Jump to content

cik buutiska ir statiska (nemainiiga) datu kopresija par 25%


diegs
 Share

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    31

  • paulis

    7

  • bubu

    17

  • diegs

    35

Top Posters In This Topic

Guest ADEX

Diegs.

Mani neinteresē Tavs algoritms. Vienīgais, ko es vēlos - pierādīt Tev, ka tas ir aplams. Citi to jau ir sapratuši, Tu vēl nē.

OK, man nevajag Tavu algoritmu pat redzēt. Tu apgalvo, ka vari vienu baitu saspiest līdz 6 bitiem? Tas tā ir? Vai esmu nepareizi sapratis?

Link to comment
Share on other sites

jaa, varu VIENU BAITU paarveidot uz 6 bitiem. TU ESI PAREIZI SAPRATIS. Nu? Nomierinaajies?

 

NORIEBAAS! Sleedziet tak sho topiku vienreiz!!! :evil: :evil: :evil:

Labots - diegs
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

OK, Tādā gadījumā - 65 dažādus baitus katru pārveidojot par 6 bitiem - ko tu iegūsti? 65 dažādas 6-bitu virknes? Vai tomēr vismaz 2 no tām būs vienādas?

 

Atkarībā no tavas atbildes - šis ir vai nu pēdējais vai priekšpēdējais jautājums.

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu tev pašam beigt plātīties ar to, ko nesaproti, diegs.

Ja jau tev ir softs, tad saspied ar savu algoritmu atsevišķus 65 baitus, kuru vērtības ir no 0 līdz 64 (ieskaitot), tb pirmajā reizē saspied 0 un pieraksti rezultātu, otrajā reizē saspied 1 un pieraksti rezultātu, ..., sešdesmitpiektajā reizē saspied 64 un pieraksti rezultātu. Ar vienkāršu for ciklu to var izdarīt elementāri - burtiski pāris koda rindiņās. Pēc tam atspied iegūtās vērtības un salīdzini ar oriģinālajiem skaitļiem. Garantēju - dabūsi pārsteigumu.

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

ak, juus mani miiljie dumikjiishi (ADEX un bubu), juusu nosauktajiem paarliecinoshajiem pieraadijumiem es jau pirms vairaakiem gadiem atmetu ar roku. ja es nezinaatu un nesaprastu, ko un par ko es runaaju, tad manis sheit nebuutu. jums varbuut shkjiet, ka esmu kaukaads tiinis, ka knapi no skolas sola izsprucis un sadomaajies no sevis nezinko, bet iisteniibaa tikai shaa un taa zin vidusskolas algebru un sho to no fizikas un datoriem...

 

garaam!

 

gudri muldeet veel nenoziimee, ka tu TIESHAAM saproti, par ko ir runa. pieraadiijumus var iemaaciities, tos var atrast inetaa utt., bet pakustinaat pasham savas smadzenes ir par gruutu. skumji, ka lielaakajai daljai jaunatnes muusdienaas juutami iztruukst izteeles speejas... un ar katru gadu tas ir juutams arvien vairaak.

Link to comment
Share on other sites

vai jau nebija laiks nobanot viņu? Tad,kad parādīs kā ar savu algoritmu iegūst pasaules slavu,tad arī domāsim,ko tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Labi, ok, es esmu dumš (un ADEX ir zīdainis).

Bet tu pamēģini. Kas tev grūti (lol) - pats izdomājis un uzrakstīji labu saspiešanas algoritmu, bet elementāru divrindu for ciklu ar 65 iterācijām negribi/nespēj uzrakstīt. Pamēģini un paskaties rezultātus.

Skumji, ka tu negribi zinātniski/matemātiski vai ar konkrēto eksperimentu pierādīt savu taisnību, bet to vien tik spēj kā suns sēdēt uz siena kaudzes un tik riet pretī.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Topika autors nespēj pieņemt pašsaprotamas un acīmredzamas lietas, taču savas iztēles augļus uzskata par realitāti. Neesmu mediķis, bet izklausās pēc šizofrēnijas.

Link to comment
Share on other sites

Izliekas daudz trakāk. Iespējams cilvēks ir pat krietni vecāks, taču pamatīgi nosvilinājis smadzenes pārmācoties. Tagad viņam liekas aizdomīgs viss kas saistīts ar matemātiku (pat 2 x 2 iespējams ir pieci), taču vienkāršu lietu gadījumā var sākties panika.

Aizbildnieciskais un pārākuma pilnais sarunas tonis liecina par viņa vecumu un prāta briedumu (vai arī par garīgu slimību). Ar viņu ir jārunā kā ar vecāku onkuli un vēlams matemātiskās izteiksmēs un mēs šeit varēsim izlasīt vienreizējus atzinumus.

Labots - neirons
Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

Cik man zināms, tad diegs kādreiz bija pazīstams kā inx. Ja pareizi atceros, tad pirms gadiem 2-3 viņš strādāja par ceļamkrāna operatoru. Izteikšu minējumu, ka šis cienījamais pilsonis iepriekšējā darbā nav ievērojis drošības tehnikas noteikumus un atradies darba vietā bez aizsargķiveres, kā rezultātā guvis

galvaskausa traumu ar paliekošiem smadzeņu bojājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Btw, diegs, tu ar tiem 25% esi nedaudz nokavējis.

Reku atecrējos, ka kāds jau pirms ~8 gadiem ir uztaisījis kompresijas algoritmu, kas mp3 failus saspiež par 99.7% (no 5MB uz 16KB) - http://www.gamedev.net/community/forums/to...?topic_id=11259 Tik diemžēl viņš, tāpat kā tu, atsakās publicēt proof-of-concept programmu (tādu, kura kautko saspiež un pēc tam atspiež).

Tā ka tev vēl ar saviem 25% ir kur augt un augt :)

Link to comment
Share on other sites

vieniigais veids kaa no baita dabuut nost 2 bitus ir daliit to ar 4 un nulles atmest (patreiz es pienjemu, ka skaitlis dalaas bez atlikuma). un tad pienjemot, ka atminjaa visi ir 6-bitiigi baiti tad njemam pa vienam un reizinam ar 4 un dabuujam atpakalj orgjinaalo baitu...

Link to comment
Share on other sites

DazzleWand

Nu davai vismaz MD5 kontrolsummu savam softam pasaki & preciizu izmeeru baitos ( parastajos, tie kas 8bit). Mees gan jau pashi tad programminju(vairaakas gan) piemekleesim :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Diegs - pārlasi savus, ADEX un bubu postus. No malas skatoties man arī tomēr izskatās, ka viņi savu viedokli pamato, bet Tu ne. :roll:

 

Un - nezinu, vai Tu patiesi esi tas cilvēks, kas šeit pirms pāris gadiem ar niku inx tusēja, taču ar inx varēja daudz vairāk argumentēti runāt par programmēšanu un matemātiku, un viņš neatbildēja ar "tā ir; tu neko nesaproti". :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc lai diegs tagad atklātu algoritmu,izskaidrotu? Tas nav viņa interesēs. Viņš tak ko citu gribēja zināt, jūs pārējie tik uzbāžaties, lai atklāj algoritmu.

Link to comment
Share on other sites

Neviens šeit neprasa atklāt algoritmu. Vienkārši, tas pat zīdainim ir skaidrs, ka 8 bitus nevar pārvērst par 6 bitiem bez zudumiem. Matemātiski korekts pierādījums tam šeit ir dots neskaitāmas reizes. Tāpēc ir skaidrs, ka diega piedāvātā "kompresija" patiesībā ir kaut kas cits. Vai arī, lai šī kompresija strādātu, ir jāizpildās vēl kaut kādiem priekšnosacījumiem. Mēs visi tagad mēģinam saprast, kas tas ir, lai pēcāk varētu korekti pateikt, kur to pielietot.

Link to comment
Share on other sites

Nu ok, ne algoritmu. Bet ieejas un izejas datus, no kuriem pēcāk varētu izsecināt to, ko diegs patiesībā nevēlās atklāt. Doma tāda pati.

Manuprāt šeit ir acīmredzams iemesls, kāpēc diegs neatklāj datus.

Link to comment
Share on other sites

Nu, tad mēs arī neesam spējīgi atbildēt uz viņa jautājumiem... :roll:

 

OK, diegs - Tu diezi vai būsi ar mieru, bet ja nu tomēr - es piedāvāju šādu variantu: Tu man izstāsti to savu algoritmu par ko es pretī Tev dodu atbildes (cik nu labi spēju) uz Taviem jautājumiem, kā arī palīdzu labāk komunicēt ar forumiešiem. Tāpat es arī apsolu, ka nevienam pašam neizpaudīšu šo algoritmu, pats to nepatentēšu u.t.t. Varu to arī apliecināt rakstiski. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kādus datus, kādu algoritmu? Viņš apgalvo, ka varot 8 bitus saspiest par 6 bitiem un pēc tam atspiest atpakaļ. Katram zīdainim ir skaidrs, ka 6 biti spēj pieņemt vienu no 64 vērtībām, ne mazāk un ne vairāk, savukārt, 8 biti - tieši vienu no 256 vērtībām. Ja kāds apgalvo pretējo, viņš vai nu mānās, vai nekad nav bijis datoram tuvāk par kilometru, vai arī kaut ko ļoti nelabu izdarījis ar savu galvu.

No teksta nav īsti skaidrs vai diegam jau ir gatavs biznesa plāns. Taču Internetā ir pilns ar šādiem izgudrotājiem, kuri ir uzbūvējuši kaut ko pilnīgi absurdu, vajag vēl tikai nelielus ieguldījumus. Piemēram, Slashdot raksts par kantori, kurš katru gadu CES izstādē izrāda savus kvantu procesorus, kvantu RAM un kvantu HDD.

Link to comment
Share on other sites

Vārdu "kvantu" var piešaut daudzām lietām. Varbūt tur arī bija izmantots kaut kāds kvantu efekts. Tomēr "īsts" kvantu dators (kur katrs "bits" aizņem tieši vienu elementārdaļiņu) gan vēl ne tuvu nav realitāte.

 

Par diega izgudrojumu - es joprojām uzskatu, ka kaut ko noderīgu jau viņš ir izgudrojis, taču viņam vienkārši nav izdevies to gana skaidri šeit noformulēt, kā rezultātā visi viņu pārprot, ka viņš solās brīnumus darīt.

Link to comment
Share on other sites

man liekas, ka vislielaakais paarpratums ir tas, ka visiem gribaas veidot substituuciju 8-bitiigo veertiibu aizstaajot ar 6-bitiigo. ja diegam ir straadaajoshs 25%-iigs bitu optimizaacijas algoritms (par ko es ljoti ceru, citaadi shitais topic-s ir lieka laika teereeshana), tad tas noteikti balstaas uz jaunsas veertiibas apreekjinaashanu ar noteiktu darbiibu seciibu, kuru var izteikt ar 6-iem bitiem, un no kuras ar taadaam pashaam darbiibaam var atgriezt veco veertiibu.

ir pilna pasaule ar shiziem matemaatikjiem, kuriem visa dziive sastaav no speeleeshanaas ar skaitljiem. taapeec es nebuutu paarsteigts ja diega metode eksisteetu. taa ka, Vilx-, ja gadiijienaa diegs tev atklaas savus nosleepumus, tad iesvied apstiprinaajumu, ka shaada kompresija pastaav :)

Link to comment
Share on other sites

Viss, ko mēs gribam teikt, ir tas, ka nav iespējams uztaisīt programmu, kura varētu jebkurus pilnīgi patvaļīgs datus saspiest par nemainīgiem 25%, un pēc tam vēl atspiest atpakaļ. Tā kā viņš ir izgudrojis kaut ko citu, nekā šo. Jautājums tikai - ko?

Link to comment
Share on other sites

Nu kaads tolks cepties un kaut ko pieraadiit/apgaazt?

Cilveeks nenaaca te neko pieraadiit, bet guut idejas, kur izmantot sho kompresijas metodi... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Kā var gūt idejas par pielietojumu, nepasakot, kam izgudrojums domāts un derīgs? Kā jau Vilx- teica - vispārējā gadījumā patvaļīgiem datiem tas nav izmantojams, jo nav iespējams principā - tātad jautājums - kam īsti jaatrod pielietojums?

Link to comment
Share on other sites

hmmm... laikam ir taisniiba tajaa, ka iisti neprotu noformuleet, kas tad tas ir, kas man ir dabuuts gatavs (aka paulis): vai taa ir kompresija? bet varbuut koda optimizaacija? nezinu, jo pats biju izbriiniits par to, kas sanaaca. iisteniibaa pasaakums ir vienkaarshs kaa beernu speele un mani izbriina, ka liidz shim neviens liidz kaut kam tik elementaaram nav aizdomaajies. galvenais, kas shajaa algoritmaa ir jaaieveero ir iteraaciju seciiba, kuru nekaadaa gadiijumaa nedriikst (varbuut nemaz arii nevar) aizvietot ar citaam iteraacijaam. pamataa shim algoritmam ir daudzdimensiju matricu algebra, gjeometriskaas darbiibas ar matricaam (bet tikai taadeelj, lai vizuaali vareetu uztvert modelja buutiibu), shis un tas no kristaalu spoguljmatricaam un shis un tas no gadiijuma skaitljiem (arii tikai modeleeshanai). programmas princips balstaas uz WHILE ciklu kuraa iebaazts If... THEN... ELSE; dazhas formulas, kas ljauj apreekjinaat matricaa mekleejamo datu koordinaatas - tieshi shiis iteraacijas arii izleedz ACIIM REDZAMAA NEIESPEEJAMAA esiibu, t.i., 8bit <-> 6bit.

 

ko veel? es negribeeju nevienu sheit aizvainot, diemzheel dazhiem laikam ir nepiecieshams inhalators, jo ar SAVU matemaatiku nekaadi nevar man, vecam sakaarnim :D :D :D , ieskaidrot, ka ES kljuudos. taapat - shajaa topikaa ir vairaakkart piemineets, ka nenaacu sheit intereseeties, vai tas vai shitais straadaa vai nee, bet gan kaadu ideju par savas programmeles praktisku pielietojumu, lai projektu vareetu attistiit taalaak (ja var).

 

tieshaam nesaprotu, kas visa shitaa sanaaca par muljkjiigu azhiotaazhu. varbuut tas, ka mums lieliski padodas runaat pretii nevis pakluseet un noklausiities liidz galam, ja kaads kaut ko staasta/atbild... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Te jau visi tikai to vien gaida, lai Tu sāktu stāstīt. Bet Tu klusē kā partizāns. Un tad pats brīnies par ažiotāžu...

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

->NC

"Baigais Janka

tak kautvai kaada meeraamaa devaisa dati kas naak katru sekundi 15 gadu laukaa 8 bitos satur pirmos 00 ..."

--

??? Ne visai sapratu, ko Tu ar to gribēji teikt :) Tevis minētais piemērs ir speciālgadījums, es runāju par "...vispārējā gadījumā patvaļīgiem datiem...".

 

 

->diegs

Beidz visu laiku uzsvērt, ka esi vecs sakārnis (vai tas mājiens, ka te tik vieni pokemoni tusē? :) Es 20+ gadus rukāju par programmētaju, tātad arī puika neesmu. Starp citu - savā laikā esmu izstrādajis pats savu datu kompresijas metodi, kuru vēl šodien lieto vienai rūpnieciskai iekārtai :) Tātad, galīgi sveša šī sfēra man nav. Bet - atvaino - Tavā izklāstā teiktais velk uz galīgām muļķībām :) Domājams, tiešām nemāki formulēt, ko pats esi uztaisījis :)

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu, cilvēki ir vienkārši mazliet aizkaitināti, ka gandrīz 200 postu garumā nav izdevies nekādā veidā no Tevis izvilkt, kas tas īsti ir, ko Tu esi uztaisījis. :p

 

Varbūt pamēģināsi vēlreiz un lēnām (un pēc iespējas matemātiski precīzāk) to izstāstīt? Sniedzot cik daudz vien informācijas spēj, neizpaužot lielo komercnoslēpumu. Lūdzu!

 

Btw - iz manas pieredzes - ja kaut kas ir ģeniāls un vienkāršs, tad kāds cits bez Tevis jau to sen ir izdomājis. :p

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

tieshi shiis iteraacijas arii izleedz ACIIM REDZAMAA NEIESPEEJAMAA esiibu, t.i., 8bit <-> 6bit.

Tā ir ne tikai acīm redzama neiespējamība, bet arī matemātiska neiespējamība. Tev jau to vairākas reizes pierādīja, bet tu necenties to saprast. Ja jau saki, ka tas ir iespējams, tad lūdzu norādi kļūdu dotajos pierādījumos. Apgāz tos - un nav problēmas, tad tava metode var strādāt. Ja jau tavs algoritms kautkā strādā, tad tu esi atradis kautkādu fišku, ar kuru šos pierādījumus var apgāzt. Tev neko citu neprasa pateikt par savu algoritmu (kā un kāpēc tas strādā) - vienkārši pārādi kādā veidā tavs algoritms apgāž Dirihlē principu.

 

Nokompresē lūdzu skaitļus no 0 līdz 65. Un pēc tam atkompresē tos. Es personīgi vairāk nekā no tevis vairs neprasu.

 

Ak jā, vēl kas - ja tu varēsi apgāzt Dirihlē principu tas tas tev nesīs daudz lielāku pasaules slavu un atzinību nekā tavs kompresijas softs. Ļoti daudzi principi un algoritmi dauzās citās zinātnēs balstās uz kautko tik fundamentālu kā Dirhilē princips. Atrodot pretrunu tajā, tevi ievēros daudz lielāka pasaules daļa, nekā tikai IT. Tas būtu kā debesskrāpim pamatos atrast bojājumus. Atrodi - un dabūsi savu respektu. Bet ja tu vienīgais zināsi par tiem un nevienam neteiksi - tad kuram tu tāds esi vajadzīgs? Tad agrāk vai vēlāk kāds cits to pašu pamanīs.

 

Tāpēc - vai nu apgāz Dirihlē princpu vai arī tu esi nekaunīgs šarlatāns :)

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Starp citu.. vienkārši tā pat gribēju pastāstīt ka esmu izgudrojis dzinēju kurš ar 100gramiem dīzeļdegvielas var nogādāt 100t smagu kravu uz Mēnes.

Dzinēja konstrukciju, diemžēl, nevaru atklāt, jo tas nav manās interesēs.

Vispār viss ir ļoti vienkārši un es brīnos kā neviens līdz šim pa to nebija aizdomājies. Visam pamatā ir 3 gadu plosts un tam sekojošā labās smadzeņu puslodes amputācija.

Link to comment
Share on other sites

Brīnos, kā šis topiks netika norakts jau pirmajā lapā. :) Izskatās, ka diegs laiž muļķi un skatās, kāda būs boot-istu reakcija. Galvenais mētāties ar "gudriem" terminiem par spoguļmatricām and stuff.

 

diegam daži jautājumi:

1) kur tu pērc zāli?

2) cik tev gadu?

3) vai tavi vecāki par to zina?

 

Un vēl diegam paldies. Riktīgi izsmējos. Tā frāze par dajebkā kompresiju uz 1 bitu, kurš ir 0 (tikai jāpaiet laikam, kāmēr to atkodēs), bija nāvējoša. Aizvietoja rīta kafiju. :) Gribēju pat ielikt savā parakstā.

 

P.S. Es domāju šis dokuments mums visiem palīdzēs daudz labāk izprast algoritmu nekā to paskaidroja diegs.

Link to comment
Share on other sites

es iisti neizprotu, ko juus, velns lai parauj gribat... :evil: es nevienam neuzbaazos ar jautaajumu, vai tas vai shitas IR iespeejams. taapat, es nevienam shobriid neko negrasos pieraadiit. es jau teicu, ka uzdevu jautaajumu un sanjeemu atbildi par pielietojumu. ko juus te lielaakaa dalja varat cepties?! pashi jau to shuumi uztaisiijaat... es tomeer pateicu, ko es esmu izmantojis uzdevuma risinaajumaa un ar kaa paliidziibu tas ir atrisinaats. veel nepietiek? nu, taas ir pashu probleemas, nevis maneejaas, bet te jau saak iet valjaa augstos tonjos: tjipa, sharlataans, sapiipeejies, sadzeeries, padumjsh utml. varbuut man vajadzeetu arii pieraadiit, ka negrauzhu kaajaam nagus, koa?! :p

 

es nerunaaju ne par slavu, ne popularitaati, jo taas, kaa redzu, man pietiek atliku likaam.

 

ja kaads nesaprot, kas ir spoguljmatrica, ieteiktu parakaaties pa fizakas teemu - kristaalu struktuuras... var saprast daudz vairaak par matricaam... ka eksistee ne tikai inversaas matricas, kas gluzhi nav spoguljmatricas... un kas ir spoguljmatrica vispaar. incants temats... :evil:

Link to comment
Share on other sites

es iisti neizprotu, ko juus, velns lai parauj gribat... :evil: es nevienam neuzbaazos ar jautaajumu, vai tas vai shitas IR iespeejams.

Mēs gribam, lai tu saproti, ka tavs kompresijas algoritms tādā veidā kā tu to pasniedz (jebkuri 8biti -> 6biti), nav iespējams principā. Tev jau N-reizes to parādīja, pierādīja un izstāstīja. Mēs tev tikai gribam palīdzēt norādot acīmredzamu kļūdu (ka tas nav iespējams). Lūdzu, pierādi, ka tas ir iespējams, ja jau tik gudrs jūties kristālu spoguļmatricās. Neviens tev vairs neprasa tavu algoritmu pierādīt (kā tas darbojas). Pierādi tikai to, ka tas ir korekts un darbojās (kāpēc tas darbojas).

 

Esmu gatavs ar tevi saderēt uz Harley-Davidson motociklu (vai uz jebko citu, pēc tavas izvēles), ka tavs algoritms tai 8<->6 formā NAV iespējams. Gribi saderēt? Nezinu, ko tu tur esi uzrakstījis un ko gribi no mums, bet tas, ko tu gribi mums iestāstīt, NAV iespējams (kautkas cits varbūt gan ir iespējams).

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

karoče diegs ir atradis kļūdu visos zināmajos arhivēšanas algoritmos !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...