Jump to content

Problēma ar Olympus E-510 fokusēšanu tumsā.


nopietns
 Share

Recommended Posts

Varbūt kāds, kas lieto E-510, zina no pieredzes teikt, vai absolūta nespēja iestādīt asumu pustumsā ir normāla, t.i. ikdienišķa parādība tai kamerai?

 

Pustumsā/telpā aparāts zibina zibspuldzi kādas reizes 10-15, līdz ( un arī tad tikai varbūt) atrod autofokusu.

Vai jānes aparāts uz garantiju un jāsaka, ka strāda ne-visai?

 

Cik manīts citām kamerām, pietiek ar vienu nelielu zibsni, un autofokuss gatavs.

Link to comment
Share on other sites

nevaru gan iedomaties, ka spogulene varetu ar vienu zibsni nofokuset.

lai nu ka, iesaku piepirkt arejo zibeni ar AF assist - izshauj tadu sarkanu krustu, un kamera nofokuse. daudz mazak kaitinosi par zibinasanos, atrak ari.

Link to comment
Share on other sites

Labi, varbūt ne ar vienu zibsni, bet ar trim maziem zibšņiem.

A manam aparātam jāizzibsnī kādas 5 vai 6 reizes pa trim, un tad vēl nav garantijas, ka izdosies.

Link to comment
Share on other sites

tumsā uz manuālo tapat nenofokusēsies, ja nu vienīgi metodam naučnogo tika :) bet nu zibina ar zipeni kadas reizes 6 jau nu točna :) Protams, ārēja zipene ir labāk, vai tie aparāti kuriem ir Assist lampa :)

Link to comment
Share on other sites

Es šito kaiti apeju vienkārši. Pirmkārt, neizmantoju flash assist'u. Otrkārt, kad fokusēju pustumsā (tumsā nebildēju) , tad fokusēju uz objekta gaišāko vietu vai kur ir strauja krāsu toņu pāreja. Ja tādas nav, atrodu gaišāku objektu līdzīgā attālumā. Un vispār autofokusu iesaku lietot tikai ja bildējamais objekts ir kustīgs.

Link to comment
Share on other sites

Protams, fokusēšana uz gaišāko vietu darbojas.

Bet darba specifika reizēm prasa fočēt tumšus bēniņus/pagrabus, kur gaismas vispār nav.

Link to comment
Share on other sites

autofokuss tapēc arī ir izdomāts,lai to lietotu.Manuāli var fokusēties tad,ja nav iespējams ar autofokusu panākt vēlamo efektu... es gan teiktu,ka šeit vaina ir pārlieku tumšajā objektīvā.

Aber,palielinot ISO,situācija nemainās?

Link to comment
Share on other sites

Iso skaitļa palielināšana gan neko nemaina.

Nu, gaišāks stikls, iespējams, līdzētu.

 

Galvenais jau bija noskaidrot, vai visi E-510 šitā niķojas, vai tikai man tāds slikts eksemplārs.

Link to comment
Share on other sites

nekas nopietnāks par 3,5 tur noteikti nebūs...

Link to comment
Share on other sites

es lieku uz to,ka gluži vienkārši vājš autofokuss un viss.Tak pat arī ar nopietnākiem aparātiem mēdz būt gadījumi,kad pat vienkārši pret debesīm pagriezti,nevar nofokusēties.

Link to comment
Share on other sites

uz zvaigznem nikon d40 bus nelietojams, d300 un d3 - iizii. dazadas sistemas :-) tapat ka eosiem AF darbojas lidz 5.6, iznjemot pavisam nopietno klasi, kam ari pie f8 strada.

autoram - vajadziga areja zibene ar af assist vai papildus gaismas avots.

Link to comment
Share on other sites

pag,versatile,bet tak visiem DSLR ir lēkājošā fragma,cik zinu... kā tas varētu ietekmēt AF šajā gadījumā? jeb es ko jaucu?

Link to comment
Share on other sites

elementari - ja objektivs bus kads 500mm f8 ar AF, 350D nefokuses, bet 1D gan. fokusesana notiek ar maksimali atvertu fragmu, kad asuma dzilums ir mazakais, attiecigi, autofokuss bus precizaks. piemeram, ja ar f/1.8 AF sapratis, ka deguns un acis nav viena plakne, tad f/4 jau vairs ne. tapec par leto kitu front un back fokusiem mazak sudzas,neka par f/1.2 objektivu jokiem-kaut tur biezi fotografi pasi vainigi.sakuma pie f/1.8 ari bija japierod...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...