Jump to content

DAB radio Latvijā


fusio
 Share

Recommended Posts

Protams ka slikti! Atvēru šo tēmu un sanervozējos, asinspiediens pacēlās, galva sāp! Nu padomā tik man autiņā iebūvētais rādio, ko nomainīt maksās vairāk nekā jaunu motoru ielikt, mājās rādio ar CD mainītāju 6 diskiem, mammai 2 rādio, vecmāmiņai 3 rādio, no kuriem 1 tik pagājušo gadu dāvinājām, tādu masīvu, ar milzīgu ieslēgt/izslēgt pogu un... tagat šitā sūd da DAB, jab dēļ tas viss būs jāved uz izgāztuvi, jāpiesārņo daba. Vai man to vajag? Nu 100 gadi nē!!! Brauciet uz kopen popen hāgenu ar visu savu JABu!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lai apgalvotu, ka DAB+ raidītājs nesilda gaisu, vajag zināt  aptuveni klausītāju skaitu. Varam uztaisīt kaut nelielu socioloģisko aptauju šei forumā. Es nezinu nevienu cilvēku kurš klausās DAB+. Kurš dod vairāk?

Ja par USB uztvērēju, tad FM_DAB-DX,  tikai viens jauājum, kas 10 jevriku vērtajam uztvērējam, pieslēgtam pie 13 elementu yagi antenas, komplektā ar datoru, ārejo USB 24 bitu skaņukarti un profesionāliem tuvās zonas studijas monitoriem ir sliktāks par Tavu uztvērēju? Es protams saprotu, ka man biški perebors uz DAB klausīšanos, bet toties man ir pilnīgas tiesības teikt, ka LR1 DAB+ skan sliktāk par to pašu programu FM. Abos gadījumos tiek izmantots viens USB uztvērējs un vienāda skaņu tehnika. Iemesls sliktākajai skaņai ir tikai zemais bitraits. Pieļauju, ka ar augstāku bitraitu DAB+ viss būtu štokos, bet mēs tak zinām, ka bitraitu nepaaugstinās. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Iieintriģējāt - atņēmu kolēģim viņa ūber RTL-SDR un paklausījos. Varu sakārtot šādā secībā, no labākās uz sliktāko kvalitāti:

1. Shoutcast

2. FM

3. DAB 

Man bija licies, ka DAB jābūt mazliet labākam, jo nav katram jāservē savs strīms, bet nu dzīvē laikam viss ir savādāk un manas nogurušās ausis uz to kompresiju ne tā reaģē, kā uz veco mp3. Un ja vēl tie strīmotāji izvēlētos labāku kodeku un bitreitu, vispār ideāli būtu. DAB nekādas baigās kodeku izvēles nav. Protams, glābj fakts, ka man no LRx nav ne silts ne auksts.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Es paņēmu no kolēģa antenu saimniecības - šim 3 antenas samiksētas vienā drātī - FM, metri un decimetri (metrus jau vajadzēja demontēt, bet slinkums) - signāls ideāls un softelis atskaņoja bez raustīšanās, bet vienalga kaut kas ne tā - skaņa kā mono likās. Ehh, paslinkoju apskatīt ciparisko informāciju - biti formāti u.t.t.

 

Link to comment
Share on other sites

Android1

Pieļauju, ka nekā jauna šajā sakarā nav, ne? Tagad, kāreiz, domāju par maģa apgreidu autiņā un nevar saprast vajag man to dabu vai ne pārāk. Ko ļaudis saka?

Aparāti, kas tiek skatīti - Pioneer DEH-X7800DAB, Alpine CDE-193BT (196DAB nepavilkšu), DEH-X5900BT. Principā, DAB vienīgajam te ir X7800, pārējie ir bez tā + it kā arī fīčas, tam pirmajam, ir ok, vienīgi, salīdzinot EQ, Alpine ir pārāks. Cenas, atskaitot pēdējo variantu, ir apmēram vienādas. Klausīts tiks no USB, kaut kas šad tad no diskiem, kāda mobilā devaisa un protams, radio.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
VebKamera
Pirms 10 minūtēm , e = d teica:

Latvijā varētu izmaksāt 8,6 miljonus eiro

 

Pa lielam jau valstij tās ir kapeikas. Lielākā problēma jau tā, ka tā būs zemē nomesta naudiņa - nu izslēgs tauta vecos FM, jaunus nepirks (tas, ka mēs - datorfrīki nopirksim nenozīmē, ka to darīs meinstrīms) un klausīsies krievu radio pāri austrumu robežai (piem. Latgale, Vidzeme). Un valdošās koalīcijas varēs vēl skaļāk raudāt par informatīvo plaisu tautā un austrumu informatīvo spiedienu.

Link to comment
Share on other sites

Mājās jau var nopirkt, bet mašīnās tas jau nebūs tik viegli!

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Varētu izmaksāt arī vairāk... 

Trakākais jau ka ne katrs tantuks laukos varēs nopirkt jaunu rādžiņu, lai klausītos savas "Dzintara dziesmas"... 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Kāds latvijas "piznesmenis" kaut kur iepirks pa lēto DAB aparatūru un jau pēc mēneša sāksies konkursi un ieviešana. Scenārijs, domāju, nemainīsies.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Uz ķīniešu USB puļķa skan. Interesanti, ka ir vairākas LR5, pa muzikālajiem žanriem sadalītas. Bet pēdējo reizi klausījos apmēram pirms 2 nedēļām.

Link to comment
Share on other sites

Skan jau skan, tikai nepazīstu nevienu, kurš DAB klausītos. Es kautkur augustā. sporta pēc. paklausujis, bet skaņā nekas nav mainijies vai uzlabojies. Kā bija telefona kvalitātre tā arī palikusi. Nu jā, balsi saprast var un ko vairāk vajag. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Izrādās, tur ir arī kāds prātīgs cilvēks.

Bet gan jau kāds ministrs biznesa plānu izbīdīs tāpat.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Bet gan jau kāds ministrs biznesa plānu izbīdīs tāpat.

 Kāds te varētu būt biznesa plāns?

Tas ko es redzu, kā šajā lietā teorētiski varētu uztaisīt "viena ministra" biznesa plānu, kuru 99,99% gadījumos tik un tā nebūs iespējams realizēt:

  1. Vienreizējā pasākumā iepirkt DAB apraidei nepieciešamo aparatūru un "pa kluso" turpināt raidīt 5 Latvijas Radio programmas paralēli ar FM apraidi  (lai tādā "pa kluso" apraidē dabūtu iekšā kādu komercradio viņi būs jāuzpērk)
  2. Valsts vairumā iepērk DAB radio aparātus lai tos ekskluzīvi tirgotu mazumtirdzniecībā. Varbūtība, ka to iespējams realizēt - 0%, jo draud tiesu darbi no citu tirgotāju, ražotāju puses un arī iepējamie tirdzniecības apjomi ļoti niecīgi. 
  3. Valsts iepērk DAB radio aparātus un tos bez maksas izdala pensionāriem un mazturīgajiem. Šis variants pat varētu darboties, bet bezmaksas izdalāmo aparātu skaits nebūs liels, un ja DAB apraidē nebūs komercradio, tad tas būs vēl mazāks.

Biznesa plānus varēs kalt, tad, kad Eiropas Savienība direktīvā viedā noteiks termiņu kad FM radio apraide ir jāatslēdz. Līdz tam laikam šeit nav kur biznesu taisīt.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Baidos, ka nekāda biznesa plāna šajā sakarā vairs nebūs, ja nu vienīgi esošo tehniku nogrūst, teiksim, norvēģiem.

Link to comment
Share on other sites

Kur radio pārsvarā klausās? Mašīnās. Kurās mašīnās ir DAB uztvērēji? Pa lielam nevienā. Punkts.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ggg97 teica:

I-net radio nokompensēs frekvenču trūkumu.

Tur jau tā lieta, tagad jau braucu auto un klausos jebkuru ineta radio mašīnā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , celtnieks teica:

Kurās mašīnās ir DAB uztvērēji? Pa lielam nevienā. Punkts.

 

Man google gan saka ko citu. 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Tas kā kuram ražotājam, ir kuriem ir standarta komplektācijā un ir, kuriem jāpiepiķo. Bet nu pat autiņā ar nekādu high-end sistēmu pārslēdzoties starp FM un DAB skanējums ir daudz vieglāks, tīrāks un dzidrāks, nāk klāt augšas smuki - tas jau ir līdzīgi kā AM un FM :D

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu nu, kautkā gan nedzird DAB+ superīgo skaņu. Par autiņu nepatekšu, nav man autiņa DAB uztvērēja, bet uz labas skaņu tehnikas, vienādos apstākļos, LR uz FM skan labāk par to pašu programu DAB+  variantā. Skaņa DAB+ ir kā tipisks MP3 ar ļoti mazu bitraitu. Protams, ja DAB+ uzliktu vismas 192kbps, tad skaņa varētu izkonkurēt FM analogo, bet tad jau zūd visa jēga, jo vienā DAB+ kanālā vairs nevar sabāzt entās programas.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Kaspars12 teica:

tīrāks un dzidrāks, nāk klāt augšas smuki - tas jau ir līdzīgi kā AM un FM

Sabliezīs vairāk kanālus, nāksies likt vairāk kompresiju, lai visi satilptu, un skaņa būs nekāda beigās. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Didzis teica:

Skaņa DAB+ ir kā tipisks MP3 ar ļoti mazu bitraitu.

Vispār DAB+ ir AAC kodējums, kuram esot nepieciešams mazāks bitreits, lai sasniegtu līdzīgu kvalitāti, kā MP3 kodējumā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ju teica:

Tur jau tā lieta, tagad jau braucu auto un klausos jebkuru ineta radio mašīnā.

Caur telefonu?

Link to comment
Share on other sites

Var to caur telefonu vai arī, ja mašīna jauna, tad pašam auto būs savs internets un tas pats TuneIn

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ivo teica:

Caur telefonu?

Jā, uztvērējs ir telefons. Pēc tam pa BT vai vadu.

Vienā auto, kur pat labāks (dārgāks) maģis, tur kaut kā izteikti kropļojumi uz augšām, ja lieto BT. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ju teica:

uztvērējs ir telefons. Pēc tam pa BT vai vadu

Čakars sanāk

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...