Jump to content

blue-ray uzvareejis


Prime
 Share

Recommended Posts

"Warner Brothers" paziņojums par to, ka kompānija uzturēs tikai "Blu-ray" formātu, ir ļoti stipri ietekmējis "HD DVD" atskaņotāju pārdošanas rezultātus. Negatīvā statistika liecina pati par sevi...

Ja ticēt portālam "The Digital Bits", tad ieilgušajā "HD" formātu karā ir noskaidrots uzvarētājs — tas ir "Blu-ray".

Lūzuma punkts ir noticis 2008.gada sākumā. Uzreiz pēc tā, kad "Warner Brothers" paziņoja, ka uzturēs tikai "Blu-ray". Šīs ziņas rezultātā ikmēneša "HD" atskaņotāju pārdošanas atskaitē noskaidrojās, ka no 22 tūkstošiem pārdotu "HD" ierīču tikai 1.7 tūkstoši bija "HD DVD" atskaņotāji (pārdošanas rezultāti ir kritušies ar 88%).

Ja šī statistika ir pareiza (bet autori to apstiprina ar faktu, ka uz šodienu 70% no Holivudas filmām tiek izplatītas ar "Blu-ray" palīdzību), tad "HD DVD" ir pienākuši grūti laiki.

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu ka priekš patērētāja daud zlabāk ir viens standarts ! Nu nevgribu es 50 formātus, kas savā starpā nav savietojami. Konkurence ir laba, bet vai šoreiz ?! Labāk lai konkurence norisinās konkrētā formāta ražotāju/izplatītāju starpā, bet formāts lai ir viens !

 

Principā man ir uzčurāt HD DVD, vai Blue Ray...

Link to comment
Share on other sites

es domaaju ka hd-dvd neizmirs, jo leets un kvalitatiivs, buus mums arii combo,kas laiss gan hd-dvd, gan blue-ray.

pareizaak sakot jau ir taads Lg aparaats

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis
Es teiktu ka priekš patērētāja daud zlabāk ir viens standarts ! Nu nevgribu es 50 formātus, kas savā starpā nav savietojami. Konkurence ir laba, bet vai šoreiz ?! Labāk lai konkurence norisinās konkrētā formāta ražotāju/izplatītāju starpā, bet formāts lai ir viens !

 

Principā man ir uzčurāt HD DVD, vai Blue Ray...

 

Piekrītu, bet pa daļai.

Agrāk viss bija vienkārši.. tagad.. pavisam citādāk.

Lielās studijas izmanto to formātu kurā ir progresīvākas iespējas aizsargāt kontentu.

Lietotājam tas galīgi nav izdevīgi.

Link to comment
Share on other sites

Ja būtu uzvarējis HD-DVD, tāpatās tam parādītos aizsardzība, Veli nesapņo :)

It kā tu pirksi tos diskus :p

DVD arī bija aizsardzība - gan kontenta šifrēšana, gan zonas, gan RCE un Macrovision. Tas netraucēja ne tos kopēt, ne ripot, nedz arī skatīties citās zonās.

Blu-Ray aizsardzība tika uzlauzta, tad viņi ieviesa BD+, taču arī to var jau apiet, piem. jaunākās AnyDVD HD versijas to dara.

Un Bly-Ray ir tikai 3 zonas, domāju ka drīz parādīsies pleijeri (ja nav jau), kuri spēlēs citu zonu diskus.

Bly-Ray vēl nav uzvarējis pavisam, viņa atbalstītāji ir izdarījuši spēcīgu gājienu, pārvilinot savā pusē vienu no lielākajiem satura ražotājiem. Tas savukārt var izraisīt lavīnas efektu, kad Blu-Ray pusē pāries svārstīgie un citi - vienkārši pēc "es ar!" principa.

Tad pievilksies kīnieši ar lētā gala pleijeriem, kuri spēlēs visu un lieta aizies...

Taču tas noteikti ir solis uz viena HD nesēja standarta palikšanu, no kā visi tikai iegūs. Divi standarti tikai čakarē tirgu.

Link to comment
Share on other sites

Esmu cūka pirāts ! Neesmu nopircis NEVIENU no jaunajiem diskiem( Ne HD-DVD, ne Blue Ray ). Taču filmas skatītas jau ir gana...

Man tas formāts ir vajadzīgs, kā kautkāds lielāks CD/DVD, nevis kautkāds tur supa dupa multimēdijas formāts.

Protams, ka filmu industrijas utt, grib nosargāt savas filmas, lai tādi kā es tās nezagtu un neskatītos. Visa sīvā formātu konkurence jau slēpja sšajā apstāklī, nevis kurš ātrāk/labāk lasa/raksta/uzglabā datus !

Link to comment
Share on other sites

To marcisB

 

ir jau atkodeeti blue ray playeri,kas speelee, visu zonu blue-ray un visu zonu dvd

Link to comment
Share on other sites

Nē. Vienkārši ir 2 ļoti līdzīgas tehnoloģijas. Un tas kurš ieviesīs savu kā vienīgo, grābs lielo naudu. Un neviena no pusēm negrib piekāpties. Patenti, tehnoloģijas utt...

Tāpēc sākās stratēģiskais karš - kurš pārvilks savā pusē vairāk kontenta provaideru utt...

Visādi politiski gājieni utml... kuram pleijeri lētāki, kuram bonusi vairāk n'stuff. Un protams - šitā filma ir tikai uz BD, a šitā tikai uz HDDVD.

Nu un patērētājiem piegriezās. Un ne tikai patērētājiem. Lielākās ASV vairumtirdzniecības ķēdes atklāti pateica - beidziet čakarēties, 2 formāti bojā mums biznesu.

Pietika jau ar DVD-Audio vs SACD. Ne viens no otrs īsti neieviesās, nu nevajag cilvēkiem HighQuality audio. Pokemoniem priekš tuc tuc pietiek ar MP3. Ar HD video cita lieta - ir televizori sapirkti, kuri to visu rādīs.

 

Un protams ir sakačāti no neta 2GB "HD quality" xvidi :p Tas nekas ka no HD tur ir tikai vāja atblāzma palikusi...

Ne jau SDTV un mūsu kruto DVB uz viņiem skatīties...

 

Prime - neizbrīna. Galu galā - VIENMĒR būs filmas, kuras ir izdotas vienā reģionā un nav pieejamas citā. Cilvēki tā kā tā pirks no citiem reģioniem, plus arī tur kur lētāk. Īpaši jau pie mums, kur izvēle būs niecīga.

Dajoš "Vella Kalpi Kolekcionāru Izdevums" (ar pilno "Izģērbies māsa Veronika..." scēnu!) uz BD! :mrgreen:

Labots - MarcisB
Link to comment
Share on other sites

veel sony bdp ir formaats AVCHD, paarspiezham filmas shitajaa formaataa,baazham dvd diskaa un luuram

Link to comment
Share on other sites

"Warner Brothers" paziņojums par to, ka kompānija uzturēs tikai "Blu-ray" formātu, ir ļoti stipri ietekmējis "HD DVD" atskaņotāju pārdošanas rezultātus. Negatīvā statistika liecina pati par sevi...

Ja ticēt portālam "The Digital Bits", tad ieilgušajā "HD" formātu karā ir noskaidrots uzvarētājs — tas ir "Blu-ray".

Lūzuma punkts ir noticis 2008.gada sākumā. Uzreiz pēc tā, kad "Warner Brothers" paziņoja, ka uzturēs tikai "Blu-ray". Šīs ziņas rezultātā ikmēneša "HD" atskaņotāju pārdošanas atskaitē noskaidrojās, ka no 22 tūkstošiem pārdotu "HD" ierīču tikai 1.7 tūkstoši bija "HD DVD" atskaņotāji (pārdošanas rezultāti ir kritušies ar 88%).

Ja šī statistika ir pareiza (bet autori to apstiprina ar faktu, ka uz šodienu 70% no Holivudas filmām tiek izplatītas ar "Blu-ray" palīdzību), tad "HD DVD" ir pienākuši grūti laiki.

1. Šie dati ir paņemti no laika posma, kad Warner Cebit laikā paziņoja par pāriešanu uz blu-ray (no maija).

2. Ja nemaldos, tad šajos datos nav iekšā Walmart cipari (tipa kā mums maxima).

Toshiba šādam solim nebija gatavi, un laicīgi nedeva prettriecienu, kas sekoja ar cenu pazemināšanu (kkad no 14.janvāra) - iespējams, ka tas ir tikai fire-sale solis, lai tiktu vaļā no saviem hd-dvd aparātiem. Tajā pašā laikā jāņem vērā arī tas, ka cilvēki grib skatīties filmas HD formātā, tikpat labi var būt pofig, ka it kā vairāk studijas ir blu-ray pusē, ja nebūs labas filmas.

 

Kas var glābt hd-dvd?

Zemas cenas hd-dvd kastēm (>>>daudz pārdotu pleijeru>>vairāk pērk filmas) + labas filmas + stabils microsoft atbalsts (xbox), kā rezultātā kāda no blu-ray nometnes studijām varētu sākt svārstīties.

 

US & A šobrīd hd-dvd pleijeri var nopirkt par ~100-120-149$. Letākie blu-ray pleijeri ir sākot no 399$ (ja nemaldos). Faktiski lielāko tirgus daļu no blu-ray pleijeriem aizņem PS3 (šķiet arī ~399$ 40gb versija). Līdzi tiek dotas līdz pat 9 filmām pa brīvu Toshiba (ja pērk no amazon, tad 5 no turienes, 2 kastē 2 no Toshiba pa pastu), arī blu-ray pleijeriem līdzīgi.

 

Ņemot vērā, ka hd-dvd pleijeri ir arī labi parasto dvd upscaler'i, viņu pusei vienīgā cerība tagad ir.. vidējais amerikānis Joe6pack, kurš tagad var atļauties nopirkt pleijeri walmartā kopā ar maizi!

 

Tā ka es ieteiktu pagaidīt vēl līdz janvāra beigu tirdzniecības rezultātiem :roll:

 

Man personīgi vienalga, kurš formāts uzvar, šķiet, ka Sony šoreiz izvilka lielo lozi ar blu-ray integrēšanu PS3, kas pagaidām šķiet labākais un universālākais aparāts tirgū :roll:

Daudz labāk būtu, ja industrija vienotos par atbalstu vienam formātam, tb, Toshiba pieslēgtos blu-ray ražošanai (un domājams, ka viņi jau izstrādā savu pleijeri plānam "B").

Tikai tā varēs sākties HD formāta mass adoption.

No otras puses, Toshiba ir pazeminājusi entry level cenu hd formātam, un no hd-dvd formāta patērētāji būtu lielāki ieguvēji.. Bet šķiet, ka par vēlu.

Link to comment
Share on other sites

Microsofts savos pēdējos paziņojumos kaut kā apiet HD-DVD tēmu, uzsverot digitālo downloadu spēku. Es piekrītu tiem, kuri saka, ka onka Bills ir pārlieku optimistisks, jo HD downloadi prasa liela ātruma netu, kurš ne visiem ir pieejams.

Parastos DVD tikpat labi apskeilo arī BD pleijeri. Tur nevienam formātam nav nekādu priekšrocību.

Tošibai kaut kas ir jādara, būtu labi ja BD nometne palīdzētu Tošibai nomainīt kažoku saglabājot cieņu...

Janvāra vidus tirdzniecības rezultāti ir stipri par labu BD - sk. kaut vai DigitalBits.

Tīri no pārmantojamības viedokļa labāk būtu, ja uzvarētu HD-DVD, kā nekā vārds "DVD" standarta nosaukumā palīdzētu cilvēkiem vieglāk pāriet...

Taču patlaban ir uzkrāta pietiekami liela "kritiskā masa" ar HD televizoriem, kuri ar steigu ir jāpiebaro. Īstais laiks izbeigt formātu karu un smelt naudu. Domāju tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc sākas šādi gājieni...

Link to comment
Share on other sites

Microsofts savos pēdējos paziņojumos kaut kā apiet HD-DVD tēmu, uzsverot digitālo downloadu spēku. Es piekrītu tiem, kuri saka, ka onka Bills ir pārlieku optimistisks, jo HD downloadi prasa liela ātruma netu, kurš ne visiem ir pieejams.

Parastos DVD tikpat labi apskeilo arī BD pleijeri. Tur nevienam formātam nav nekādu priekšrocību.

Tošibai kaut kas ir jādara, būtu labi ja BD nometne palīdzētu Tošibai nomainīt kažoku saglabājot cieņu...

Janvāra vidus tirdzniecības rezultāti ir stipri par labu BD - sk. kaut vai DigitalBits.

Tīri no pārmantojamības viedokļa labāk būtu, ja uzvarētu HD-DVD, kā nekā vārds "DVD" standarta nosaukumā palīdzētu cilvēkiem vieglāk pāriet...

Taču patlaban ir uzkrāta pietiekami liela "kritiskā masa" ar HD televizoriem, kuri ar steigu ir jāpiebaro. Īstais laiks izbeigt formātu karu un smelt naudu. Domāju tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc sākas šādi gājieni...

DVD upscalingam nozīme ir tur, ka cena tagad tāda pati kā dvd pleijeriem. Blu-ray ir krietni dārgāki.

Līdz ar to "it kā" būtu vieglāk iesmērēt vidējam pilsonim hd-dvd pleijeri :mrgreen:

Piemēram, atnāk vidējais Fedja nēbet John uz veikalu, saka - mans dvd aparāts saplīsa, dajoš man jaunu, bl** (arī nēbet f**k :D)

Pārdevējs - reku tev hd-dvd, kas spēlēs tavus zem skapja noslēptos "Jenny & Britney in shower" dvd +!! arī HD filmas un salīdzinot ar blu-ray pleijeri vēl paliks nauda aliņam! :mrgreen:

Bet, kā jau minēju iepriekš, par vēlu..

Bija kkādas runas, ka varētu blu-ray filmām pievienot kkādas fīčas no hd-dvd - radīt kopīgu tipa profile 3.0 (lai toshiba arī kkas tiek), bet pēc Warner paziņojuma vairs nav jēgas. Toshiba būs zaudējuši, lai gan varēja būt citādāk.

 

Digitālais DL varētu būt nākotne, un ir pat arī tagadne (nezinu kas tur ar tiem apple projektiem, bet ir toshibas nometnei Netflix).

Tomēr, pagaidām tas ir downgrade no HD, jo 1080p priekš neta ir pa lielu pagaidām..

Link to comment
Share on other sites

kursh vairaak firmu paarvelk sawaa pusee, tas uzvar.

 

Starp citu kura no eiropas kompaanijaam ir parakstiijusi liigumu ar vienu vai otru firmu?

Link to comment
Share on other sites

Eiropā kā reiz vairāk bīda BD...

Es ļoti ceru, ka BD nometne pārņems Tošibu savā ziņā ar visām tehnoloģijām - tāds reveranss, saglabājot cieņu.

Cenas kritīsies tiklīdz ķīnieši sāks ražot BD pleijerus kā sērkociņus...

Link to comment
Share on other sites

Man kā patērētājam pirmais iemesls pāriet uz kādu no šiem standatiem būs pieejamas cenas kompja rakstītājs. Kad par 150$ varēs dabūt rakstošo romu un pa 3-5$ būs matrica, tad es pāreju uz pirmo standartu, kas man šo piedāvās!

Link to comment
Share on other sites

Blu-ray - 50GB(dual layer)

HD-DVD - 51Gb(triple layer), kā prakse rāda - jo vairāk slāņu, jo dārgāks nesējs. No tehniskā viedokļa gan neņemos spriest, kas labāks - mazāk slāņu un blīvāks datu ieraksts jeb vairāk slāņu un ne tik blīvs ieraksts.

Man galvenais lai beidzot parastajiem mirstīgajiem par labu cenu ir pieejama kāda no šīm tehnoloģijām, savādāk DVD jau ir krietni par mazu :)

Link to comment
Share on other sites

man liekas ka 15 ls vareeja nopirkt 25gb blue ray disku

 

ha tikko izlasiiju ka warner turpinaas sadarboties ar HD-DVD, liidz ar to blue-ray naw vinnejis. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

sheku reku links http://www.hifinews.ru/article/details/6899.htm

 

peec teksta sapratu kad warners pagarinaajis veel uz paaris meeneshiem liigumu ar hd-dvd, liidz shim vajadzeeja beigties liigumam maija saakumaa

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Toshiba it kā jau gatavojot savu pirmo BD pleijeri. Informācija pagaidām nav oficiāli apstiprināta. Tā vai citādi - ir cerība ka šis formātu karš šogad beigsies. Pietiek ar šito sviestu. Viens HD nesēja formāts, nevis 2. ZB.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...