Jump to content

Linux, xBSD, MacOS desktopi


osscar
 Share

Recommended Posts

Es ikdienā  strādāju izklaidējos drīzāk varētu teikt ar piemēram Fusion360, Microcap... Nu? Jebšu  tūlīt sekos piedāvājums dual boot vai lietot šamās kopā ar "vīnu". Nu tad pretjautājums - naher dual boot? Lai pazīmētu kaut ko iekš win un pēc tam ieietu netā no linux? Nu jā, ar nvme ssd jau boot process notiek ātri ?. Vai virtuālās mašīnas? Bez hārdvāres akselerācijas? Jebšu (mēģināt) instalēt caur tirsu ar wine? Kāda hrena pēc? Krāniņš būs garāks? Varbūt vēl ar komandrindu strādāt?

Nē, viss ir ok. Linux nav slikts un es šamo neienīstu. Bet izteikt aplamus apgalvojumus un "punkts" ... velk uz palīgskolas absolventu.

 

 

p.s. nē, nu var jau būt, ka esmu advansēts lietotājs ?.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Just now, snukurins teica:

droši vien tādiem kam vairāk par feisbuk nekā nav.

 

A Tu zini cik % t.s. "lietotāju" ir tieši tādi??? Pačukstēšu - LIELĀKĀ daļa.

SolidWorks un pat PhotoShop lieto mazāk, kā katrs 100-tais lietotājs.

Interesanti būtu redzēt kādus ciparus par šito - cik % lietotāju lieto "OS only" un cik % visas šitā eksotiskās programmas, kas nekur citur, kā Win neiet. Gan jau ka tāda izpēte kaut kur ir - man nav vaļas meklēt.

Saderam, ka "OS only" lietotāji var mierīgi sēdēt uz Linux, MacOs vai vispār uz dajebkā, kas nav plika komandrinda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Jurkins teica:

Bet izteikt aplamus apgalvojumus un "punkts" ... velk uz palīgskolas absolventu.

Būtu jau nu tā kā laiks saprast, ka "punkts" nozīmē "es neprotu argumentēt savu viedokli". Neba nu pirmā, ne pēdējā reize, kad kāds "punktojas".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , VebKamera teica:

cik % lietotāju lieto "OS only"

Domāju, ka tādu būs salīdzinoši maz. Katram (atkarībā no vecuma un ģimenes stāvokļa) ir bērni, mazbērni, opji, omes, radu bērni, kuri regulāri ciemojas.

 Konkrēta situācija - ir man viena kliente - kundzīte ap 70, kurai tiešām neko vairāk par Delfi, Feisbuku, Youtube un Libre (lai rezētu kādu dokumentu) nevajag.  Bet turpat kaimiņos - meitas ģimene, protams, arī ir dators, bet meitai darbs jādara, nu tad bērni dodas pie omes un tur ne tikai spēlītes dzenā, jo mazdēls cītīgi fotografē un bildes pielabo, mazmeita mūzikas skolā nopietni mācās un arī šādus tādus softiņus vajag. Tā kā omes kastei arī Linux neder.

  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Bet turpat kaimiņos - meitas ģimene, protams, arī ir dators, bet meitai darbs jādara, nu tad bērni dodas pie omes un tur ne tikai spēlītes dzenā, jo mazdēls cītīgi fotografē un bildes pielabo, mazmeita mūzikas skolā nopietni mācās un arī šādus tādus softiņus vajag.

nu, mūsdienās jau drīzāk katram ir sava ierīce, uz kura katrs konkrēti var izdarīt savas lietas. nemaksā viņas vairs nekādu kosmosu, ja neaizraujas tikai ar jaunu pirkšanu..

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

varētu teikt ar piemēram Fusion360, Microcap... Nu?

Sūdīgi piemēri, es visulaiku lietoju onShape un nesūdzos, lielas vajadzības pēc Funsion nav. Microcap nelietoju, nezinu ko tu viņā lieto, bet tam Linuxā vai webā nedomāju ka trūkst alternatīvas.

Ah paskatijos scrēnšitus, ganjau lieto visādām digitālajām loģikas shēmām utt. Neatceros kā sauca bet senāk lietoju ko līdzīgu uz Linuxa, bij iespēja pat rakstīt kodu priekš gandrīz katra mikrokontroliera un simulēt shēmā. Kautkas līdzīgs Proteus 8, tikai mazliet mazāk funkcionāls.

Analogajām shēmām jau nu gan netrūkst piedāvājuma.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

Es atkal gribu lai ko interesantu ieraugot varu to arī uzinstalēt un pamēģināt.

Tak nekas nav jāinstalē, atver browserī un lieto. Vēl labāk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Mateushs teica:

Ja vajag speciālu softu, tad ne viss ir uz Linux, bet ne viss ir arī uz Windows.

Toties ir tikai uz telefona. Kaut vai tas pats Smart ID. Vai vacaps. Pēdējo gan laikam varēja kaut kā uzstīvēt arī uz Windows un pat uz Linux. Es šeit nerunāju par web vacapu, kuram vienalga ir vajadzīgs telefons blakus. No, man aktuālajām, lietām, kur visa pasaule sēž uz Windows adatas ir, auto diagnostika un visādu rūpniecisko automātikas sistēmu klucīšbīdīšana, ko daži sarunas karstumā pamanās saukt par programmēšanu. To, ko taisu pats, taisu, izmantojot Linux, un, lai tas darbotos uz Linux. Gan aiz merkantīliem apsvērumiem, gan aiz zināma opozicionārisma. Nepatīk, ka ir viens monopolists, kas lielai daļai cilvēces tā maigi, bet tomēr ir uzspiedis savu produktu. Šajā sakarā mazliet brīnos, kāpēc šis monopolists tik ļoti mīļš Šņukuriņam, ar viņa pasaules redzējumu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vienkārši bailes. Ir iemācijies kautko uz Windows, bet tiklīdz ieraga Linux tā zināšanas tuvu nullei, bailes ka ja daudzi sāks lietot Linux, tad viņš būs nevajadzīgs, jo nejēdz.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kautkas īsti tad nav skaidrs ar tavu biznesa loģiku, vairāk zvani - vairāk naudas. Ja neviens nezvana, tad tak nav par ko maksāt.

Tie tak labākie klienti no kuriem katru nedēļu var iekasēt naudu par printera piespraušanu pie datora.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Sūdīgi piemēri

Ok, nezinu onshape. Intereses pēc paskatīšos, vai ar šo var dabūt CNCeškas failu laukā. Bet esmu ielauzījies cik necik tajā Fusion. Esmu gadiem pieradis pie MicroCap 9, pat jaunāko 12-to versiju īsti nelietoju. Un tas viss nav ne darbs ne bizness. 

Tāpēc neredzu vajadzību kaut ko mainīt mainīšanas pēc. Problēma jau nav ne win ne linux, problēma ir visādi ībļi publiskajā telpa, kuriem šaurās klapes uz acīm, vienīgais pareizais viedoklis un "punkts".

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es pat to ka tavi piesauktie softi nav nekāds iemesls, alternatīvas ir, tikai tīri tava personīgā izvēle, slinkums kautko mainīt utt.

 

 

Neesu neko priekš CNC exportējis, bet kautkādi CAM integrācija moduļi ir https://appstore.onshape.com/apps/CAM?sort=featured.

 

Es parasti vienkārši eksportēju priekš 3d printera un viss. Ganjau tur ir arī formāts ko saprot faktiski jebkura CAM softwāre.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu ok, bet kāds iemesls būtu mainīt? @Mateushs labsajūta??

Starp citu, piemēram, pēc Taviem postiem citā tēmā par VSCode, ar pilnu atbildību varu teikt, ka tas ir super softs, kuru varu ieteikt visiem tiem, kuri ņemas ar arduino, mest nost nožēlojamo defaulto softu un mesties iekš VSCode. Tur tiešām ir iemesls. 

 

edit: onshape? sorry. Varbūt esmu vecs. Nekad nav patikuši online konstruktori brauzerī. Nu tā gan ir mana problēma?.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu kādas priekšrocības salīdzinot ar Fusion, jo nezinu ko tur var izdarīt (ja neskaita pašu CAD).

 

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā ar Fusion iesāku tikai tāpēc, ka vajadzēja (hobijs nevis darbs) priekš cnceškas zīmēt. Pēc tam tikai sāķu izmantot skečapa vietā. Jā, starp citu, gūgles skečaps uz linux iet? (bez wine)

 

Bet vispār mēs atkal aizejam offtopā. Varbūt vajadzētu pārcelties uz atbilstošākām tēmām, ja ir interese. Nu neizturēju @Mateushs kārtējo "punkts". Vairāk tā nedarīšu?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Latvijā tak par to neviens nemaksā.

Varbūt tu nemāki pareizi prasīt par izdarīto vai pārdot savus pakalpojumus?

Kapēc lai es kautko labotu klientam kas nemaksā? Piemēram kapēc lai es rakstītu kodu vai konsultētu par velti? 350 eiki/dienā, tad varam runāt.


Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Patiesībā ar Fusion iesāku tikai tāpēc, ka vajadzēja (hobijs nevis darbs) priekš cnceškas zīmēt. Pēc tam tikai sāķu izmantot skečapa vietā. Jā, starp citu, gūgles skečaps uz linux iet? (bez wine)

Nav ne jausmas. Izskatās ka cilvēki instalē caur PlayOnLinux un lieto.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Īstenībā tie klienti kuri maksā pa dienām ir tie labākie, jo parasti vajag kautko ātri, svarīgi utt jo kautkas neiet vai vajag dabūt lai iet. Tad var prasīt gandīz cik vien vēlies un būs ar mieru maksāt. Par nedēļas darbu prasīt 500 dienā vēl ir salīdzinoši lēti, 350 tas vairāk ilgtermiņa sadarbībai.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, zinu par PlayOnLinux, bet iemesls?

Dzīvoju uz win un laimīgs zīmēju skečapā. Ar linux caur PlayOnLinux zimēšu laimīgāks? Tur jau ir tas jautājums, ne kur citur.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , snukurins teica:

Latvijā tak par to neviens nemaksā.

Kārtējo reizi pārliecinos, ka tu dzīvo kaut kādā paralēlajā Latvijā :D .  Neatceros gadījumu, kad par jebkuru pat sīkumu, klients nepajautātu, cik ir parādā. Tālākais jau atkarīgs no paša un klienta "deguna".  Savai dakterei, protams, bez maksas (bet arī viņas pakalpojumi man bez maksas un bez rindas :D ), ar labiem čomiem palaistām kādu šķidrumu, ar draudzenēm - nu tur ir varianti :D , pārējiem - atkarībā no darītā un klienta biezuma.

  Te vietā viena Latvijā slavena, laba mediķa atbilde, kad jautāju, kā ar honorāru (tiesa, esam pazīstami) - tā arī pateica "No tevis man neko nevajag, man pietiek biezie, no kuriem paņemu, cik vēlos".

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Izskatās ka ir pieejams bezmaksas BricsCAD Scetch, kas ap lielam dara to pašu ko SketchUp.

https://www.bricsys.com/en-intl/shape/

 

Pirms 28 minūtēm , Jurkins teica:

Ar linux caur PlayOnLinux zimēšu laimīgāks?

Neviens tak nesaka ka būsi laimīgāks, tas vairāk arguments pret to ka nav Linux alternatīvu. Redz ka ir. Tas ka kautkāda speifiska softwāre neiet, jau nav nekās stiprais arguments, ja ir citas programmas ka pa lielam dara to pašu.


Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

Nu re,tāpēc ka par to nemaksā es Linux negribu,tāpat jau nopelnīt pa lielam var tikai no dažiem biznesa klientiem,savukārt šamiem softs kurš nesadzīvo ar Linux.Privātie 98% nav maksātspējigi un dzīvo uz aparātiem kuriem vieta mēslainē.Tev vajadzēja redzēt kas te darījās attālinātās skolas dēļ,īsts 2007-2010 tehnikas uzvaras gājiens ar līgumu reinkarnēt.

Tak kas tev liek kautko darīt ja nemaksā. Esi kautkāda Māte Terēza? Ja tā, tad pats vainīgs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Tas ka kautkāda speifiska softwāre neiet, jau nav nekās stiprais arguments, ja ir citas programmas ka pa lielam dara to pašu.

Jau rakstīju, ka neienīstu linux. Var meklēt argumentus, kāpēc neinstalēt linuksu, var meklēt argumentus, kāpēc instalēt. Man otrais variants ir aktuālāks. Bet argumentu man nav. Tas, ka ir alternatīvi softi manējiem, bet uz linuksa, nu galīgi nav arguments. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 3 minūtēm , Jurkins teica:

var meklēt argumentus, kāpēc instalēt. Man otrais variants ir aktuālāks

Tapēc ka nav jāčakarējas ar visādiem anti vīrusiem, mūžīgajiem updateitiem utt. Divi diezgan būtiski punkti.

Link to comment
Share on other sites

@AndrisBB, ja godīgi, tad es jau sen nesaprotu, kā viņi dabū tos vīrusus. Da tagad jau pat lejuplādēt to vīrusu nevar?. Man pēdējo reizi avg antivīruss bija uz xp (bez sp)  kaut kad neatceros vairs kad. Pēc tam tas viņu oriģinālais, kā viņu tur sauca ... essintial bla,bla,bla vai. Uz w7 laikam defenders, tagad uz w10 vispār nezinu kas. Bet godīgs cilvēks softam kraku vairs nevar novilkt?, neielienot dziļi, dziļi un nepieliekot mapei izņēmumu ?. Un tāpat pēc kāda laika reizēm (nezinu kāpēc, neesmu interesējies) tas kraks ir pazudis.

 

 

 

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

sajūta, ka neesmu okupantu kolaborants

Vienīgais arguments ?

 

A par apdeitiem ir tā. Es nezinu, kādus drošības caurumus šie tur remontē, bet esmu dzīvojis uz w7 vairākus gadus ar kardināli izravētiem apdeitiem. Nekādu problēmu. Tāpat w10 ar vienu skaistu skriptu biju kardināli izravējis apdeitus/telemetriju, nebija nekādu problēmu. Beigās pašam sagribējās ar nvidia "neironu" softu paspēlēties (nekur dziļi gan neiebraucu), apdeiojos uz pēdējo w10 versiju. Tagad gan apdeiti nāk, bet, jāsaka, vairs šos pat nejūt.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pēdējo reizi nočakarējos ar updeitiem un dependencies uz linux kā reiz, kam vajadzēja uz mkt uztaisīt VPN tuneli. VPN klients pēc uzinstalēšanas sāka prasīt visu pēc kārtas ...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Tapēc ka nav jāčakarējas ar visādiem anti vīrusiem, mūžīgajiem updateitiem utt. Divi diezgan būtiski punkti.

Nu uz Windows nav jāčakarējas ne ar vienu, nedz ar otru.

 

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

(..), updates manam Debian Buster nāk gandrīz ik dienas, nekādi gan netraucējot un galvenais - nerestartējot ar varu, it kā kastes piederētu microsoft indiešiem

Aha, tikai laiku pa laikam Firefox kāds tabs atsakās strādāt. Izrādās - update uzinstalējās, browserim restartu vajag. Un tad nu ir "atā, atā, visi tabi incognito modē!", jo browseris palicis nelietojams.

 

Windows šitais mazliet civilizētāk - kad gribi, tad arī restartē browseri un uzinstalē to pending update.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 21 minūtēm , binary teica:

Aha, tikai laiku pa laikam Firefox kāds tabs atsakās strādāt.

Un kāds tam sakars ar Linuxu? Tas drīzāk jautājums Firefox. Parasti lietoju Chrome, nekas pats par sevi neapdeitojas. Neesu arī novērojis ka Firefox updeitotos,

Kgan īstenībā izklausās pēc muļķībām tikuntā. Bez passworda prasīšanas arī Firefoxam neizdosies updeitoties pašam par sevi. Tāka pats vien sāki updeitu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu kas tev tur updeitojas pats no sevis. Paskatijos man ir 60.0.2 versija. Kamēr manuāli neeju un neinstalēju, tikmēr nekas nemainas. Software sourcēs ir 77 versija. Jāupdeito. Bez passworda nekas nesanāks.

 

Screenshot from 2020-06-25 17-21-59.png

 

 

Updeitoju uz 77. Speciāli atstaju Youtūbu un pāris citus tabus, kamēr updeitojās tikmēr nekas nenokrašoja. Pārstartēju un ir 77 versija. Kur tur problēma?

Tas ka @binary pirksti līki un visulaiku kautkas nedarbojas, tas jau sen zināms :D

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad tev kaut kakāda cita Firefox versija, vai ar tas skrīnšots ir no Windows. Vai arī tas ir tas ko tu saki, ka Windowsā pats updeitojas un tā ir kaut kāda baigā fīča?

Jebkurā gadījumā nav svarīgi, Firefox tāpat tāds mazliet ačģārns browsers :D uz Mint Firefox pats neapdeitojas, vismaz cik es redzu, varbūt tur ir kautkur noslēpts kāds options.

 

 

Screenshot from 2020-06-25 18-21-55.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , AndrisBB teica:

Tas ka @binary pirksti līki un visulaiku kautkas nedarbojas, tas jau sen zināms :D

Kamēr nelien prom no Windows, tikmēr viss darbojas :D Bet nu darba vajadzībām Windows šobrīd neder, nākas paciest Linux.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
21 hours ago, Jurkins said:

Meli.

 

Ja esi ievērojis, es Linux kontekstā runāju par ikdienas lietotāju. Nevis geimeri, nevis cilvēku, kam ir jāstrādā kaut kādā PhotoShop vai AutoCAD, bet ikdienas lietotāju, kurš datoru izmanto, lai ietu internetā, klausītos mūziku, skatītos filmas, veidotu dokumentus un darītu citas tamlīdzīgas lietas. Tāpēc tādam lietotājam VISAS nepieciešamās ikdienai programmas iekš Linux ir! 


20 hours ago, binary said:

Būtu jau nu tā kā laiks saprast, ka "punkts" nozīmē "es neprotu argumentēt savu viedokli". Neba nu pirmā, ne pēdējā reize, kad kāds "punktojas".

 

"Punkts" katrā gadījumā nozīmē savu. Manā gadījumā tas nozīmē to, ka nevēlos vairs cilvēkiem pierādīt, ka 2x2=4

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
20 hours ago, snukurins said:

Šī vispār ir opcija kuru pat netaisos kustināt,sviests.Ja nav,ta nav.=naher

 

Dual boot ir tieši tas, kas vajadzīgs!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs

Vispār, runājot par Linux, es runāju par ikdienas lietotājiem, kuru īpatsvars ir vislielākais no visiem datora lietotājiem. Tauta te cenšas pierādīt, ka ikdienas mājas lietotājs (piemēram, jaunā māmiņa, vienkārši sievietes vai pensijas vecuma cilvēks) nevar nekādā gadījumā iztikt bez Photoshopa, AutoCAD un citām programmām, kuras darbojas tikai iekš Windows. :D:D 


Nu nevajag ikdienas lietotājam to fotošopu! Un arī tie, kas to ikdienā lieto, izmanto tā iespējas tikai daļēji, un viņiem, patiesībā, pietiktu ar GIMP, bet cilvēki ir raduši spert kaut kur uzlauztu fotošopu (kura jaunākai versijai arī vajag jaudīgāku datoru un jaunāko Windows versiju) un tad stāsta, ka tā ir ikdienas nepieciešamība visiem! Fantastika!!!

 

Es te nesen nolēmu reanimēt vienu vecu datoriņu; CPU ir Intel Core 2 Duo (2006.gads?), 2 Gb RAM... Windows 7 un 8.1 uz šī datora varēja instalēt, taču tie darbojās lēni, kas nav brīnums; ja sistēma pēc iebūtošanās aizņem savus 1.5 Gb RAM no 2 Gb, tad tur nekas nepaliek darbam. Windows 10 uz tā pat nemaz nevar uzinstalēt. Večuku varētu izmest, ja nebūtu Linux. Pēc iebūtošanās, Linux aizņem mazāk nekā 200 megabaitus no RAM (salīdzinājumam, Windows 10 pēc iebūtošanās noēd 2 Gb RAM). Atšķirībā no gadījuma ar Windows 7 un 8.1, sistēmu var ne tikai ieslēgt, bet arī darīt tajā ikdienas lietas; youtube, vieglākas online spēles, dokumenti, mūzika, filmas iet bez jelkādām bremzēm. Tas ir pavisam vecs datoriņš. Bet cik jaunāku un jaudīgāku datoru (kuriem vēl strādāt un strādāt) tauta ir nomainījusi tikai tāpēc, ka lēni darbojas vai nedarbojas Windows 10?! (retorisks jautājums!!!!).


Linux kontekstā ir vēl viena lieta programmēšanas sakarā. Windows lietošana var radīt (un arī rada!!!) interesentam nepareizu priekšstatu par to, ka programmēšanai noteikti vajag Visual Studio, kurš darbojas tikai uz Windows, kura lietošanai minimālās prasībās ir noteikti 2 Gb RAM, kaut gan dzīvē tas nederēs, jo savus 2 Gb RAM noēd pats Windows vien (tāpēc ieteicams ir vismaz 8 Gb RAM). CPU frekvencei ir jābūt vismaz 1.8 GHz, brīvai vietai uz HDD ir jābūt līdz 210 Gb (minimāli 20-50 Gb) u.t.t. Protams, ir arī citas programmēšanas vides priekš Windows, taču augstskolās izmanto tieši Visual Studio, un arī daudzi Windows lietotāji ir pārliecināti, ka tieši to vajag (jo viņi neko citu vienkārši nezin). Diemžēl Latvijā cilvēki nav tik "biezi", lai pirktu  jaunākos datorus u.t.t., tāpēc daudzi nolemj, ka to viņi nevar atļauties, atmet to, un IT joma zaudē potenciālu profesionāli. Kaut gan patiesībā, lai cilvēks aptaustītu programmēšanu un sāktu rakstīt konsoles programmas, nav jāpilda šīs absolūti nesamērīgās prasības, bet pietiek ar Linux (kurš aizņem 200-300 Mb RAM, tāpēc ar tiem pašiem 4 Gb RAM, kas ir lielākai daļai datoriņu, ir vairāk nekā pietiekoši. Tāpat tur nevajag nekādas augstās centrālā procesora frekvences un daudz vietas uz cietā diska; uz mana večuka Linux sistēma aizņem 6 Gb), kurā ir teksta redaktors, kompilators un atkļūdotājs. (Līdz ar to, ar manu padsmit gadus veco datoriņu ir pietiekami, lai rakstītu gana nopientas programmas).

 

!! Vēlreiz gribu uzsvērt, ka es nerunāju par cilvēkiem, kam ir jāstrādā profesionālās programmās, kuras ir tikai uz Windows. Lūdzu, ņemiet to vērā un beidziet rakstīt absurdu par to, ka visiem vajag AutoCAD u.t.t. Jo tik pat labi var pateikt, ka visi ir muzikanti, visiem ir jāstrādā ar spec softu, tāpēc visiem vajag MacOS !!!

Labots - Mateushs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Mateushs teica:

Windows lietošana var radīt interesentam nepareizu priekšstatu par to, ka programmēšanai noteikti vajag Visual Studio, kurš darbojas tikai uz Windows, kura lietošanai minimālās prasībās ir noteikti 2 Gb RAM, kaut gan dzīvē tas nederēs, jo savus 2 Gb RAM noēd pats Windows vien (tāpēc ieteicams ir vismaz 8 Gb RAM). CPU frekvencei ir jābūt vismaz 1.8 GHz, brīvai vietai uz HDD ir jābūt līdz 210 Gb (minimāli 20-50 Gb) u.t.t. Protams, ir arī citas programmēšanas vides priekš Windows, taču augstskolās izmanto tieši Visual Studio, un arī daudzi Windows lietotāji ir pārliecināti, ka tieši to vajag

Kaut kā neesmu pamanījis, ka tieši VS prasītu. Piemēram, Javai Eclipse un NetBeans, C un C++ Dev-C++ utt. Ļoti liela daļa koda tiek rakstīta vai Notepad++ vai VsCode. Python mierīgi pietiek ar Google Colab vai Jupyter notebooks. Vienīgi kur VS kāds prašīja bija attēlu apstrādes priekšmets C#. Kaut arī ja grib, varēja mierīgi izmantot citu vidi un valodu. Galvenais algoritmu realizēt.
Bet iesācējam kompilēt un laist visu pa taisno no konsoles, piedod, ir mazohisms. Iesaki vēl rakstīt kodu iekš Vim vai Nano.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
2 minutes ago, Kazarms said:

Kaut kā neesmu pamanījis, ka tieši VS prasītu. Piemēram, Javai Eclipse un NetBeans, C un C++ Dev-C++ utt. Ļoti liela daļa koda tiek rakstīta vai Notepad++ vai VsCode. Python mierīgi pietiek ar Google Colab vai Jupyter notebooks. Vienīgi kur VS kāds prašīja bija attēlu apstrādes priekšmets C#. Kaut arī ja grib, varēja mierīgi izmantot citu vidi un valodu. Galvenais algoritmu realizēt.
Bet iesācējam kompilēt un laist visu pa taisno no konsoles, piedod, ir mazohisms. Iesaki vēl rakstīt kodu iekš Vim vai Nano.

 

Man augstskolā mācīja programmēšanu iekš Visual Studio. Pats saskāros dzīvē ar cilvēkiem, kuri ir pārliecināti, ka programmēšanai vajag Visual Studio. Kā jau minēju, ir citas vides, taču populārākā ir Visual Studio

 

Rakstīt kodu tai pašā vi, kompilēt un palaist to iekš termināļa emulatora nav nekāds mazohisms. Tas ļauj rakstīt pietekami nopietnas programmas. Mazohisms ir instalēt Visual Studio, lai palaistu "Hello world!" tipa programmiņas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Mateushs teica:

Dual boot ir tieši tas, kas vajadzīgs!

 

1 stundu atpakaļ, Mateushs teica:

ikdienas lietotājiem, kuru īpatsvars ir vislielākais no visiem datora lietotājiem.

Ha-ha-ha...!?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
21 hours ago, M_J said:

Šajā sakarā mazliet brīnos, kāpēc šis monopolists tik ļoti mīļš Šņukuriņam, ar viņa pasaules redzējumu.

 

Nevajag aizmirst, ka šādos forumos mēdz nākt cilvēki, kas pelna uz kaut kāda konkrēta produkta. Tāpēc viņi rakstīs absurdu pilnīgo, bet apgalvos, ka viņu produkts ir tas labākais. Iespējams, gadījums ar snukurinu un vēl dažu labu ir tieši no šīs sērijas. Vismaz, uz to vedina domāt viņu komentāri gan te, gan iepriekš

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Mateushs teica:

 

Man augstskolā mācīja programmēšanu iekš Visual Studio.

 

 

Man programmēt mācīja DOSā,  Turbo Pascal vidē .   Man gan neradās tāds priekšstats, ka tā ir vienīgā iespēja kā var programmēt.   LOL

Es jau sen darba vajadzībām nelietoju windowsu.  Mūsdienās vairums serveru programmu darbojas iekš cloud (AWS), kur ir Linux.

Windows šādu programmu kodēšanai nav ne vajadzīgs,  ne īsti piemērots.  Varbūt ja nu vienīgi lieto to Windows Subsystem for Linux.  

 

Tas ko māca augstskolās no reālās dzīves atpaliek par aptuveni 20 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 30 minūtēm , MarisO teica:

Tas ko māca augstskolās no reālās dzīves atpaliek par aptuveni 20 gadiem.

Es protams mācēju programmēt jau gadus 10 pirms sāku studēt, bet kad sāku studēt "programmēšanu", tad pa lielam sākām ar pašiem pamatiem, manuāli veidojot makefailus, linker scriptus priekš mikrokontrolieriem utt. Domāju ka te reti kurš vispār ir dzirdējis par linker skriptiem un ko viņi dara un domā ka kompilējot ar gcc kods kautkā maģiski saliekas kopā programmā, kura darbojas. Tas kādu editoru kurs lietoja tas nevienam īpaši neinteresēja.

Zinot visus pamatus visas problēmas var atrisināt ļoti vienkārši, ja gribās rakstīt kodu prieks ARM iekš VS Code un Rust valodā, bet lielākā daļa HAL bibliotēkas, nekādu problēmu izveidot linker scriptus , meikfailus un to visu salinkot kopā, plus vēl debugot no komandrindas vai ikš VS Code.

Tie kas mācījušies uz Visual Studio vai viņu lieto nekad to neizdarīs, jo vienkārši nav zināšanu.

 

Pirms 30 minūtēm , MarisO teica:

Man programmēt mācīja DOSā

Kad mācijos RTU, tad DOS gan bija, bet ne Paskāls, bet C. Paskālu nekur nekad neesu mācijies.

Pēdējā universitātē gan visi datori bij uz Linux, varēja dual-būtoties iekš Windows, lai visi citi studenti var lietot Wordus utt. Labaratorijās gan pārsvarā bij kustom primitīvi Linuxi, kas lādējās no servera, ja gribējās kautko pieinstalēt, tad nācās iet grūto ceļu un visu kompilēt/instālēt pašam, nekādi sudo apt-get :D Lai dabūtu VS Code darbities aizņemtu kādu laiku, visu pašām būtu jākompilē, jāikompilē vajadzīgās bibliotēkas utt. Dabūt Node.js darboties vien studentam jau būt ko noņemties. 

 

Bet nu izejot tam visam cauri ļoti daudz lietderīga sanāk iemācīties.

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
1 hour ago, ieleja said:

un tu te esi tāpēc, lai radītu visiem riebumu pret Linux, tad kuram algu maksā Krievijas vēstniecībā, tev, vai šņukam?

 

 

Beidz runāt tukšu!


1 hour ago, MarisO said:

 

 

Man programmēt mācīja DOSā,  Turbo Pascal vidē .   Man gan neradās tāds priekšstats, ka tā ir vienīgā iespēja kā var programmēt.   LOL

Es jau sen darba vajadzībām nelietoju windowsu.  Mūsdienās vairums serveru programmu darbojas iekš cloud (AWS), kur ir Linux.

Windows šādu programmu kodēšanai nav ne vajadzīgs,  ne īsti piemērots.  Varbūt ja nu vienīgi lieto to Windows Subsystem for Linux.  

 

Tas ko māca augstskolās no reālās dzīves atpaliek par aptuveni 20 gadiem.

 

Jā, tas, ko māca augstskolās, atpaliek no reālās dzīves, taču runa arī ir par mācību procesu, pareizāk sakot, par tā sākumu, kurš ir ļoti svarīgs. Un no tā, kā pasniedz programmēšanu un arī tā, kādi rīki mācību procesā tiek izmantoti, ir lielā mērā atkarīgs tas, vai cilvēks pēc tam gribēs programmēt vai viņam pret to radīsies riebums

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Mateushs teica:

 IT joma zaudē potenciālu profesionāli.

 

Viņi to zaudē, kad piedāvā tur strādāt par smieklīgi zemu samaksu.

 

Es vienreiz biju aizgājis uz tādu IT Alisi,   tur tas menedžeris uzreiz pateica, ka vairāk kā 300 lati mēnesī nebūs.

Pat viņu HR meitene šķita izbrīnīta par smieklīgi zemo samaksu: "cilvēks taču ir beidzis universitāti"

Šis pateica:  "300 lati - tā programmētājam ir normāla alga"   ,     lūk tā tiem IT profesionāļiem klājas tajā valstī     ?

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...