Jump to content

Autortiesību pārkāpumi...


janis888
 Share

Recommended Posts

Labvakar!

 

Gribēju uzzināt jūsu viedokli:

 

Kā tad īsti ir, ja es vienkārši paņemu kādu tekstu (nez, no žurnāla, grāmatas vai citas weblapas) kur ir rakstīts - Visas šī darba tiesības ir aizsargātas, izdevumu reproducēt, kopēt vai pavairot aizliegts bez apgāda rakstiskas atļaujas, tad es to varu kopēt ar tādiem noteikumiem, ka man jābūt norādīam raksta avotam un par šo es nevaru iekasēt naudu un kā ir ar (mācību nolūkos)?

 

Bet kā ir, jā es izlasu to tekstu, un pats rakstu, ko atceros vai vienkārši mainu vārdus vietām, teikumus vietām, lai nesakristu ar orģinālu, tad tas neskaitās kā plaģiāts. Bet ja es tomēr pārkāpju tā tos noteikumus tas ir stūlbums, tad jau es varu ejot garām kādam veikalam un izlasu kādu rakstu kuru aizsargaa tas... un to puplicējot citur es arī pārkāpšu tā autortiesības?

Link to comment
Share on other sites

Tā tas ir, ko ta brīnies. Tādi nu mums tie likumi pastāv. Bet man jautājums tāds ko tad tu tur smainīsi vietām vārdus un teikumus, tad jau tur galīgs sviests beigās sanāks no tā teksta visa.

 

Bet nu ja lieto atsauces, tad jau ir ok.

Link to comment
Share on other sites

a bet kā tad i ar tiem rakstiem ko kaut vai brāļi portāls liek, bet piemet atsauces no kurienes tas nācis. Labi viņiem ir tūlkojumi no ārzemju mēles, bet tik un tā tiešie tulkojumi, tik un tā liek atsauces. Gan jau šeit pat boot, takš ar liek atsauces utt.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tak skaties, uz kādiem noteikumiem autors atļauj pārpublicēt tekstu. Vieniem pietiek ar atsauci, citiem gribas, lai būtu rakstiska atļauja.

Link to comment
Share on other sites

Bet tagad vairāk gribētu uzzināt par, to ka pārveido tekstu (nu tā lai nesakrīt ar orģinālu, bet doma tā pati, moš mazāk vai vairāk) tad tas skaitās kā autortiesību pārkāpums, arī pie šīs reizes neliekot atsauces.?

Labots - janis888
Link to comment
Share on other sites

nu vo, man škiet tad viņi vairāk nevar piekasīties.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Var gan. Ja Tu esi uzdevis cita domas par savām, tad tas vienalga ir plaģiāts, kaut arī šis domas izklāstītas citiem vārdiem. Ja spēlīte būs sveču vērta, tad tiesa ātri noskaidros, kurš ir patiesais autors. Ja nē - tad vienkārši nesāks ķēpāties.

Link to comment
Share on other sites

Tas būtu pedējais stūlbums, ja piekasītos par autortiesību pārkāpumu, ja no 26 teikumiem tikkai kādi 5 sakristu ar orģinālu un nebūtu atsauces un vēl ja par to neigūtu naudu, tikkai mācību nolūkos.

 

es tā domāju.

Labots - janis888
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Mācību nolūkos var atļauties arī norādīt informācijas avotu.

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Dupsis

Kas tev grūti aizrakstīt lapas autoram ? es visiem sutiju vestules no kuriem nemu rakstus .. Vismaz pectam zinasi ka neviens vairs nepiesies ...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Mācību nolūkos - tas laikam šajā gadījumā nozīmē: nospert referātu vai ZPD un uzdot par savu, tādējādi iegūstot nepelnītu atzīmi. Tikai bērniņi nesaprot, ka viņi apzog paši sevi - nozog sev zināšanas, kuras būtu ieguvuši, ja šo darbu būtu veikuši paši.

Link to comment
Share on other sites

Adex, "tūlkojumi" un "stūlbums" vārdu rakstība jau izskaidro, kāpēc jāzog... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...