Jump to content

LatKey Universal Keyboard Layout priekš 2K, XP, Vista 32/64bit versijām


TomsLV
 Share

Recommended Posts

Esmu saveidojis savām vajadzībām universālo Latviešu keyboard layout.

Tā priekšrocība ir, ka tas strādā vienlaicīgi, gan ar apostrofa, gan tildes, gan AltGr taustiņiem.

Klāt vēl ir reg fails ar kura palīdzību automātiski LatKey ieliekas, kā default layout un papildus klāt pieliekas Angļu (US English) un krievu izkārtojumi.

 

'Daudzi joprojām nezin, ka lai ar šiem "karstajiem taustiņiem" rakstītu latviski nav nepieciešami ne Tildes ne WinLati, bet gan tikai pareizais klaviatūras izkārtojuma fails sistēmā. Šī instalācija tikai to arī dara, kā pieliek šo failu. Tā neinstalē nekādas liekas drazas.

 

Ja kādam noder un vēlas lietot, laipni lūdzu.

 

Tā teikt - lai labi kalpo :)

 

Toms.

LatKey_2K_XP_Vista_32_64bit.zip

Link to comment
Share on other sites

ar to, ka tam ir tilde, apostrofs un alt taustiņi reizē.

 

tikai to alt gan nevajadzēja - tas jau win iekšā ir un tie, kas raduši ar to rakstīt, nebūs raduši, ka apostrofs nerakstās normāli.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - visi trīs taustiņi reizē, plus vēl nav problēmas ar speciālajiem skaļuma utt taustiņiem uz portatīvajiem. Pārbaudīts uz vairākiem Dell un HP portatīvajiem.

 

Bet kā jau teicu - ja patīk, tad lietojam, ja nepatīk, tad nelietojam :)

 

 

 

-- Ar ko šis ir labāks par http://laacz.lv/apostrofs/ ?

 

 

Ar to, ka Te ir nokomplektēts setup, kaut arī būtībā tas ir veidots ar to pašu. Tiesa gan nezinu vai augstāk minētais strādā uz 64bit versijām, jo tur ir atšķirības.

 

Toms.

Labots - TomsLV
Link to comment
Share on other sites

Nē, tāda gļuka nav gan. Es gan nevaru garantēt, ka nav kaut kādas mistiskas situācijas, kad kaut kas nenotiek kā paredzēts, bet pagaidām visi testi ir bijuši veiksmīgi.

 

Lūk ar šo pašu izkārtojumu neko nepārslēdzot prasītais backslash \\\\\\\\ :)

 

Vienīga nianse ir par reg failu kas ir komplektā. Ja to lieto, tad tikai Vista x64 nav jāizlogo vai jāpārstartē lai viss saliktos pa plauktiņiem. Visie XP un 2K ir kā minimums jāpārlogojas.

Reg fails trīs valodu izkārtojumus saliek arī default lietotājam, tāpēc jaunajiem lietotājiem sistēmā viss būs uzreiz.

 

Starp citu instalācija temp folderos drazas neatstāj. Arī tas ir pārbaudīts.

 

Īsāk sakot, ja manat kādus gļukus, esiet tik laipni un dariet zināmu, lai varu izlabot :)

 

Toms.

Link to comment
Share on other sites

Par to jau tiek domāts. Tur ir zināmas problēmas taisot to visu ar to kas man bija pieejams. Neesmu eksperts darbā ar InstallShield X, bet ar to visu var paveikt korekti. Ja atradīsies vēl brīva laika, tad saveidošu arī to, taču pagaidām laipni lūgti izmantot to kas ir, jo reg fails ir opcija, kuru katrs var lietot pēc izvēles. :)

 

Toms.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Iesaku pievienot iespēju izvēlēties vajadzīgos variantus. Lai nepieciešamības gadījumā varētu atslēgt, teiksim, apostrofu.

Izskatās, ka šis tiešām ir labāks par laacz veidojumu.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, es tieši tādu pašu klaviatūras izkārtojumu uztaisīju jau pirms 3 gadiem :-D, un to vēl arvien var novilkt no Times.lv. Tas gan nedarbosies uz Windows Vista, bet tur ir iekļauts izejas kods, kuru pārkompilējot ar jaunāko "The Microsoft Keyboard Layout Creator", tas darbosies uz visām Windows versijā sākot no Windows 2000.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Tāda doma bija, bet tas ir atkal atsevišķs izkārtojums. Šī pasākuma mērķis bija maksimāli nepiedrazot datoru un padarīt pieejamu visu uzreiz lai lietotājam nekas nav jāpārslēdz.

Galu galā, ja kādam vajag lietot tikai AltGr, tad šī instalācija vispār nav nepieciešama, bet tiem, kas vēlas lietot tildes taustiņu sanāk lieku reizi uzspiest uz SpaceBar. Pēc manis paša pieredzes vajadzība izmantot tieši apostrofu vai pēdiņas ir pietiekami reta, lai tas nesagādātu problēmas.

Ja uztaisīšu instaleri kur varēs izvēlēties vienu no trim atsevišķi vai universālo, tad cilvēkiem būs grūtāk izvēlēties ko viņam vajag nekā tagad, kad ir gandrīz vai DoubleClick un pēc mirkļa jau Finish un viss.

 

Jebkurā gadījumā esmu pateicīgs par visiem ieteikumiem un ņemšu to vērā :)

 

Toms.

 

 

P.S. Te jau nav runa par autortiesībām. To var uztaisīt katrs pats arī.

Neesmu teicis, ka esmu atklājis ameriku. Nevajag - nelieto.

Bet prieks uzzināt par līdzīgi domājošiem :)

Labots - TomsLV
Link to comment
Share on other sites

Taisot universālu latviešu valodas klaviatūras, ir jāparedz iespēja, lietotājam izvēlēties, kāda rakstu zīme tiks ievadīta ar ciparu klaviatūras taustiņu "Del ." . Vieniem vajag lai tas būtu "komats", bet citiem labāk patīk, ja tas ir "punkts". Ja lietotājam, datorā, decimālais atdalītājs ir definēts, kā "komats", tad ir diezgan neērti, ja ar ar ciparu klaviatūru tiek ievadīts "punkts" (un otrādi). Tas nozīmē, ka vajag divus dažādus klaviatūras izkārtojumus - vienu ar "komatu", otru ar "punktu".

Link to comment
Share on other sites

Khm... Paklau, Firza. Man domāt, ka TU tikko smagi iebrauci auzās, jo Tevis pieminētajai lietiņai par decimālo simbolu nav nekāda sakara ar klaviatūras izkārtojumu, bet gan ar reģionālajiem uzstādījumiem sadaļā "Customize". :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tilde nebūtu sviests jau saknē, tad nekādi brīnumi ar punktiem un komatiem nebūtu.

Ja sasējies ar tildi, tad brīnumi garantēti :)

Ofisam ir savi papilduzstādījumi arī. Bez tam katrai niansei par punktu un komatu ir izskaidrojums.

Lai nu kā, bet manu "gara darbu" jau lieto vairāki cilvēki, kuriem ir svarīgi visi puknti un komati un visi ir apmierināti.

Nākas laikam atkārtoties, bet klaviatūras izkārtojumam NORMĀLI nav sakara ar punktu pie cipariem, taču ir iespējams to mainīt arī ar klaviatūras izkārtojumu. Tā kā necienu tildes produktus, tad neesmu iedziļinājies kā tie interpretē punkta un komata uzstādījumus, bet pieļauju, ka tieši mainot izkārtojumus Tilde arī varētu to mainīt ar izkārtojumu palīdzību un tas būtu arī loģisks izskaidrojums dīvainībām excel un pārējā windows vidē.

 

Vajag tikai brīvu laiku un pacietību lai rūpīgi izpētītu arī šo aspektu, taču personīgi es tam neredzu vajadzību.

Galu galā taisīju sev, bet ar citiem padalos ar domu, ja nu kādam vēl vajag un noder un naudu ar to nepelnu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Vispār jau, es tieši tādu pašu klaviatūras izkārtojumu uztaisīju jau pirms 3 gadiem :-D, un to vēl arvien var novilkt no Times.lv. Tas gan nedarbosies uz Windows Vista, bet tur ir iekļauts izejas kods, kuru pārkompilējot ar jaunāko "The Microsoft Keyboard Layout Creator", tas darbosies uz visām Windows versijā sākot no Windows 2000.

O, beidzot es uzzinu, kam pateikties par šo labo programmiņu! Lielais paldies, Firza!!!

 

Tagad droši vien jāizvirza balsošana kategorijā "Labākā klaviatūras latviskošanas programma" :-D

Nominācijām izvirzīti:

 

TomsLV,

http://www.boot.lv/forums/index.php?act=At...ost&id=6132

 

Firza,

http://forum.times.lv/forumFile.php?forumI...&FileID=168

 

Laacz,

http://laacz.lv/apostrofs/

 

nezināms autors,

http://serviss.lanet.lv/modules/faili/faili/apostrop.exe

 

Nez vai kāds ir salīdzinājis visas četras programmas? :-D

Link to comment
Share on other sites

Maz jēgas no tādas balsošanas, jo visi tie klaviatūras izkārtojumi ir taisīti ar "The Microsoft Keyboard Layout Creator". Ja starp nominantiem būtu kāds klaviatūras izkātojums, kurš ir taisīts ar Winlat vai Tildi (Winlat fani, kur jūs esat?), tad vēl būtu kāda jēga šādai aptaujai.

Nezinu par Winlat, bet par Tildi runājot, nesaprotu kāpēc viņi nevarēja uztaisīt tā, lai ar viņu "Tastatūras Redaktoru" taisītos klaviatūras izkārtojumus, varētu brīvi pārnest uz citu datoru. Lai tiem klaviatūras izkārtojumiem būtu normāls instalators. Arī tagad jau var pārnest, nokopējot izveidoto kbd*.dll failu un vienu Registry atslēgu, bet tā jau ir izvirtība. Bet vispār jau es saprotu kāpēc, jo tas ir bizness un savā ziņā unikāls bizness. Unikāls ar to, ka jau vairāk 10 gadus Tilde uztur mītu par Windows "latviskotāju" nepieciešamību un veiksmīgi tirgo gatavus klaviatūras izkārtojumus un programmu: "Tastatūras Redaktoru" (iekļaujot to iekš Tildes Birojs, Winlogs), bet kuru vispār neviens nelieto.

Link to comment
Share on other sites

varbūt šim nav tas gļuks kas no laacz, ka "\" vietā rakstās "°" :evil: lai uzrakstītu c:\Windows\ , jāmaina layout uz ENG :evil:

Tas nu gan nav tiesa. Tagad lietoju lāacz apostrofu un rakstu \\\\\\\\\\\\\\\ :p

Tā tas notiek defaultajam LV valodas izkārtojumam (garumzīme ar ALT), ko MS piedāvā, ka rakstot \, rakstās "°".

Labots - Jencha
Link to comment
Share on other sites

Esmu saveidojis savām vajadzībām universālo Latviešu keyboard layout.

Ehh, mazliet par vēlu tu nāc, jau pats sev uzveidoju laiotu priekš Vista no Firza krājuma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Unikāls ar to, ka jau vairāk 10 gadus Tilde uztur mītu par Windows "latviskotāju" nepieciešamību...

 

Tikai interesanti kāpēc man latvietim Latvijā ir jālieto par savu sūri grūti nopelnīti naudiņu nopirktais dators ar programmām angļu vai krievu valodā? Tā ka paldies Tildei un pārējiem tulkotājiem par progām latviešu valodā. Pilnīgs slims cilvēks tikai var noliegt savu valsti un valodu, bet skatos starp "datorspeciem" tādu ir daudz. Žēl

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

-> Maris77

Tu mani pārprati.

Es neesmu pret to, ka Tilde tulko programmas latviešu valodā un to, ka viņi taisa pareizrakstības pārbaudītāju priekš MS Office. Tā ir laba un vajadzīga lieta. Es tikai runāju par to, ka daudziem datorlietotājiem Tildes Birojs ir kā neatņemama datora sastāvdaļu, kā programma ar kuru var rakstīt latviski. Tildes Birojs tiek uztverts kā sinonīms vārdam “latviskotājs”, kaut arī, iekš Windows tas vispār neko “nelatvisko”.

Tā nu gadījās, ka līdz pat Windows 98, tajā nebija iebūvēts normāls* latviešu valodas klaviatūras izkārtojums un Tilde (arī Winlat) izmantoja šo apstākli, lai pelnītu naudu pārdod nevienam nevajadzīgo “Tastatūras Redaktoru”, kopā ar pāris gataviem klaviatūras izkātojumiem. Tad nu šos gatavos latviešu valodas klaviatūras izkārtojumus arī sauc par “latviskotājiem”. Ir jau pagājuši 10 gadi, kopš uz Windows vairs nav nekādu problēmu ar latviešu valodu, var gan lasīt gan rakstīt tekstus latviešu valodā, bez kādām papildus programmām, bet Tilde vēl ar vien turpina barot lietotājus ar mītu par Windows “latviskotājiem”.

 

* iekš Windows 95 bija iebūvēts latviešu valodas, rakstāmmašīnas klaviatūras izkārtojums, bet normāli ar to rakstīt nevarēja, jo tādas klaviatūras neviens neražoja.

 

P.S. Jocīgi, ir tas, ka Tildes pareizrakstības pārbaudītājs zina vienīgi vārdu “latviskotājs”, bet ja līdzīgi mēģina atvasināt citu valodu nosaukumus (krieviskotājs, lietuviskotājs, igauniskotājs, angliskotājs :D ), tie tiek pasvītroti ar sarkanu.

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Derētu izlabot gļuku ar " pēdiņām, lai pēdiņas nav jāliek pēc tam spiežot space. Tas riktīgi kaitina, jo apostrofā tā nebija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

kura vieta man likt to .reg failu. Es vienkārši agrak nekad nebiju licis neakdus reg failus kautkur.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

:shock:

liec kur gribi, *.reg ir palaizjamais fails un kur jamo glabaa ir pilniigi vienalga...

Link to comment
Share on other sites

Divreiz uzklikšķini uz reg faila un viss.

 

Vispār Toma izkārtojumam ir viena problēma - nevar normāli uzrakstīt ~ un `

ilgstoši jātur taustiņš nospiests, kamēr uzrakstās vairāki.

Link to comment
Share on other sites

Nu jau jau par šo ir runa, padalīšos ar savu nesen uzveidoto klaviatūras izkārtojumu klāstu.

Nokompilēts viņš ir ar Microsoft Keyboard Layout Creator , source savā laikā tika atrasta webā.

Diemžēl nekur neatrodu norādes uz sākotnējo autoru.

 

Pakā ietilpst sekojoši klavitūras izkārtojumi

 

Latvian 3in1(.)

Latvian 3in1(,)

Latvian ('.)

Latvian (',)

Latvian (~.)

Latvian (~,)

Latvian_2in1(.)

Latvian_2in1(,)

 

3in1 - Latviešu burtus raksta gan ar tildi, gan ar apastrofu, gan ar alt.

2in1 - Latviešu burtus raksta gan ar tildi, gan ar apastrofu.

 

Parējie - raksta LV burtus ar to taustiņu, kas iekavās norādīts kā pirmais - ar tildi vai ar apastrofu.

Punkts vai komats iekavās norāda kādu simbolu drukās punkta taustiņš ciparu klaviatūrā (tā kas klavieres labajā pusē) - ar šo dažreiz ir problēmas - kāda grāmatvedības sistēma grib skaitļus piemēram ar "." atdalīt , a ciparu klaviere drukā "," - līdz ar to neeērti ciparus ievadīt.

 

Šim galvenais pluss ka strādā uz 2000, xp, vistas, 2003 servera arī uz 64 bitu versijām. Ir instalators - nekāda reģistru labošana un failu kopēšana.

Pats kompilēju, jo oriģinālā versija negāja uz 64 bitu vistas.

 

LV_klaviere.zip

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Ļoti laba lieta šī ir, uzinstalēju un viss aizgāja, bet vai var noņemt opciju ka apsatrofs ļauj uzlikt garumzīmi? Tā, lai paliek tikai pēdiņas un alt gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Vispār jau, es tieši tādu pašu klaviatūras izkārtojumu uztaisīju jau pirms 3 gadiem :-D, un to vēl arvien var novilkt no Times.lv. Tas gan nedarbosies uz Windows Vista, bet tur ir iekļauts izejas kods, kuru pārkompilējot ar jaunāko "The Microsoft Keyboard Layout Creator", tas darbosies uz visām Windows versijā sākot no Windows 2000.

No Times.lv vairs nevar novilkt...

Varbūt der uzlikt kur citur - diezgan laba versija tomēr.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Vai variet luudzu paskaidrot kur un kaa?

ååå rekå man rakstaas visi burti ar garumziimeem un mikstinaajumiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sorry! Vēlreiz lūdzu, Tomiņ, download link..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Liels paldies!!! Galvenais ka visi izkārtojumi strādā uzreiz un nav rimbuļu :) un iet arī uz Win7-64 bit Yipeeeeeee!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Varētu būt tā kā šajā http://laacz.lv/apostrofs/ ir kāds "bugs"?

Vairākiem datoriem esmu pamanījis ka uzstādot apostrofu pēc kāda nenoteikta laika cipari atsakās darboties..

Darbojas tikai šie 5-%, 6^.

 

Iemēģināšu šo. Varbūt kas mainīsies.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...