varbūt kāds mācēs pateikt - kāpēc man auto pārslēdzoties no CD uz radio, skaļums jāpagriež krietni uz augšu, lai sasniegtu sākotnējo līmeni? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , raivix95 teica:

kāpēc man auto pārslēdzoties no CD uz radio

Cd iebūvēts tajā pašā galvā, kur radio, vai ir atsevišķs CD čendžers?

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , raivix95 teica:

kāpēc man auto pārslēdzoties no CD uz radio, skaļums jāpagriež krietni uz augšu, lai sasniegtu sākotnējo līmeni?

Tāpēc, ka dažādiem avotiem parasti ir dažādi līmeņi. Pat katram CD un arī katram radio ir atšķirīgs līmenis.

I aparāti, kam to starpību var pieregulēt, t.i. katram avotam.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

2017.12.1. , 20:43, ggg97 teica:

Cd iebūvēts tajā pašā galvā, kur radio, vai ir atsevišķs CD čendžers?

Gan, gan. Bet abi ir skaļāki par radio. Protams, rakstītie diski ir klusāki par pirktajiem (jo kādreiz vēl nebiju iepraktizējies nolīmeņot MP3 decibelus :D), bet tāpat skaļāki par radio.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Labdien! Vai kāds zina, kas par radio standartu ir parastajos Samsung TV? Kanālu menedžerī ir RADIO.  Ir informācija tikai par TV- Analogue, DVB-C, DVB-T.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB
Pirms 8 minūtēm , Aigars teica:

Kanālu menedžerī ir RADIO

taadiem radio kanaaliem, kuri var naakt no DVB-C, DVB-T/T2, DVB-S/S2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu, nu krievi savu ciparu apraides standartu izdomājuši, jāsmejās. Nē, izdomāt jau var un gudras  galvas tur ir, bet saražot sadzīves ķēķa  lētus radioaparātus krievi principā nav spējīgi. Elektronikas jomā krievija visos laikos ir bijusi atpalikusi valsts.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Štrunts ar "ķēķa radioaparātiem". Mūsdienās jebkuru elektroniku var pasūtīt izgatavošanai Ķīnā.

Lielāka problēma ir tas, ka cilvēki radio pamatā klausās braucot automašīnās nevis virtuvē, bet esošajās automašīnās tādu specifisko radio aprātu nav un nekad nebūs. Bet kamēr krievi nomainīs savu auto parku ar jaunām automašīnām, kurās tas radioaparāts "не имеющий аналогов в мире" standarta būs jau iebūvēts no rūpnīcas, tikmēr reklāmas tirgus būs pilnībā pārgājis uz internetu un nebūs vairs gribētāju nodarboties ar radio biznesu neatkarīgi no izmantotā raido standarta.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...