Jump to content

Linux, xBSD, MacOS desktopi


osscar
 Share

Recommended Posts

Pirms 12 minūtēm , MarisO teica:

"300 lati - tā programmētājam ir normāla alga"   ,     lūk tā tiem IT profesionāļiem klājas tajā valstī

Kurā gadā?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Kazarms teica:

Galvenais algoritmu realizēt.

Tas tikai projektiem-viendienīšiem. Līdz ko sākas kāds projekts, kurš tiek attīstīts 5-10-20 gadus, tā parādās arī citas vajadzības.

 

pirms 7 stundām , AndrisBB teica:

Tie kas mācījušies uz Visual Studio vai viņu lieto nekad to neizdarīs, jo vienkārši nav zināšanu.

Šaurs redzējums, šaurs…

 

Ilgus gadus bija tā iespēja(!!!) ikdienā lietot Visual Studio, bet tas nekādā veidā netraucēja ne pirms tam, ne pēc tam, ne paralēli tam bakstīt arī citas vides / build sistēmas. Principā pat nevis "netraucēja", bet paralēli pāris Visual Studio projektiem (divas-trīs versijas) vajadzēja arī uzturēt Xcode projektu, Scons kaudzītei platformu un vēl kaut ko tur. Tas viss - vienam cross platform projektam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Tas tikai projektiem-viendienīšiem. Līdz ko sākas kāds projekts, kurš tiek attīstīts 5-10-20 gadus, tā parādās arī citas vajadzības.

Es par laboru specifiskā attēlu apstrādes priekšmetā runāju. To pat par projektu nosaukt nevar.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 44 minūtēm , binary teica:

Šaurs redzējums, šaurs…

 

Es runāju par zemāku līmeni. Tev kaut vienā no tā vidēm ir nācies pašam rakstīt build scriptus vai linker failus?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Tev kaut vienā no tā vidēm ir nācies pašam rakstīt build scriptus vai linker failus?

 Godīgi sakot, nezinu to terminu nozīmi, tāpēc nevaru konkrēti atbildēt. Man ar terminoloģiju nekad nav bijušas draudzīgas attiecības :D 

 

Nu SConsā būtībā katram binārijam (library, executable) jānorāda kaudzi ar parametriem, kā to bināriju uzbūvēt. Kas forši, tad SCons config faili ir Python skripti, līdz ar to ir zināmas iespējas izvērsties build procesā. Pēc tam jau komandrindā palaiž "scons" ar vajadzīgajiem argumentiem un viss notiek. Vai to config failu rakstīšana/uzturēšana var tikt saukta par "build skriptu rakstīšanu" - nav ne jausmas. Atsevišķu objektu būvēšanu tur nav jāapraksta, object failu linkošanu arī īsti ne (bet noteikti ir iespēja to darīt; Python tomēr - ja SConsā by default kaut ko nevar, tad tajos config failos var viņa funkcionalitāti extendot).

 

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Es runāju par zemāku līmeni.

P.S. Zemāks līmenis ir ASM, vēl zemāks - dzelzis :crazy:

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Arī ASM vajadzēs kautkādus build scriptus (ja vairāk par vienu failu). Linker scriptus jau nu noteikti - kuras koda daļas iet flash atmiņā, jeb pašas instrukcijas, kas ir domāts priekš RAM kautkādi mainigie utt. Parasti to visu saliek sekcijās un tad loaders (parasti iekš kerneļa), kas ielādē programu izmantojot to info tā lai viņu palaistu.

Jebkurā gadījumā ja visu dara iekš IDE, tad to visu izdara tavā vietā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Uzliku jauno Linux Mint 20. Pirmie pārsteigumi, kad gribēju uzinstalēt Chrome browseri.

Nevaru saprast, cik tas viss ir nopietni. Līdz šim varēja bez problēmām lietot Ubuntu paketes. It kā jau var arī tagad pielikt, bet kādas tam visam var būt sekas?

 

https://www.ghacks.net/2020/06/16/linux-mint-20-will-block-ubuntu-snap-by-default/

https://en.wikipedia.org/wiki/Snap_(package_manager)

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kam tev to Ubuntu bezsakaru? Lejupielādē Chrome un instalē.

 

Uzinstalēju Chrome bez nekādām problēmām. Problēma jau laikam tanī ka Ubuntu grib iesmērēt savas Snap pakas pa kluso caur .deb pakām, kas Mintam diezko nepatīk.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nē, pieinstalēju tik paskatīties uz VMware.

Man pavecs 18.3, slinkums updeitoties. Uz darba laptopa laikam pat nav vēlams. Kautkag jau būs jāapdeito.

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Tak "pilns internets" ir ar situācijas skaidrojumu par šo "lielo netaisnību", ko Mint ir nodarījis Ubuntu. Personīgi es piekrītu Mint teamam, un ceru, ka šīs Ubuntu izdarības pamudinās Mint tīmu izlemt atmest Ubuntu kā base, un koncentrēties tikai uz lmde

Link to comment
Share on other sites

Man tā uzreiz ir pagrūti izprast visu to situāciju. Man galvenais, lai ir ērts lietošanā, drošs un ir maksimāli daudz pieejamas programmas. Ubuntu visu laiku ievieš kaut kādas inovācijas. Kad uzliec Ubuntu uz virtualās mašīnas, Unity tā bremzē, ka nav lietojams, līdz netiek uzlikts cits desktops. Kaut vai tas pats Cinnamons.

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 7/5/2020 at 12:10 PM, Aigars said:

Man tā uzreiz ir pagrūti izprast visu to situāciju. Man galvenais, lai ir ērts lietošanā, drošs un ir maksimāli daudz pieejamas programmas. Ubuntu visu laiku ievieš kaut kādas inovācijas. Kad uzliec Ubuntu uz virtualās mašīnas, Unity tā bremzē, ka nav lietojams, līdz netiek uzlikts cits desktops. Kaut vai tas pats Cinnamons.

 

Esi mēģinājis MX Linux?

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
2020.06.29. , 21:27, Aigars teica:

Jaunais Linux Mint ir klāt.

Tomēr netaisīju apgreidu, bet apdeitoju uz 20 no nulles. Bišķiņ jāpiekonfigurē un būs labais!

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
2020.07.1. , 20:49, HIGH-Zen teica:

Jāgaida kad būs oficiālais How to Upgrade. No 19.3 uz 20.

https://blog.linuxmint.com/?p=3946


Pirms 19 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Tomēr netaisīju apgreidu, bet apdeitoju uz 20 no nulles

kapē?

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 39 minūtēm , laikamTak teica:

kapē?

Bija kolosāls daudzums dažādu failu, ieskaitot virtualbox diskus - lieks balasts. Veci projekti. Vairāk kā puse no 750 GB diska. Vieglāk dzēst, nekā kārtot. Un arī Timeshift rezerves kopiju nereāli izveidot. Svarīgāko saglabāju un aiziet - pilns reinstalls.

 

Konfigurācija tiek pieslīpēta pamazām, pēc vajadzības. Piemēram -
lietojam firefox, tad uzliekam adblock,
logojamies iekšā forumā - izmantojam KeePass2,
vajag vārdnīcu, liekam un konfigurējam goldendict.

 

Pašā sākumā atrubījam touchpadu, skriptu pievienojam iekš Startup Applications.
Pievienojam saglabātās tēmas (TraditionalOk un Windows Xp Luna).

 

Kaut kā tā. Kārtība tīrība :mrgreen2:

 

Link to comment
Share on other sites

Jaunais Mint strādā normāli, vienīgi kā šādos gadījumos mēdz būt, ir problēmas ar dažām programmām, ko es pats instalēju. Tiem, kam sistēma ir vajadzīga nopietnam darbam, uzreiz apgreidoties nav lietderīgi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja nav kautkāds nopietns iemesls kapēc vajag jaun.ākas versijas, tad upgreidoties nav vērts.

Lietoju 18.3 un viss kārtībā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Kazarms

Intereses pēc uzliku kā pamata OS kubuntu 20.04 LTS, par cik vairs ikdienā nevajag griezt Win lietas mājās. Paspēlēsies. Pirmais iespaids pozitīvs (iepriekš biju spēlējies vien uz VM), jāsadomā tik kā lietot RDP multimonitoru režīmā. Remmina by default neprot.

image.thumb.jpeg.1250461fc51f8a9a0fb91c69690d4cff.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Kazarms teica:

Remmina by default neprot

Remmina ir ķeksis Enable multi monitor. tas nestrādā?

man pašam jau sen kā Ubuntu mājās, biju reiz mēģinājis pielikt otru monitoru, lai to pašu Google hangouts palaistu - nekas īpaši nesanāca.. tā kā te varētu arī būt bēda ne tik ar Remmina, cik vispār ar diviem ekrāniem..

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 36 minūtēm , uldise teica:

Remmina ir ķeksis Enable multi monitor. tas nestrādā?

 

Godīgi sakot, es to ķeksi neprotu nemaz atrast. Vari iedot precīzāku hintu? Cik lasos internetos, arī atrodu, ka Remmina prot tikai 1 monitoru RDP sesijā. Atradu kkādu Xfreerdp, jāpaspēlējas būs ar to, vai tas prot remote desktop gateway.

 

Ar vairāku monitoru atbalstu tur viss ir labi, birojā mums krietns bariņš devu lieto Ubuntu pat ar trim monitoriem.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Patestēju to xfreerdp komandrindas klientu. Strādā gana ok, prot 2 monitorus, bet nešķita ērts.
Atradu tādu X2go klientu, kas izmanto xfreerdp kā backendu un tas ir gana ērts variants.

 

Man nav šādas opcijas, bet izskatās, ka atradu, kur kājas aug.

 

 

Tiesa, Remmina simpatizē vairāk, jāmēģina piešķilt šī opcija


 

Edit: Piešķīlu arī to Remmina variantu ar multimonitoru atbalstu. Darbojas gluži labi.

 

 

 

Labots - Kazarms
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mastersblasters

Sveiki, meklēju kādu ekspertu saistībā ar Linux Debian (linuxcnc), modbus, rs485, problēmas risinājums pret samaksu. Zvani vai raksti ziņu 27632774

Link to comment
Share on other sites

Mateushs

Linux grāmata, noderīga iesācējiem. Arī jau pieredzējis Linux lietotājs atradīs sev jaunas lietas grāmatā.

 

https://jztkft.dl.sourceforge.net/project/linuxcommand/TLCL/19.01/TLCL-19.01.pdf

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Updeitojos uz
Linux Mint 20.2 Uma


DE: MATE 1.24.0
Theme: TraditionalOk
Icon Theme: Mint-X-Aqua

 

504177941_Screenshotat2021-10-2614-48-22.thumb.png.89e3f1f7f5e0d3076c9ccec15ec76c1d.png

 

Jaunākā OS un Look And Feel ir tieši tāds, kāds tas bija uz Debian 8.1 jessie 2015. gadā
 

Pamainītas ir tikai ikonas. Pārējais viss paliek pa vecam. Lūk tie ir uzlabojumi, nevis kā Windows 11 mēģina izgudrot jaunu riteni.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir šāds desktops. Ubuntu. 

image.png

Man galvenais ir funkcionalitāte, nevis smukums. 

Man dators un arī OS ir instruments. Kādu vajag konkrētajam mērķim, tādu arī izmantoju.

Link to comment
Share on other sites

Viss melns :)

Es vienu laiku noskinoju uz Windows Luna, bet tad sapratu, ka TraditionalOk ir ok.

Screenshotat2019-12-2719-27-50.thumb.png.7f2d52dda5cf8ba88c0583458c2b5dc7.png

Labots - HIGH-Zen
pievienoju attēlu
Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , AndrisBB teica:

Man pavisam standarta 20.2 Cinnamon paskats. Īpaši jau tur nav ko 'tjūnēt', ir ok.

 

Ko tu tādu termināļos tik daudz darbini?

Link to comment
Share on other sites

Tas vēl nav daudz, bet nu ja tik ļoti gribi zināt, tad liste:

minicoms uz devaisu pie kā strādāju (fizisks serial ports), ssh uz citu devaisu, Docker containers, kurā Yocto buildot (aka buildot Linuxu priekš tā devaisa), visādi citi build tūļi un termināli atvērti vajadzīgajās vietās, lai vai ātri var kautko izdarīt utt.

Tagad neko interesantu nedaru, tapēc nekas īpašs, bet parasti pieaug līdz kādām 20, plus kādas 6 - 10 VS Code instances :D

Tad gan var sākt mazliet putroties un velk uz neproduktīvo pusi. 

 

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.be39c7d8a2c893304deef90282544f1a.pngBūs 5 mēneši uz Kubuntu 20.04 LTS. 

Kā mājas kaste, kura ar RDP slēdzas pie darba un pārējā laikā browsē internetu un PDFus ir ļoti ok. 
Pagaidām neesmu saskāries, ka kkas man trūktu. Tiesa, ir plāns atkal ar arduino padarboties. Redzēs kā šos izdosies darbināt. Tas varbūt būtu pietiekams trigeris uzlikt atpakaļ Win uz mājas kastes. 

Link to comment
Share on other sites

Kurā universā ir vieglāk strādāt ar MCU no Windowsa? :D

Nu ja nu vienīgi varbūt tu lieto to Atmel Studio vai ko tamlīdzīgu.

Bet nu arduīno jau ar tāds plašs jēdziens, var būt jebkās sākot ar ATMegu līdz Intelim.

Link to comment
Share on other sites

Es tak nezinu. :D Vienmēr Arduino (ar Atmegu) esmu no Windows programmējis, nekad no Linux. Ja viss rullē uz Linux, kruta, vispār nekāda rezona migrēt mājas kasti uz Windows atpakaļ. 
 

Link to comment
Share on other sites

XP fanātiem var noderēt.

Beidzot dabūju lielisku Win XP ikonu paku.
Windows-XP-master:
https://www.gnome-look.org/p/1215836/

 

DE: MATE 1.24.0
Theme: Windows XP Luna
Icon Theme: Windows-XP-master

 

Viss maksimāli noskinots.
Emacs izskatās kā radīts iekš XP ar visām ikonām. Uztjūnēts Notepad's :)
Ja kādam vajadzīga tēma XP Luna, tad PM, jo to kaut kad sen nokačāju tajā pašā Gnome Look org, vairs nevaru atrast kur.

Screenshotat2021-10-2718-13-49edit2x.thumb.png.2bf0d7c80e3b61547dd635f7f4ca3a65.png

 

1626028983_Screenshotat2021-10-2718-39-55edited.thumb.png.da3d802a429219af4101540f7ffe550f.png

 

 

P.S.

Šeit ir viss sīkāk paskaidrots.

https://fosspost.org/make-your-linux-look-like-windows-xp-7-and-10/

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...