Jump to content

DAB radio Latvijā


fusio
 Share

Recommended Posts

Sanāca vizināties pie Plaužu ezera (Taurupes tuvumā), nav tur tā ka neko neķer...

Un ja ir internets, kur problēma klausīties streamu?

Par DAB runājot, ir pagājuši 3 mēneši, un ir iestājies ... klusums. Kā jau agrāk runāju, liela brēka, maza vilna ;)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Nikolajs

Kungi,nesaprotu jūsu noraidošo attieksmi pret jaunām tehnoloģijām.Digitālā TV,tagad DAB+...

Vēlreiz atkārtošu,es nerunāju par DAB radio uztvērēju,bet par universālo.Kur bez FM ir arī DAB,internetradio un WiFi.Kur te zīmēšanās?

Didzi ,kas vainas 3D?Nesen noskatījos vienu filmu,kur 3D bija pilnīgi vietā.Filma gan uzņemta 1966 gadā...Nu nevar 3D ne uzlabot,ne pasliktināt filmas vērtību.Man piem.pilnīgi nevajadzīgs Smart TV,mobilais telefons un Windows.Uz jumta antenu uzlikt nesanāks,likšu bēniņos.

Es klausos labu mūziku(džeza) gan internetā,gan caur satelītu...

Link to comment
Share on other sites

jautājums ir aktuāls, uz kādiem nedārgiem radioaparātiem šodien skatīties, kas uztver vismaz FM, + uztver DAjeBkādo standartu, kas būs aktuāls pēc gadiem Latvijā?

(nopirktu tādu vecākiem Smiltenē, jo ar esošajiem LR2 puslīdz ok, LR1 švaki, tad vel kādas pāris komercreklāmstacijas....)

 

 

Link to comment
Share on other sites

-

pirms 2 stundām , Nikolajs teica:

Kungi,nesaprotu jūsu noraidošo attieksmi pret jaunām tehnoloģijām.Digitālā TV,tagad DAB+...

Tāpēc ka DAB kā tāds jau ir novecojis. Mēs esam nokavējuši tā ieviešanas jēgu, jo ir pilns ar interneta radio, un mums ir arī ļoti labs mobilais internets.

Kaut kā negribēja rādīt pēdējos divus ierakstus, kamēr es te pats kaut ko neirakstīju. keša tīrīšana nelīdzēja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , ju teica:

jo ir pilns ar interneta radio, un mums ir arī ļoti labs mobilais internets.

Ē, vai tas labais internets ir brīvi, bez maksas, publiski pieejams? Un ar ko traucē DAB+ atbalsts, pērkot jaunu radio uztvērēju?

..un interesanti, kurš ir tas, kurš mums te nosaka, kāds formāts ir vai nav morāli novecojis, lietotājs ju?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , ju teica:

-

Kaut kā negribēja rādīt pēdējos divus ierakstus, kamēr es te pats kaut ko neirakstīju. keša tīrīšana nelīdzēja.

Man arī nerādija, kaut kāds ģļuks bij uzmeties.

Pirms 12 minūtēm , Luke teica:

Ē, vai tas labais internets ir brīvi, bez maksas, publiski pieejams? Un ar ko traucē DAB+ atbalsts, pērkot jaunu radio uztvērēju?

..un interesanti, kurš ir tas, kurš mums te nosaka, kāds formāts ir vai nav morāli novecojis, lietotājs ju?

A davai atmosties? Laukā ir 2017. gads, 4G ir gandrīz uz katra stūra miestā (nu ok s*dīgāka gadījumā 3g). Nu notērēsi tos ~10GB mēnesī, un? Nu nav tik dārgs tas pieslēgums, un tu varēsi klausīties visu! pasauli, nevis kaut kādas 6 LR programmas...

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , M@R$$ teica:

A davai atmosties? Laukā ir 2017. gads, 4G ir gandrīz uz katra stūra miestā (nu ok s*dīgāka gadījumā 3g). Nu notērēsi tos ~10GB mēnesī, un?

Ā, tad Tu piedāvā, ka man priekš katra rāčiņa vajadzētu abonēt 4G vai 3G interneta pieslēgumu?

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 19 minūtēm , Luke teica:

Ē, vai tas labais internets ir brīvi, bez maksas, publiski pieejams?

Tieši tik pat brīvi pieejams kā DAB(+)

Protams, ja jau nopirktam uztvērējam jau ir iebūvēts DAB un tas nemaksāja kosmosu, var gaidīt arī saturu, bet ja jānoloka pāri simtam par marģināli prastu uztvērēju, kurma ir DAB... nezinu vai tas ir prātīgi.

4G nu jau ir ikdiena un katrs mobīlais operators to piedāvā par iespējami lētu maksu, turklāt maz ir tādu māju, kur interneta nav nemaz un neplānojas, tā vai cita iemesla dēļ. Un tiem laukiem, kur nav pat interneta, ir citas problēma, kā DAB savietojama aparāta iegāde.

pirms 3 stundām , Nikolajs teica:

Digitālā TV,tagad DAB+...

Labi bija pieminēt DTV sviestu... kā šodien atceros pirmo ieviešanu un pensionāru vaidus par uztvērēju cenu... un tad nāca nākamais trieciens, jo pavisam strādājoši uztvērēji tika krauti kaudzē un bija jāpērk jaunus, lai uztvertu MPEG4 - katru otro nedēļu jāraksta paskaidrojums PTAC, ka uztvērējs jau ir ok un no mums neatkarīgu iemeslu dēļ tas vairs nav savietojams ar esošo televīziju. 

Kam to vajag, lai ievieš DAB, DAB+ un kaut vai DAB ultra... 

 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 3 minūtēm , Luke teica:

Ā, tad Tu piedāvā, ka man priekš katra rāčiņa vajadzētu abonēt 4G vai 3G interneta pieslēgumu?

No kāda pieslēguma pašlaik raksti šo te? Pie tā paša arī pieslēdz interneta rādžiņu! Vai tad tas ir tik sarežģīti?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, M@R$$ teica:

Tev viņi ir 10? Un pie visiem tu sēdi?

Jā! A kas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Luke teica:

Ā, tad Tu piedāvā, ka man priekš katra rāčiņa vajadzētu abonēt 4G vai 3G interneta pieslēgumu?

Ok. Tad droši velc uz veici, iesvert 10 DAB aparātus. Būsi mēneša klients....

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bruketajs teica:

No kāda pieslēguma pašlaik raksti šo te? Pie tā paša arī pieslēdz interneta rādžiņu! Vai tad tas ir tik sarežģīti?

Jā, tas ir pat ļoti sarežģīti, jo tajā vietā, no kuras es šo rakstu, es radio neklausos.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs
Pirms 1 minūtes , Luke teica:

Jā, tas ir pat ļoti sarežģīti, jo tajā vietā, no kuras es šo rakstu, es radio neklausos.

Mēģināsim palīdzēt - tajā vietā, kur radio klausies, interneta nav nemaz?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Bruketajs teica:

Mēģināsim palīdzēt - tajā vietā, kur radio klausies

Ā, tad man ir jābūt konkrētai, noteiktai vietai, kur es drīkstu klausīties radio?

Labots - Luke
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par WIFI nēesi neko dzirdējis? Varēsi ar savu radio nēsāties pa visu māju ...

Labots - M@R$$
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, M@R$$ teica:

Par WIFI nēesi neko dzirdējis? Varēsi ar savu radio nesāties pa visu māju ...

Esi dzirdējis,ka pat mājās var iziet ātri vien ārā no wifi  uztveršanas zonas....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , M@R$$ teica:

Par WIFI nēesi neko dzirdējis? Varēsi ar savu radio nēsāties pa visu māju ...

Ā, tad es radio drīkstu klausīties tikai mājās??

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , rooyar teica:

Esi dzirdējis,ka pat mājās var iziet ātri vien ārā no wifi  uztveršanas zonas....

Nuu, ja iesācēji ir krāmējušies gar to lietu ... Tās nu kā sacīt, jāsaka, jūsu problēmas ;) 

Pirms 1 minūtes , Luke teica:

Ā, tad es radio drīkstu klausīties tikai mājās??

Nē nu kādreiz, 90tos, bij stilīgi ar boomboxu uz pleciem nēsāties apkārt... Pēdējos gadus gan šī mode nav vairāk novērota.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , M@R$$ teica:

Nē nu kādreiz, 90tos, bij stilīgi ar boomboxu uz pleciem nēsāties apkārt... Pēdējos gadus gan šī mode nav vairāk novērota.

Droši vien tāpēc, ka tagad wi-fi uztveršanas zona beidzas līdz ar mājas slieksni.. :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , M@R$$ teica:

Nuu, ja iesācēji ir krāmējušies gar to lietu ... Tās nu kā sacīt, jāsaka, jūsu problēmas ;) 

biezās betona sienas, ļoti labi slāpē wifi signālu.

p.s protams ,ka var uzlikt  Tīkla komutatoru (switch) tad vairākus  wifi rūterus,bet mājā nav tik liela ,lai tur lieki čakarētos..

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Uztveršanas apstākļi ar DAB noteikti nav labāki un arī kvalitāte nebūs labāka. Pamatideja ir atbrīvot spektru. Precīzāk sakot - optimālāk izmantot. Ja kādam gribās, tad lai pērk, bet tas vairāk izklaides pēc, jo objektīvas jēgas (vismaz šobrīd) nav. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

jo objektīvas jēgas (vismaz šobrīd) nav.

Racer, vai atceries kā bija ar digitālo TV? Vienā jaukā dienā mums lajiem pateica: "sorry, pēc pusgada analogās TV vairs nebūs.." Tā kā nekad nevari zināt, kas būs rīt.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , rooyar teica:

biezās betona sienas, ļoti labi slāpē wifi signālu.

p.s protams ,ka var uzlikt  Tīkla komutatoru (switch) tad vairākus  wifi rūterus,bet mājā nav tik liela ,lai tur lieki čakarētos..

Ok, pagrabā lienot, iespējams ka signāla arī pazudīs ... Bet arī DABS diez ko labāk neuzvedīsies...

 

Pirms 3 minūtēm , Luke teica:

Droši vien tāpēc, ka tagad wi-fi uztveršanas zona beidzas līdz ar mājas slieksni.. :D 

Nu, ejot pastaigās, njem līdzi joprojām boomboxu, vai ne? Ieteikšu tev tomēr paskatīties, kā tehnoloģijas ir attīstījušās, it sevišķi mobīlās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , M@R$$ teica:

Nu, ejot pastaigās, njem līdzi joprojām boomboxu, vai ne?

Vai Tev būtu kāda daļa kur un ar ko es eju pastaigās? Vienkārši mani nedaudz smīdina tas, ka kāds iedomājas un izmisīgi mēģina citus pārliiecināt, ka jebkurā vietā piemuģīt mobīlo internetu ir vienkāršāk, kā prasti iespraust rāčiņā naglu vai antenu un klausīties radio dajebkur.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

MartiniB

jaapiespiezh LVRTC vismaz notesteet DVB-T2 Lite, piemeeram briivajos metru kanaalos komplektaa ar LTV HD

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 27 minūtēm , Luke teica:

kā prasti iespraust rāčiņā naglu vai antenu un klausīties radio dajebkur

 

Neesmu dzirdējis nevienu pārliecinošu DABistu argumentu, kāpēc nagla dajebkur būtu jāsprauž nevis prastā FM radio, bet ūberkrutajā supernanoDAB+..

Skaidrs, ja kādam potence uzlabojas no "A MAN IR DDDDDABBBBBRADIO" :), nu ta neko, lai tā būtu.

 

p.s. nu patiesībā jau es saprotu, ka vecās zeķes ir jāmet ārā nevis jālāpa, ne tik daudz, ka tas nav cmuki - staigāt salāpītās zeķēs, bet tāpēc, ka vieglajai rūpniecībai ir jāstrādā. Tāpat i te - nu kaut kādas inovācijas(atvainojos par šo izteicienu) tak vajag. Jāpiespiež tie patērētāji patērēt, citādi šie vieglas uzvedības sievietes negrib rāčiņus mainīt tik bieži kā pumpains tīnis telefonus.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Pagaidām es nesaprotu, kāpēc vispār to DAB vajag? Būs vairāk radiostaciju? Noteikti - nē! Tāpat kā ar DVB-T - pārcēla parastos kanālus, piemeta klāt sviestu, kas ir pa maksu un tad vēl raud, ka nauda jāatsit un reklāmas ik pēc padsmit minūtēm. DAB nav nākotnes tehnoloģija - tā ir paralēli attīstītā tehnoloģija kā Minidisc, DAT kasetes, Laserdisc vai HD-DVD, kam ir tieši tādā pašā stilā lemts nomirt īsti nedzimušam. Cena un pieprasījums šajā gadījumā izlemj tehnoloģijas likteni - dzīvot tai vai nē. Mūsu gadījumā, ieguldījumi no ieviesējiem ir lopiski un arī patērētājam ir jāsamaksā ne pārāk maza nauda, lai šo tehnoloģiju izmantotu. 

DAB ziņā varētu būt tas pats kā ar DVB - vajag efektīvāk izmantot spektru, bet nianse jau tā, ka neko daudz neiegūs neviens - vai maksa par frekvenci nolaidīsies no kosmosa ar DAB ieviešanu? Retorisks jautājums protams... 

Labots - Bruketajs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, virszemes radio apraidei, tāpat kā interneta radio, ir katrai sava noteikta auditorija un maldīgi iedomāties, ka viena no tām pilnībā aizstāj otru. Līdzīgs stāsts, piemēram, ar papīra grāmatām, fiksēto telefonu, CD. Cits jautājums, vai virszemes radio klausītājiem tik ļoti ir vajadzīgs DAB FM vietā. Bet tā 4G pats par sevi nevar aizstāt FM/DAB.

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Nianse ir viena - kam par to būs maksāt?

Kas ieviesīs DAB, kam tas nesīs peļņu un kam par to būs jāsamaksā? Tas ka vikingiem ir pie kājas, par ko izsviest naudu ir cita veida jautājums. 

It kā jau smuki sanāk - ap 10 radio kanāli iekš 1.5Mhz pie ciešamas kompresijas... bet atkal jautājums - cik tad mums tās radiostacijas vai kā tur tos pašreizējos sauc (pat nezinu terminu, jo kopš auto magnetolas iegādes neesmu to pievienojis antenai jo nejūtu jēgu)?

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 1 stundas , Luke teica:

ēģina citus pārliiecināt, ka jebkurā vietā piemuģīt mobīlo internetu ir vienkāršāk, kā prasti iespraust rāčiņā naglu vai antenu un klausīties radio dajebkur.

Tas, ka gandrīz jebkuram ne tikai laizāmajam, bet pat lētajam podziņnieka mobilajam ir FM uztvērējs, tev nav ienācis prātā? Mašīnā to var saslēgt ar pastiprinātāju, pa mežu vai ielu staigāt ar austiņām, neviens neaizliedz (kaut vajadzētu). Nu nav un nebūs DAB un interneta radio kvalitatīvāks par FM, to tā kā vajadzētu saprast.

(Nē nu protams, traktoristam pofig, kabīnē skan 128 kbps mp3 vai losless - tāpat troksnī neko nedzird, bet mājās vai mašīnā tomēr skaņas kvalitāte ir būtiska.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Var tikai piekrist Raivic, FM jau tagad ir visos telefonos, radiouztvērējs maksā piečuku un pats galvenais, uztvert FM var praktiski visur. Protams, var atrast vietu akmens mūros, kur būs problēmas, bet tādas pašas uztveršanas problēmas tad būs gan ar DAB+ un mobilo internetu. Radioviļņu izplatīšanās likumus jau neviens nav atcēlis un DAB+ izplatās sliktāk par FM.

pirms 2 stundām , Luke teica:

kāda daļa kur un ar ko es eju pastaigās?

 

Protams, visiem pofig, kur tu staigā un ar kādu rāčiņu. Mierīgi tagad vari klausīties FM un nevajag nekādu internetu vai DAB+.  Jā, DAB+ itkā efektīvāk izmanto radioēteru, bet vai tad FM diapazonā staciju trūkst. DVB-T arī efektīvāk izmanto radioēteru un tagad 1-4 un 6-11 TV kanāli stāv tukši. Tiešām, efektīva radioētera izmantošana. Kāda jēga atbrīvot no radiostacijām FM 88-108MHz diapazonu? Lai tas arī  pēc digitalizācijas stāv tukšs? Krievu tā sauktais ЧМ diapazons, pēc pāriešanas uz FM, arī neizmantojas.
 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , raiviic teica:

Tas, ka gandrīz jebkuram ne tikai laizāmajam, bet pat lētajam podziņnieka mobilajam ir FM uztvērējs, tev nav ienācis prātā?

Ē, vai es pareizi sapratu, ka Tu piedāvā man tagad iegādāties 10 mobīlos telefonus ar kuriem varētuklausīties radio? :p 

 

Pirms 27 minūtēm , Didzis teica:

Kāda jēga atbrīvot no radiostacijām FM 88-108MHz diapazonu?

Ja mani atmiņa neviļ, pa visam nesen mūsu viens boot foruma draugs aka Lapinskis sūdzējās, ka viņš nevarot savu Merkūru FM diapazonā palaist, jo neesot brīvu frekvenču, un, ka bez viņa esot vēl kādi trīs citi gribētāji. Kā arī sāka gudri stāstīt cik kw enerģijas tā varot ietaupīt, cik daudz visāda spama gaisā palaist utt. utjp. Es personīgi galīgi pa radio neiespringstu- kāds būs, tādu klausīšos, bet nu vismaz man tā izskatās, ka tas jautājums jau ir izlemts, diemžēl (vai par laimi- nezinu) nekonsultējoties ar foruma "speciem", un, visticamāk, ja šis LR projekts neizgāzīsies, tad drīz vien brīvā/piespiedu kārtā pamazām uz DAB pārmigrēs ja ne visas, tad vairums radiostaciju. Tā kā, ja man tagad būtu jāpērk jauns rāčiņš, tad es vai nu solītu kādu ebayā par ceineri gabalā (kuru pēc pāris gadiem nebūtu žēl izmest), vai arī jaunu, kurš atbalsta DAB.

Par to, ka no telefona, datora, vai planšetes var klausīties mūziku, esmu informēts, bet tāds risinājums NAV radio aizvietotājs vairāku iemeslu dēļ..

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Nu nopērc tos 10 aparātus, uzgriez skaļumu uz max, un klausies savu s*da DABu uz 10 aparātiem,un sēdi un smaidi. Tādam cirvim kaut ko ieskaidrot ir bezjēdzīgi ... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , M@R$$ teica:

Tādam cirvim kaut ko ieskaidrot ir bezjēdzīgi ...

Tu mani esi nepareizi sapratis. Tev man nebija nekas jāskaidro, bet gan, kad es runāju- Tev vajadzētu pacietīgi sēdēt un uzmanīgi klausīties, ibo sajēgas no šīm lietām Tev nav ne cik melns aiz naga. Es te pat nepieminu, ka par apsaukāšanos pēc foruma noteikumiem pienākas banāns, kā arī to, cik pamanāmi ar saviem izgājieniem Tu demonstrē savu nožēlojamo inteliģences līmenīti. :D 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Arī noteikumi ir mazliet ne pēc laika, jo nav ņemts vērā tāds termins kā troļļošana - citu tracināšana ar nodomu, lai sarunas biedrs zaudētu savaldīšanos. Bet ko lai dara, dzīvojam kā mākam. 

1 stundu atpakaļ, Luke teica:

pa visam nesen mūsu viens boot foruma draugs aka Lapinskis sūdzējās, ka viņš nevarot savu Merkūru FM diapazonā palaist

Nu, nevajag šo gadījumu pievilkt DAB tēmai. Merkuru var dzirdēt onlainā un pieļauju ka pašam Lapinskim vēl joprojām tas ir finansiāli izdevīgāk, kā nomaksāt FM licences cenu, kas ir neadekvāta ne-širpotreba radio stacijai. Par to vai foruma draugs - neesmu viņu dzirdējis(lasījis) šeit - mūsu forumam šāds biedrs būtu ļoti laikā. 

Link to comment
Share on other sites

Vispār, kāpēc šajā tēmā iesaistījos un kaut ko sāku rakstīt, jo kāds pārāk uzstājīgi sāka skalot citiem smadzenes, apgalvojot, ka telefons, pc, planšete ar interneta pieslēgumu aizvieto radiouztvērēju. Tās ir divas dažādas lietas! Jā, ar PC var klausīties vairumu radiostaciju kontentu, bet PC, planšete vai telefons NAV radiouztvērēja aizstājējs. No manas puses tā NAV troļļošana, bet gan jautājumi, kas liek sarunas biedram pašam saprast cik absurdi ir viņa apgalvojumi. Lieki piebilst, ka šis jautājums nebija domāts biedram, kurš mani cenšas publiski apsaukāt. 

Pirms 17 minūtēm , Bruketajs teica:

pieļauju ka pašam Lapinskim vēl joprojām tas ir finansiāli izdevīgāk, kā nomaksāt FM licences cenu

Nezinu kā viņam ir finansiāli izdevīgāk, bet vāvuļo, ka viņam šāda iespēja tiekot liegta, viņš diezgan skaļi. Ar "foruma draugs" es biju domājis tādā ziņā, ka šeit forumā viņš diezgan bieži tiek pieminēts ar labiem vārdiem. 

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Lapinskis savu Merkuru ,vidējos viļņos, palaida gaisā jau sen, kad dabūt FM frekvenci nebija nekādu problēmu. Viņam vidējo viļņu raidītāji tāda jaunības dienu nostaļģija un, kā radās iespēja, tā uztaisīja savu radio. Tagad protams saprot, ka ieberzās, jo gandrīz neviens neklausās vidējos viļņus un daudzi pat gribēdami nevar tos uztvert, jo gaiss pilns ar traucējumiem. Raidītāja uzturēšanai arī naudas nav un vajadzēja aizvākties no Ulbrokas, tad no āgenskalna torņa, kamēr raida tagad no Bolderājas pa lēto. Visu cieņu viņa sasniegumiem savulaik audio lietās, bet no mūsdienu licenžu maksām, autortiesībām, raidīšanas atļaujām, u.t.t. viņam sajēgas maz. Krievulaiku audiopirāta dvēseli nenoslēpt, bet mūsdienās tā vairs nevar. Vārdu sakot, Lapinskis pats vainīgs, ka nav viņam sava FM raidītāja. 

Luke, protams, ka neviens neņems vērā mūsu foruma iebildumus pret DAB+ ieviešanu, bet mēs te pārstāvam sabiedrības viedokli un tas, arī ārpus foruma, ir nospiedoš  pret DAB+ ieviešanu. Tā nebūtu, ja DVB-T būtu ienākusi civilizēti, bez miljonu skandāliem, obligātu piespiedu dekoderu pirkšanu, bezgalīgām frekvenču maiņām, regulāru dekoderu pārskaņošanu un problēmām ar digitālās TV uztveršanu. Tas tā ir sagrāvis cilvēku uzticību jebkam digitālam. ka vajag vesalu paaudzui nomainītu, lai nebūtu pretestības pret digitālo radio. Jā, nav jau aizmirsusies vidējo viļņu raidītāju izslēgšana un vecie VEFiņu plauktā atgādina, ka jebkuras pārmaiņas radio lietās tikai rada problēmas. Vārdu sakot, pilnīgi bezcerīgi ir tagad pāriet uz DAB+

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es jau negribu teikt, ka tagad radio jāklausās tikai caur internetu, bet neredzu jēgu DAB kā tādam. Jāatstāj tas pats FM, kas Latvijas gadījumā ir pietiekošs. Radio tirgus priekš mūsu 2miljoniem iedzīvotāju jau ir pārsātināts. Lielākā daļa no tiem radio knapi velk dzīvību. Cita lieta, ja mums te būtu vismaz 20miljoni iedzīvotāju uz šo zemes gabalu, tad jā, tad varētu arī attīstīties vairāk radio, un tad ar FM kapacitāti būtu par īsu.

Tas ir mans viedoklis pie kura es pieturēšos.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...